Skocz do zawartości

Spadek wydajności procesora i nie tylko


Recommended Posts

Witam.

Wczoraj zainstalowałem ssd a na nim win7 64 bit. Kilka dni temu robilem test cinebanch r15 i wynik cpu miałem ok 880-900 punktow bez OC GENE w płycie głównej. Teraz zrobilem test i wyszło 804 punkty.. Po włączeniu OC GENE mam 876 punkty. Wczesniej na 4ghz mialem blisko 900, teraz na 4.4 (tryb trubo) 876. Dziwna sprawa troche. Oczywiscie wgrałem stery etc.

Kolejny problem to internet. Mam karte wifi tp link wn781nc. Router nie jest jakis mega ale przed formatem miałem 30mb (raz lepiej, raz gorzej), teraz mam max 6mb/s.

Czy nagle płyta głowna pada? Czy to win?

Teraz odkryłem, sam nie wiem, podczas ogladania filmu ekran co jakis czas sie przyciemnia a na samym dole ziolony pasek. 

Test 3dmarkiem również z nieco gorszym wynkiem http://wstaw.org/m/2016/02/19/3dmark_png_300x300_q85.jpg

Edytowane przez FozzY
Link to post
Share on other sites

pytanie tylko czy ahci włączyłeś przed instalacją windy?

czyli wpinasz ssd,włączasz ahci i leci system.

reszta hdd powinna być odłączona na ten czas.

po załadowaniu systemy wpinasz resztę.

no i kolejka bootowania w biosie powinna być ustawiona na ssd(jako pierwszy może iść usb boot)

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites

ssd pod 1 port drugi dysk pod 2 port trzeci dysk wywalilem bo byl leciwy 13k godzin i halasowal


jak zerwalem plomby z obudowy (komp kupiony w morele) to tracę gwarancje ? wydaje mi sie ze nie ale wole sie upewnic 

Link to post
Share on other sites

w rainbow 6 siege mam te same fpsy wiec albo ten cinebanch przeklamuje albo sam juz nie wiem.

net raz dziala 20-30mb/s raz 5-6mb. w pon bedzie karta nowa z lepszym zasiegiem.

PS: jaki winik powinien osiagnac moj proc nie krecony?

PS2: reset biosu zrobie jutro


nigdy nie robilem aktualizacji win, tylko service pack1 ale troche ich wyskoczylo - wgrac je?http://wstaw.org/m/2016/02/21/win_png_300x300_q85.jpg

Link to post
Share on other sites

wgrałem wszystko ale szczerze różnicy w grach przed i po formacie jak i po wgraniu updeatow nie widze. dziala jak dzialalo a cinebanch dalej pokazuje mniejsze wartosci. dla mnie obecnie wszystko poza jednym jest ok.

net niby dziala po zmianie karty wifi na 20-25mb ale podczas pobiera muli tak, że mam ping 200-300 


co dziwne ssd nagrzał mi sie przed chwila do 35stopni. to normalne ? talerzowy dysk nie nagrzewal sie tak mocno 

Link to post
Share on other sites

 

 

net niby dziala po zmianie karty wifi na 20-25mb ale podczas pobiera muli tak, że mam ping 200-300

Słaby sygnał z routera.

 

co dziwne ssd nagrzał mi sie przed chwila do 35stopni. to normalne ? talerzowy dysk nie nagrzewal sie tak mocno

Talerzowe standard 40-50 stopni chyba ze się go nie używa.
Link to post
Share on other sites

Talerzowe standard 40-50 stopni chyba ze się go nie używa.

Panie jak dysk ma ponad 40 stopni to już bym powiedział, że się sypie. Ja w największe lato nie miałem nawet 40.

 

Jak temperatury oscylują do 40 stopni to na 100% nie masz się co martwić.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...