Skocz do zawartości

Laptop do gier Za prawdziwy pieniądz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez _Skipper_,

Recommended Posts

8 gb jest optymalne i tyle dla ,,zwykłego" gracza wystarcza. Jak ktoś chce więcej - nikt mu tego nie broni. Jak ktoś ma Titana, i7-6700k , 500 gb SSD itd. to te 200 zł (czy okolice) nie zrobią dla niego większej różnicy. Co innego jak ktoś ma na laptopa dokładnie 2000 zł (gdzie takie sytuacje zdarzają się znacznie częściej) - wtedy każde 100 zł będzie na wagę złota. 

Zawsze zdarzają się ,,wybryki natury" takie jak np: ostro modowane gry czy zanieczyszczony system (lub nawet odpalenie gry mając włączone kilka programów który ten ram zużywają) ale w teoretycznie przeciętnego gracza Kowalskiego takie coś będzie się zdarzało albo bardzo rzadko albo w ogóle.

 

Ramu zawsze można dołożyć - w zdecydowanej większości konstrukcji do gier (także w MSI GT72). Wyjdzie bardziej opłacalnie jak kupimy 8 gb i zobaczymy,że nam starcza (lub nie) i ewentualnie dokupimy następne 8 czy jak kupimy 16 (lub więcej) i zobaczymy,że to jednak za dużo i marnuje się sporo (a pieniądze mogliśmy wydać na coś innego) ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ramu zawsze można dołożyć - w zdecydowanej większości konstrukcji do gier (także w MSI GT72). Wyjdzie bardziej opłacalnie jak kupimy 8 gb i zobaczymy,że nam starcza (lub nie) i ewentualnie dokupimy następne 8 czy jak kupimy 16 (lub więcej) i zobaczymy,że to jednak za dużo i marnuje się sporo (a pieniądze mogliśmy wydać na coś innego) ?
 

Tak i ja zrobiłem dlatego mówię z doświadczenia że to tych mocniej zaawansowanych gier po prostu nie starcza.

Link to post
Share on other sites

Autorze oraz kuba14 skoro wiecie lepiej od nas, to dlaczego zakładaliście, zakładacie kolejne bezsensowne tematy, piszecie posty które nie mają prawa bytu, przekazujecie użytkownikom benchmarka nieprawdę ..

8GB w laptopie wystarczy do wszystkiego, za wyjątkiem pracy w programach profesjonalnych, gdzie faktycznie 16GB to optymalne minimum. Natomiast do gier 8GB to jest ilość wystarczająca, więcej gry nie używają ... To że COD BO3 potrzebował 16GB ramu to jest zupełnie inna sprawa .. Nowy Batman również miał problemy z optymalizacją .. Dzisiejsze gry są bardzo niedoskonałe, często zaraz po premierze ich optymalizacja woła o pomstę do nieba.

Co do użycia Ram w spoczynku, w idlu, przy włączonej przeglądarce, u mnie przy 8GB ramu użycie pamięci wynosi 2,6GB. Natomiast, przy 30-50 kartach otwartych w firefoxie - łącznie z youtubem który yżywa trochę ramu, użycie ramu wynosi już ok 4GB. Więcej jest naprawdę ciężko użyć. Podczas gier jest to ok 5GB więc jest jeszcze pewien spory zapas.

 

Autorze - dawid ma rację, jeżeli dopytujesz się gdzie masz wpiąć dysk SSD, oraz jak to zrobić, oraz nie rozumiesz faktu że należy wykonać czystą instalację windowsa, po zainstalowaniu dysku ssd w laptopie, jeżeli wcześniej system był na hdd, to naprawdę, nie radzę zabierać się za to osobiście... Możesz wyrządzić więcej szkód niż myślisz ..

 

Co do laptopa - ten który został polecony przez dawida jest najlepszy, do tego wybierasz sobie ssd i prosisz o jego montaż przez sklep. Nie stracisz przez to gwarancji - tak samo nie stracisz gwarancji jakbyś sam chciał to zrobić, natomiast widząc kolejne posty, mam pewne obawy co do twojej sprawności manualnej potrzebnej do montażu SSD i ram w tym laptopie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Autorze, wszystko zostało Tobie wyjaśnione. Nadal nie do końca rozumiesz co i jak. Doświadczeni użytkownicy radzą Tobie abyś zostawił montaż dysku i instalację systemu pracownikom sklepu, ale Ty wiesz lepiej....

 

Proszę:

A uruchomione aplikacje? Skąd mam wiedzieć co ile RAMU potrzebuje...

 

Tak i ja zrobiłem dlatego mówię z doświadczenia że to tych mocniej zaawansowanych gier po prostu nie starcza.

Ostatni raz powtarzam, przytoczone tutaj gry mają złą optymalizację, dlatego wykorzystują ponad 8 GB pamięci RAM. Jeżeli 16 GB pamięci miałoby pozytywny wpływ na gry, to już dawno byłoby tutaj kilku specjalistów, wyprowadzających nas z błędu. 

 

 

 

8GB w tych laptopach nie rówwna się 8 GB w stacjonarkach. Miałem G751 24GB Ram/980/i7 i FC4 na ultra zjadał ~10GB lekko. Te pamięci mają mniejsze taktowania. Bodajże 1333.

Owszem, równa się. Resztę wyjaśnił kolega Kacper.

 

Kolega Ramzesx i Kacper bardzo ładnie wszystko ujęli. Temat uważam za wyczerpany. Skoro użytkownicy wiedzą lepiej, to nie mam zamiaru więcej tracić czasu.

 

To skoro wiesz i umiesz lepiej, to nic tu po nas.

