Skocz do zawartości

sapphire R9 380 czy moze sapphire R9 380x?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Mając 270 nie zmieniałbym nic na razie. Moim zdaniem po prostu się to nie opłaca. 

 

 

R9 380, bo wersja z x to tylko podbite zegary, które możesz sobie sam podbić. Jaki proc i zasilacz? (Moc i marka)
Ja bralbym wersje asusa, bądź sapphire. 

R9 380X ma ciut więcej jednostek teksturujących i cieniujących od R9 380.

Link to post
Share on other sites

Czy sie oplaca wymiana 270 na 380 to zalezy w jakie tytuly grasz. Jezeli grasz w cos co mocno siedzi na procku

to ta wymiana niewiele Ci da.

Wiem bo sam wymienilem niedawno z HD7870 na R9 390 gram w Battlefielda 4 (ta gra mocno siedzi na procku) i wiele fps-ow nie zyskalem bo procek wiecej nie wydoli choc mam i7 3770 jedynie co zyskalem to przeszlem ze srednich ustawien na ultra (praktycznie nie ma roznicy w ilosci fps pomiedzy srednimi a ultra)

Ale jesli grasz np. Wiedzimina lub GTAV to zyskasz duzo bo te gry siedza mocno na karcie a mniej na procku

Link to post
Share on other sites

To zalezy od funduszow jakie masz. Jak masz na 380x to bierz ja,  proste jest wydajniejsza.

I bierz Sapphire Nitro najlepsze na rynku z Radeonow.  

Akurat sie przymierzam do tej karty. Nie powinno byc problemow z zasilaczem ani pracy tej karty z prockiem ? :)

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-amd-r9-380x-strix-dc2-4gb-gddr5-256bit-2xdvi-hdmi-dp-strix-r9380x-4g-gaming-818709/model od asusa masz tak jakby za 1040zł, tylko 60zł więcej niż za Strix GTX 960, a dlatego za 1040zł, bo jak się pospieszysz do 28 lutego musisz zarejestrować kartę i masz myszkę wartą 125zł, którą możesz sprzedać jeśli ci ona nie potrzebna ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak z zasilaczem, gdyż na telefonie ucina mi stopkę, natomiast z procesorem będzie różnie. Istnieje jednak szansa poprawi, wraz z wprowadzeniem DX12.

Zasilacz aerocool pgs vs-600 (600w)  80+ bronze

 

Ten asus nie jest ciut wolniejszy od sapphire ??

Link to post
Share on other sites

Zasilacz aerocool pgs vs-600 (600w)  80+ bronze

 

Ten asus nie jest ciut wolniejszy od sapphire ??

W testach gier takich jak np Far Cry 4, BF4, GTA V to różnica niecałego 1 FPS pomiędzy sapphire, a asusem a do sapphire nie dodają myszki wartej 125 zł ;) Tyle, że zależy w co będziesz grał, bo jak w FC4 i BF4 radeon radzi sobię lepiej niż gtx 960 tak w GTA V, gtx 960 ma 6-7FPS'ów przewagi, zapewne ze względu na sterowniki ;) A np taki Wiedźmin 3, tutaj lepiej radzi sobię 380X niż GTX 960, a różnica między sapphire a asusem to nadal 1 FPS ;)

Link to post
Share on other sites

Nie dałbym ~1200zł za R9 380x. R9 380x jest szybszy od GTX-a 960, ale i sporo droższy. Jednak w tym wypadku, wciąż martwi mnie CPU. Dopiero DX12 rozjaśni sprawę odnośnie sterowników AMD, gdyż na dzień dzisiejszy jest słabo. Sprawę komplikuje fakt, że nie zamierzasz podkręcać karty... jeżeli rzeczywiście nie będziesz robił OC i nie dasz się przekonać, to chyba na Twoim miejscu kupił bym R9 380 4GB (nie 380x) od Asusa i sprzedał tą myszkę.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam gtx960 x4Gb od Evga kręci się pięknie rdzeń boost na 1545 mhz a pamięci ustawiłem na 2000 i jest stabilnie, rdzeń na 1560 już zawieszał project cars, sam byłem sceptycznie nastawiony do 960 ale się przekonuje, poprzednia grafika była gtx770 2Gb i myślałem że nie będzie przyrostu mocy, ale jest i to widoczny.

Evga naprawdę solidna konstrukcja, i do tego cicha a cena przystępna 922 zeta w morele.net. cewki nie piszczą. Chciałem 770 zmienić na 290 od Amd, ale ja głównie gram w symulacje, najwięcej w pcars więc po zastanowieniu się podało na 960 i chyba to był dobry ruch, bo mam więcej Fps jak kolega na 290x w ta grę. Również widać sporą różnicę w Fps w Fallout 4 i detale poszły w górę z high na ultra.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Racja, wymień kartę jak wyjdzie polaris/pascal.

Tez bym sie pod tym podpisal. Gdyz teraz wiele nie zyskasz na tej wymianie w kazdym razie stosunek kasy jaka zainwestujesz nie bedzie wspolmierny do przyrostu mocy. Gdybys planowal przejscie np. na r9 390 lub wyzej to juz inna bajka.

A o zasilacz sie nie martw, uciagnie Ci spokojnie mi 530W BQ ciagnie podkreconego R9 390

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...