Skocz do zawartości

Intel Core i5 6500 Skylake, nie mogę zainstalować steowników (Win10)


Recommended Posts

Witam, 
 
Mam problem i uprzejmie prosiłbym o pomoc :) 
 
Nabyłem nowy komputer-składak i wszystko działa bardzo dobrze, śmiga pięknie... jednak martwi mnie fakt, iż nie mogę zainstalować żadnego sterownika do mojego procesora. 
Gdy próbuję to zrobić, to podczas instalacji wywala mi błąd "ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania". 
 
Próbowałem pobrać ze strony Intel'a ich Intel Driver Update Utility, ale program nie wykrywa mi nic, do czego mógłby mi pobrać jakieś sterowniki... 
 
Dodam jeszcze że w systemowym Menadżerze Urządzeń, procesor jest wyświetlany (cztery razy) 
 
 
Mój zestaw PC wygląda następująco: 

 

  • Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX 
  • MSI MSI B150 PC Mate /intel B150, DDR4, LGA1151 
  • EVGA EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 
  • Kingston Kingston 16GB (2x8GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black
  • Seagate Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 
  • Crucial Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) 
  • Thermaltake Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 
  • SilentiumPC SilentiumPC Gladius M35 Pure Black 
 
 
Z góry dzięki za pomoc :)
Link to post
Share on other sites

A nie jest to tak że powinienem mieć do wyboru z jaką kartą graficzną chcę uruchomić dany software?

Cze ze zintegrowaną, czy z zewnętrzną?

Np gra by chodziła na zewnętrznej, a eksplorator plików, czy coś, na zintegrowanej, coby tej pierwszej nie obciążać?

 

A teraz nie mam takiego wyboru :P

Link to post
Share on other sites

A nie jest to tak że powinienem mieć do wyboru z jaką kartą graficzną chcę uruchomić dany software?

Cze ze zintegrowaną, czy z zewnętrzną?

Np gra by chodziła na zewnętrznej, a eksplorator plików, czy coś, na zintegrowanej, coby tej pierwszej nie obciążać?

 

A teraz nie mam takiego wyboru :P

A kiedykolwiek taki wybór był? Jak to sobie wyobrażasz,że przy każdej aplikacji lub jej funkcji będzie wyskakiwał monit z prośbą o wybór z której karty chcesz korzystać? Mało sensowne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Na moim starym laptopie miałem taki wybór, komputer domyślnie przydzielał kartę zintegrowaną, lub zewnętrzną, ale jeśli chciałem, to mogłem wejść w ustawienia i to zmienić (albo kliknąć na ikonę prawym i w menu kontekstowym wybrać kartę)

 

6MUErYS.png

Link to post
Share on other sites

Na moim starym laptopie miałem taki wybór...

 

I tylko laptopów z dołączoną kartą graficzną to dotyczyło... Czyli tam, gdzie oszczędność baterii miała pierwszoplanowe znaczenie - dołączona grafika była bardziej prądożerna, więc do mniej wymagających czynności angażowana była wpierw grafika zintegrowana. Możliwość wyboru pomiędzy nimi w laptopach jest więc dodatkową opcją dla użytkownika godzącego się z faktem, że laptop będzie pracował krócej na baterii, bądź będzie pracował podłączony do zasilacza. W PC zasilanie mamy tylko z sieci - więc siłą rzeczy taki wybór jest bezcelowy i dlatego go nie ma.

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

Okey, dziękuję wszystkim za odpowiedzi... rozumiem już, że może nie być tego wyboru kart... ale w sumie dalej to mi nic nie tłumaczy dlaczego nie mogę zainstalować oficjalnych sterowników od Intel'a, do Intel'a :P

Link to post
Share on other sites

ale w sumie dalej to mi nic nie tłumaczy dlaczego nie mogę zainstalować oficjalnych sterowników od Intel'a, do Intel'a :P

 

Bo życzysz sobie zainstalować sterownik do CPU, który jest urządzeniem nie wymagającym instalacji sterownika - patrz Twój pierwszy własny post.

 

Jeżeli jednak jakimś dziwnym trafem chodzi Ci o możliwość zainstalowania sterownika do zintegrowanej z CPU grafiki (czyli z linku, który podałeś w piątym poście tego wątku), to musisz przed uruchomieniem PC podłączyć kabel monitora do stosownego gniazda płyty głównej.

 

Jeżeli korzystasz z zewnętrznej karty graficznej (a tak jest, bo używasz GTX 970), to nie możesz zainstalować sterownika do nieaktywnej, zintegrowanej grafiki - bo jest nie aktywna (nie obecna dla systemu), proste.

 

Pytanie tylko po co chcesz go instalować sterownik do grafiki, której nie używasz? "Martwić" się tym będziesz jak będziesz zmuszony korzystać z "integry" (np. gdy padnie GTX 970, bądź go sprzedasz).

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

Kolega TMStoke kompletnie Ci to wyjaśnił... ale jeśli jesteś uparty i nie dowierzasz, wyciąg GTX 970 ze slotu, podłącz monitor pod integrę (lub przełącz sobie w BIOSIe) i zainstaluj sobie te pieprzone sterowniki od intela, które w zasadzie sam Windows Update powinien sobie ściągnąć. Nie zależnie od tego czy sobie je zainstalujesz, czy zainstaluje je system automatycznie czy też nie, nic poza wyświetlaniem ekranu Ci generalnie nie umożliwią. Integra jest awaryjną opcją graficzną w momencie ewentualnej awarii dedykowanej GPU. Pograć płynnie to możesz na niej w pasjansa. Tak z lekką ironią.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...