Jestem tego samego zdania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra ja rozumiem wszystko. Zamontuje sobie sam SSD bo nie jest to skomplikowane. O tą śrubkę do montażu poproszę sklep by mi dali. Ale ja tylko 1 rzeczy nie wiem dalej, a chcę ją zrozumieć. Jak ten ssd dokupię i zamontuję w laptopie a ten windows 10 zainstalowany fabrycznie na dysku HHD. JAk go mam od nowa zainstalować na ssd. Bo piszecie ze lepiej na czysto zainstalować na ssd. Ale ja chce tylko byście mi wytłumaczyli dokładnie jak to zrobić. Bo w tej chwili jest to jedyna rzecz z która sobie nie poradzę

Link to post
Share on other sites

Ale już pisałem w twoim poradniku jest jak zainstalować właśnie. A ja chcę mieć ten oryginalny windows 10 który będę miał w laptopie. A nie instalować windows 10 który oryginalny nie będzie. Więc chyba lepiej będzie ten oryginalny przenieść na ssd bo i tak nic na nim zainstalowanego nie będzie. Bo będzie ten ssd wkładany jeszcze przed pierwszym uruchomieniem laptopa i odrazu bym to zrobił


Dziwię się trochę, że skoro tacy doświadczeni jesteście czemu nikt nie podsunął pomysłu tylko musiałem sam wykombinować, że system recovery jest dostarczany do tego laptopa. Wiec mogę od razu zrobić format poprzez to recovery i na ssd zainstalowac. Nieprawdaż ?

Link to post
Share on other sites
Ale już pisałem w twoim poradniku jest jak zainstalować właśnie. A ja chcę mieć ten oryginalny windows 10 który będę miał w laptopie. A nie instalować windows 10 który oryginalny nie będzie.

O legalności systemu nie świadczy ilość instalacji czy pochodzenie kopii nośnika instalacyjnego a licencja. Możesz pobrać system operacyjny, który sam się aktywuje podczas instalacji - licencja OEM - klucz produktu jest zapisany w biosie.

 

Więc chyba lepiej będzie ten oryginalny przenieść na ssd bo i tak nic na nim zainstalowanego nie będzie. Bo będzie ten ssd wkładany jeszcze przed pierwszym uruchomieniem laptopa i od razu bym to zrobił

Pewnie będą śmieci od MSI - polecam je usunąć. Możesz przenieść system,ale przy instalacji, zainstalowałbyś najnowsze sterowniki. Jeżeli bios będzie nieaktualny to lepiej go nie ruszaj...

 

Dziwię się trochę, że skoro tacy doświadczeni jesteście czemu nikt nie podsunął pomysłu tylko musiałem sam wykombinować, że system recovery jest dostarczany do tego laptopa. Wiec mogę od razu zrobić format poprzez to recovery i na ssd zainstalowac. Nieprawdaż ?

Nie system, a partycja recovery. Znajduje się ona na HDD, więc...

Link to post
Share on other sites

Dzięki o taka odpowiedz jak w twoim 1 cytacie mi chodziło.

Czyli jeśli partycja recovery jest na hdd to nic nie zrobie ? nie da sie na ssd zainstalowac.

i czyli jak zrobie to z twojego poradniku to ten OS będę miał tak samo zrobiony ( w sensie ze OEM zainstalowany będzie i wszystko legalne ) ?. I ostatnie pytanie jeśli to zrobię to przez to, że windows zostanie zainstalowany na tym 2 dysku to nic się nie zepsuje co mogło by zmniejszyć fps`y w grach? będzie wszystko tak samo zgadza się. ? to ostatnie pytanie i temat będzie już naprawdę rozwiązany bo ta jedyna rzecz chcę pojąć tylko i wyłącznie by wszystko potem dobrze umieć jak przyjdzie mi laptop.

Link to post
Share on other sites

Ok czaje a powiedz mi jak bede miec hdd I ssd dysk to tam gdzie podczas instalacji pisze wybierz gdzie zainstalowac I sa te dyski do wybrania to U CB na poczatku tylko 1 dysk jest a mi sie pokaza 2 dyski ?? Ssd oraz hdd ? I ja wybieram tego asusa i na nim zainstalowane jest juz oprogramowanie Asus center czy jakos tak ktore jest bardzo potrzebne bo w nim sie all ustawia to co potem zrobic gdy windowsa od nowa zainstaluje ??

Link to post
Share on other sites

Myślisz, że mnie ruszają te wasze komentarze, że se nie poradzę? piszecie to ciągle nwm po co tylko żywotność przycisków klawiatury marnujecie a ja i tak na to uwagi nie zwracam. Czekam dalej na odpowiedz co z tym oprogramowaniem asusa bo instalacji od nowa windowsa na ssd

 

Laptopa kupuje na początku marca tzn. 1 marca zamawiam laptopa. Więc jak mi już przyjdzie to zamierzam od razu zrobić z nim i grać a nie wtedy pytać was i czekać np po 3h na odpowiedz tylko chcę się teraz dowiedzieć wszystko i potem będzie bezproblemowo 

Edytowane przez goldzikchest
Link to post
Share on other sites

 

 

że se nie poradzę

Bo "se" nie poradzisz, jak Ty nawet nie wiesz co się robi po instalacji systemu i jak go przerzucić między dyskami.

 

 

 

Czekam dalej na odpowiedz co z tym oprogramowaniem asusa

Raczej się nie doczekasz, bo ani ja, ani zapewne Dawid nie będziemy marnować przycisków klawiatury, skoro

 

 

i tak na to uwagi nie zwracam

 

 

 

potem będzie bezproblemowo 
 

Nie sądzę. 

 

 

 

zamierzam od razu zrobić z nim i grać

Życzę powodzenia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...