Skocz do zawartości

Nowa karta. GTX 970 czy R9 390 ?


Recommended Posts

Testom pc laba sie nie ufa. Pure pc mozna zaufac ,

PurePC potwierdził wyniki PClab więc o co chodzi?

No tak - są osoby, które nie potrafią czytać wykresów i analizować wyników.

nadal tam doszukuje bo i5 3330 nie umiem tam znaleźć :D

Jeżeli z testów wychodzi, że i5 4460 jest za słabe to jakie wyniki uzyska i5 3350, który jest ~15% słabszy od i5 4460? :>

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

PurePC potwierdził wyniki PClab więc o co chodzi?

No tak - są osoby, które nie potrafią czytać wykresów i analizować wyników.

Jeżeli z testów wychodzi, że i5 4460 jest za słabe to jakie wyniki uzyska i5 3350, który jest ~15% słabszy od i5 4460? :>

Nie miałem czasu tych wykresów ogladac wiec tylko okiem przejrzałem nie czytając. A jakie ty głupoty pieprzysz   Ty chyba testów analizować nie umiesz. I5 3330 od i5 4440 jest słabsze ok 7% nie 15%.  Realnie róznice fps to 3fps w grach. Czasem wiecej czasem mniej

 

 

 

i czemu pitolisz o 3350 jak gadamy cały czas o 3330 ? XD 

http://www.cpu-world.com/Compare/418/Intel_Core_i5_i5-3330_vs_Intel_Core_i5_i5-4440.html

Edytowane przez tomkusi1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie miałem czasu tych wykresów ogladac wiec tylko okiem przejrzałem nie czytając.

Więc dalsza polemika z Tobą jest dla mnie stratą czasu.

 

I5 3330 od i5 4440 jest słabsze ok 7% nie 15%.

hswll jest ~12% wydajniejszy takt vs takt z Ivy Bridge.

Teraz porównaj sobie taktowanie i5 3330 3.0Ghz vs i5 4460 3.2Ghz i dolicz tą różnice taktowania do ~12%.

Link to post
Share on other sites

To są najwyżej marzenia intela , o takim wzroście nie ma absolutnie mowy , w renderach różnica jest najwyżej 7-8% a w grach jeszcze mniejsza , nie zawsze trzeba wierzyć w to co mówi intel , bo oni by chcieli takie wzrosty , ale to chyba tylko w ich warunkach laboratoryjnych różnica nigdy nie przekroczy 10% między sandy a hasswelem.a między ivy a hasswelem jest max 3-4% wiec to ty pitolisz głupoty. Zrobiłem testy z kolega w renderach itd i nasze proce wychodzą bardzo podobnie wiec pitolisz głupoty

 

 

Kolega ma i5 4440 

Edytowane przez tomkusi1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

DJXbeat ma racje do takiego zestawu 970. Procesor w niektórych momentach będzie nie wyrabiał. Nie wykorzystasz potencjału r9 390. Chyba że planujesz jakieś zmiany platformy w niedalekiej przyszłości(nowe generacji), wtedy miało by to większy sens. 390 to karta przyszłościowa, 970 już niekoniecznie, ale mówimy o tu i teraz więc...

Jeśli chodzi o wersje 390 to najlepiej sapphire nitro o którym wspominał neo88

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites

Ktorej nie wezmiesz to bedziesz zadowolony, obie maja podobna wydajnosc, ja wybralem 970 i zakup docenilem dopiero po czasie - bon 100zl sodexo od asusa za zakup karty, po drodze darmowe gry od nvidii (niezaleznie od daty zakupu karty): nowy tomb raider, nowy batman, AC syndicate/RB6, MGS 5

 

Ja kupilem sama karte, ale jak widac gdyby sie dobrze wstrzelic to mozna zgarnac za darmo kilka nowych gier plus np wiedzmin 3 dolaczony do karty.

 

Na dzien dzisiejszy AMD tez dodaje gre - ale jednak nowy Hitman zapowiada sie o wiele slabiej niz The Division.

 

8gb? Wg mnie zbedne, mam to wysmiewane 3,5gb vram i jeszcze nie mialem z tym problemu, a jesli juz, to winna byla zbyt slaba grafika anizeli za malo vram (np wiedzmin 3 na uber) i nawet 390 by tu nie pomogl. Mozna powiedziec, ze to 8gb vram jest przyszlosciowe, ale nic nie jest pewne - kiedy gry zaczna juz wykorzystywac w pelni te 8gb vram, to sama karta juz bedzie o wiele za slaba do tych gier. 4K? 390 moze byc wydajniejsze od 970, ale nadal nie zapewnia komfortowej i plynnej rozgrywki, nie ten pulap cenowy.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...