Skocz do zawartości

Problem z OGROMNYMI pingami w Vectrze...


Recommended Posts

Witam

Od dłuższego czasu posiadam internet u tego operatora, od kilku dni nie jestem w stanie w nic grać ani nawet komfortowo przeglądać internetu...

Podczas gry w np Black ops na polskich serwerach mam pingi po 600-700ms :P

 

Dodam jeszcze że płacę za łącze 2Mb/s , a różnego rodzaju speedtesty pokazują DO 324kb/s :D

Nie wiem co robić... grać się nie da, internet chodzi jakby chciał a nie mógł :help:

Link to post
Share on other sites

Podepnij inny komputer (najlepiej z linuxem) i porów kolejne testy łącza. Jeśli będzie to wyglądało tak samo to masz mocny argument (czysty linux) i możesz się bronić przed atakami z ich strony iż to wina twojego komputera.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem napisać, że do sieci mam podłączone dwa pecety poprzez router(oba na kablu). Na jednym jest 64bit 7 a na drugim XP... I na obu występują takie same problemy, najczęściej jednocześnie na obu spada szybkość i wzrasta Ping. W tej chwili skanuje drugiego peceta Esetem bo cały czas jest to samo... Jak to nic nie da to zrobię jak radzicie nie dam sobie w "kaszę dmuchać" :]

Link to post
Share on other sites

Akurat ja się osobiście spotkałem z "sprzętowym lagowaniem" tylko to dotyczyło się karty sieciowej bezprzewodowej od Ralink-a, więc jeśli masz możliwość i umiejętności zresetuj router i ponownie skonfiguruj go.

Co do Linux-a użyj wersji Live CD np: Ubuntu.

P.S. Co to za router :)

Link to post
Share on other sites

Router to TP-LINK TR-WR740N, resetowałem i jego i modem i kartę sieciową...

Zauważyłem, że po zresetowaniu połączenia, nie ważne w którym miejscu(router, modem, karta sieciowa) jest normalny ping ale tylko przez chwilę :)

 

Odkryłem też że problem siedzi w moim "głównym" komputerze. Kiedy tylko ten drugi jest podłączony do sieci wszystko jest ok, za to kiedy główny jest włączony, zawsze ping jest z du*y, nie ważne czy ten drugi też działa czy nie... Podejrzewam że coś siedzi mi na dysku i obciąża łącze. Problem w tym że ani avast ani eset ani m$ security essentials nie potrafi tego robala znaleźć :/

Link to post
Share on other sites

Dzięki Ci JoHnNy08PL!!!

 

Ściągnąłem Comodo Firewall zainstalowałem, krótkie spojrzenie na listę połączeń i co? W oczy rzucał się jeden z programów który cały czas wysyłał i pobierał znaczne ilości danych.

 

Któryś z 14 trojanów które były na moim Piecu przed tym całym skanowaniem zainstalował niejakiego "Pando Media Booster". Niewiele się zastanawiając zablokowałem jego połączenie i udało się nareszcie normalne pingi :/ !!!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...