Skocz do zawartości

Pioneer SE-M290 - czy wystarczy zmiana karty na AIM SC808, czy słuchawki też do zmiany?


Recommended Posts

Witam.

 

Planuję zakupić "osławioną" kartę AIM SC808 (gdyż w 95% używam słuchawek). Obecnie "siedzę na integrze" - Realtek ALC1150. Zastanawiam się czy podane w temacie słuchawki Pioneer SE-M290, które obecnie posiadam (od kilku ładnych lat - bardzo wygodne :D) będą grały z tą kartą dużo lepiej, czy jednak aby naprawdę odczuć różnicę konieczna będzie ich wymiana na np. Encore Rockmaster lub coś innego?

 

Ze słuchawkami na uszach gram w gry (najczęściej CS ze znajomymi, ale też dużo innych, niekoniecznie FPS), oglądam dużo YT, czasem jakiś film (raczej na głośnikach) i wiadome - muzyka też nie raz poleci - rap, rock, pop. Pioneerki mogły być trochę głośniejsze oraz mieć bardziej odczuwalny bas (nie chodzi mi o typowe "dudnienie" tylko żeby miło tłukło po uchu wtedy kiedy trzeba - przepraszam ale nie ogarniam określeń dźwiękowych nawet po przeczytaniu wszelkich pomocy), ale po za tym są jak dla mnie bardzo fajne, a przede wszystkim bardzo wygodne - a to dla mnie najważniejsze.

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;)

Edytowane przez FrasZWC
Link to post
Share on other sites

Kup kartę podepnij słuchawki i zobaczysz jak to zagra zagra słabo to wtedy pomyślisz o nowych

Napewno będzie głośniej i więcej mocy więc dół też się odciąży ale jak to wszystko wyjdzie musisz sam odsłuchać :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :) Tylko u mnie jest problem z kupieniem i osłuchaniem, bo kompa mam w UK, a kupować będę w PL, ale rozumiem że i tak lepiej poczekać i posiedzieć na Pioneerach nawet pół roku niż wydawać niepotrzebnie kasę ;)

A i mam jeszcze pytanko odnośnie samej karty - na audeos można ją zakupić z wymienionymi opampami - czy do grania (co najczęściej robię) jest to wskazane/przydatne? ;)

Edytowane przez FrasZWC
Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak że mam alc1150 z asrocka ex 4 oraz pioneery se-m531 i w tym niskim przedziale cenowym są świetne, nawet nie myślę o zmianie tyle że dokupiłem x7 plus do słuchania muzyki w plenerze bo pn były nieporęczne poza domem (wiesz 3m kabla).

Link to post
Share on other sites

Sam będę ją kupować i ze względu na gwarancję, i przesyłkę postanowiłem jednak kupić e UK. W overclockers co uk jest ta karta, nazywa się tutaj powercolor devil. Pisałem już do nich ma być dostawa do sklepu z tą kartą na początku Tygodnia

Link to post
Share on other sites

Wyjdzie ok. 100zł więcej, to połowa słuchawek takich jak Encore Rocmaster, bez sensu dopłacać. Wysyłki nie potrzebuję, bo kupię jak sam będę w PL, a w UK dzisiaj jestem, a jutro mnie może nie być - różnie to w życiu bywa... :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...