Skocz do zawartości

"Heroes and Generals" - co warto zmienić w moim PC?


Recommended Posts

 

 

компаньйони!

 

 

Od dłuższego czasu gram w "Heroes and Generals" na swoim komputerze:

 

  • AMD Phenom II X4 955 3.20 Ghz
  • GA-MA790FXT-UD5P
  • DDR3 8 GB Kingston
  • NVIDIA Georce GTX 460 SOC 1GB
  • Chieftec 650W
  • LG FLATRON W1942S
  • Microsoft Wireless Laser Keyboard 6000 V2.0
  • Microsoft Wireless Laser Mouse 5000 V1.0
  • Podkładka pod mysz: gratisowa reklamówka "x" firmy
  • Windows 8.1
  • Creative SB X-fi
Dodatkowe informacje: 

  • 3Dmark11 basic - FIRE STRIKE 1.1 - ogólny wynik: 2674
  • Światłowód 60Mb/s, komputer połączony kablem
  • według speed test: Download 61.03, Upload 3.03, Ping 14ms (20.02.16 - 21:50)
 

 

Podczas gry, utrzymując niskie ustawienia przy 1440x900, gdyż na więcej monitor nie pozwala, preferując Zwiadowcę zależnie od mapy i lunety wydajność mam na poziomie: 

  • 40-65fps
  • Ping "najczęściej" 16-21.
 

 

Jednak, niedawno miałem okazję zagrać w tą grę na sprzęcie, jak mi się wydaje, z górnej półki. 

Byłem w szoku. Nie potrafię powiedzieć co to była za konfiguracja. Jedyne co mogę powiedzieć, to że moja celność i precyzja znacznie się zwiększyły. Nie potrafię tego wyjaśnić. Po prostu widzę, reaguję i błyskawicznie działam/zabijam

 

Nigdy nie przywiązywałem większej uwagi do takich rzeczy jak: monitor, klawiatura, mysz i podkładka.. 

Sądzę, że w/w wymienione rzeczy należy jak najszybciej wymienić, tak więc chętnie wysłucham Waszym sugestii.

 

 

 

opcjonalnie:

H&G a obecna wydajność GTX 460 - czas na więcej mocy?

Dodatkowo, biorąc pod uwagę "hobbystyczne" prace nad obróbką zdjęć, filmów oraz twórczość w FL Studio, jaki jest według Was sens zmiany monitora 16:9 na 21:9?

 

 

 

 

    narodziłem się dwa dni przed Czarnobylem

 

 

 

 

 

Edytowane przez JimmyGT86
Link to post
Share on other sites

Odnośnie chłodzenia, ostatnio kupiłem: "SCYTHE Katana 3 Type A"

 

W pierwszej kolejności chcę zmienić monitor, klawiaturę, mysz i podkładkę. Na chwilę obecną mogę przeznaczyć 1000PLN. Jeśli jednak warto kupić coś droższego, to rozważę opcję na raty. 

Edytowane przez JimmyGT86
Link to post
Share on other sites

Jeżeli klawa, mysz i podkładka ci odpowiadają to nie ma sensu zmiany, co do monitora to zależy czego oczekujesz, możesz szukać porządnych monitorów w używkach, nówkach. Wszystko jest zależne od twych preferencji.

Link to post
Share on other sites
Klawiatura już się zacina i ma czasem problemy z zasięgiem. W myszce kółko się zacina i lewy przycisk również zaczyna źle działać. Podkładkę mam popękaną i mocno odkształconą. Co do monitora, oczekuję większej rozdzielczości niż obecna oraz większej powierzchni (do gier, obróbki zdjęć i FL Studio)

 

Przykładowo wybrałem kilka rzeczy, ale czy to aby dobry wybór?

 

Edytowane przez JimmyGT86
Link to post
Share on other sites

Najlepiej jeżeli przejdziesz się do sklepu i sam sprawdzisz czy dane produkty ci odpowiadają, co do klawiatury to poleciłbym poszukać mechanicznej (jednak w tej cenie warto już w takową iść, nawet używane), na brown lub red, zależy które bardziej ci przypadną.

Apropo podkładki się nie wypowiem, ale z myszek mogę polecić Kone Pure, jak dla mnie to chyba najlepszy wybór jeżeli potrzebujesz prostych makr pod kciukiem.
Monitor ogólnie jest spoko, tylko może wydawać się nieco niski.

Link to post
Share on other sites

Tankersss, wielkie dzięki.

Sądzę, że na chwilę obecną mam już wstępnie dwa wybrane produkty.

 

1. https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/mysz-przewodowa-roccat-kone-pure-military-desert-strike

2. https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-lg-25um57-p

 

Pozostaje klawiatura i podkładka, ewentualnie karta graficzna.

 

 

 

Chciałbym jeszcze poznać zdanie pozostałych użytkowników.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...