Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym wymienić swoje boxowe chłodzenie na procesorze małym kosztem. Wystarczy że będzie trochę wydajniejszy i cichszy niż ten obecnie. Dokupuję jeszcze ram więc zależy mi by cena nie była zbyt wysoka. Znalazłem takie 2 produkty . Procesor E5200 Intel.

 

- http://www.gram.pl/sk3_8gjlGOu1_KINGSTO ... _CL_5.html

 

- http://allegro.pl/silentium-pc-spartan- ... 24340.html

 

Co wy na to ?

Link to post
Share on other sites

Spartan jest bardzo dobrym wyborem. Spokojnie schłodzi Twój procesor i napewno nie będzie hałasował. Starczy nie tylko na e5200, ale i na nowsze modele. A jeżeli chcesz dołożyć to już do Zalmana Performy.

A co do ramu to rozejrzyj się za produktami GoodRam. Dobra, polska i tania firma. Np:

 

http://www.gram.pl/sk0_8gjlG,e4_GOODRAM ... 0_CL6.html

Link to post
Share on other sites

spartan 3x6mm od biedy wystarczy

ale mozna dolozyc do grubszych rur - duzo daja

i za jakies 85 - revoltec pipe tower advanced 3x8mm

 

a najlepiej 5 rur x8mm fortis

 

wystarczyc to wszystko wystarczy ale pytanie jakie chcesz miec obroty bo czym wydajniejszy radiator tym nizej mozna zjechac z obrotami na wentylatorze

 

jaka masz plyte i jakie obecnie pamieci - chcesz je wymienic czy dolozyc?

Link to post
Share on other sites

lopez, a może autor ma odrazu dołożyć do mugena, albo megahelmsa skoro już drugie tyle do fortisa ma dołożyć? Napisał jasno, że nie da więcej niż 60zł więc po co mu podsuwasz konstrukcje za 2 razy tyle?

 

e5200 posiada fsb800 więc te goodramy które mu zaproponowałem w zupełności wystarczą... Pozatym już nie raz udowodniono, że taktowanie i timingi pamięci nie mają prawie żadnego wpływu na wydajność platformy w grach...

Link to post
Share on other sites

a ja uz 210 razy udowadnialem innymi testami ze maja wplyw w zaleznosci od ustawien gry jej rodzaju i uzytej grafiki z danym procem

 

na nic nie nalegam mowie ze rozwazyc kupno mocniejszego warto bo nie jest maxem wydajnosci dla tego proca- mowienie wystarczy nie wyczerpuje tematu

 

na allegro pamieci 800 ktore sie przetaktowuja do 1200 maja duze i sluszne wziecie a sa w niskiej cenie

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz budżet w okolicach 60zł, to właściwie tylko Spartan. Ostatnio miałem z nim do czynienia na 3 różnych procesorach (po dużym Oc) i dawał sobie radę bez większego problemu. A suszarą też raczej nie jest :P

Link to post
Share on other sites

Ja myślałem że na automatycznych ustawieniach będę jechał, to znaczy z prędkością kręcenie się wiatraka, aby było chłodno. :cenzura:

Planuję dokupienie ramu, bo mam teraz 1,5 gb ramu a ostatnio gram w wymagające gry, więc chciałem tej samej firmy kingstona. Mam jedną 533 mhz, drugą 667 , to trzecią mam brać 800 czy 667 ? Żeby mi potem to działało, bo ostatnio miałem mały problem z ramem. Wywalał błędy, wyjąłem przeczyściłem i teraz działają.

czyli spartan + jakie ramy ? 667 mhz kingstona ?

Sprzęt

Płyta Gigabyte P35

E5200 procesor

1,5 gb ram

Radeon 2600 XT

 

wiem że karta jest słaba, dlatego chcę mieć dużo ramu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...