Skocz do zawartości

nVidia Shield TV, krotka recenzja


Recommended Posts

Ciezko znalesc inny dzial, ktory bardziej odpowiadalby mojemu zakupowi, wiec pisze tutaj.

 

Niedawno zakupilem nVidia Shield TV, sprzet jest fenomenalny.

Kupowalem go z mysla o odtwarzaniu Netflixa oraz uzytkowaniu KODI (Dawne XBMC) do odtwarzania tresci niedostepnych na Netflixie.

 

Bitstreaming formatow HD Audio, czyli DTS HD MA oraz Dolby TrueHD:

Funkcja na ktorej zalezalo mi najbardziej, wraz z najswiezsza beta KODI zostal wprowadzony support dla tej funkcji i jak dotad dziala bez mydla. Filmy dzialaja plynnie, bez przycinek, nie ma zadnej desynchronizacji.

 

KODI:

Dziala plynnie, sterowanie z pilota lub kontrolera jest nieco malo intuicyjne, ale po godzince/dwoch mozna zalapac co do czego sluzy :)

Do samego KODIego jest kupa dodatkow jak np. Telewizja ze streamow czy wsparcie dla serwisow typu Crunchyroll, Tidal, etc.

Kodi radzi sobie bez problemu z odtwarzaniem tresci poprzez SMB.

Zdecydowana rzecza jakiej mi tu zabraklo to bezposredni guzior next/prev oraz play/pause na pilocie, ktory mozna dokupic do Shielda.

 

Android TV:

Tutaj porazka na calej dlugosci, UI w tym systemie sprawia ze czuje sie jak niepelnosprawny czlowiek, latwe w obsludze, ale strasznie ograniczone, brakuje opcji dla "Advanced" uzytkownikow.

Kompletna komedia zaczyna sie w momencie kiedy orientujemy sie, ze w tym systemie nie zostala zawarta przegladarka internetowa (xD).

 

Bardzo mala ilosc aplikacji jest zgodna bezposrednio z Android TV, to ze pokazuje sie na ichnim markecie nie zawsze daje nam gwarancje zgodnosci - aplikacja sie moze zainstalowac, ale nie pokaze sie nam w launcherze (Tutaj polecam aplikacje Sideload od Chainfire, ktora wyswietla i pozwala uruchomic wszystkie zainstalowane appki).

Wiekszosc potrzebnych aplikacji nalezy wyextractowac z innego urzadzenia np. telefonu, niestety trzeba liczyc sie z tym, ze nie beda one przystosowane do kierowania pilotem i beda wymagac podlaczenia combo klawiatura + myszka celem wygodnego ich uzytkowania. (Np. Google Chrome)

 

Jakosc wykonania:

Wszystko oceniam na superb+, jedyne do czego moge sie przyczepic to  jakosc przyciskow glosnosci na padzie, cala reszta ma premium feel.

 

 

Jezeli macie jakies pytania to walcie, postaram sie odpowiedziec.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Coś co zapewne będzie interesować gro osób - przy okazji i mnie - czy można zainstalować aplikację do torrentów, najlepiej oglądać "live" coś co się nawet nie pobrało?

Jak to jest z dyskiem? Masz wersję z pamięcią czy dyskiem? Możliwe szyfrowanie?

Jest jakaś aplikacja do kontroli zdalnej - najlepiej z "zewnątrz" a nie tylko tej samej sieci WiFi?

Link to post
Share on other sites

 

 

czy można zainstalować aplikację do torrentów, najlepiej oglądać "live" coś co się nawet nie pobrało?
 

 

Jest duzo dodatkow do Kodi, jezeli istnieje taki dodatek to mysle ze da rade :)

 

Ogolnie wszystkie appki z androida powinny (slowo klucz) dzialac na Android TV, jako ze jest to Andek 5.1 z nakladka.

 

Podsun mi jakis pomysl jaka appke przetestowac a dam znac :)

 

 

 

Jak to jest z dyskiem? Masz wersję z pamięcią czy dyskiem? Możliwe szyfrowanie?

 

Mam wersje 16GB - wedlug mojego researchu wersja 500GB jest dosc awaryjna, nie widzialem opcji szyfrowania, ale moge poszperac.

 

 

 

Jest jakaś aplikacja do kontroli zdalnej - najlepiej z "zewnątrz" a nie tylko tej samej sieci WiFi?

 

Na to juz nie odpowiem, w teorii teamviewer powinien zadzialac, ale jak bedzie w praktyce to nie odpowiem :) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki :) Skrobnij coś za jakiś czas - fajnie jak w kontekście powyższych pytań. Moje nie wzięły się znikąd. Podobne rzeczy można ogarnąć na dobrym routerze (no może poza oglądaniem "live" ściąganych plików). Dla mnie zasadnicze pytanie to - na ile Shield jest lepszy od routera z OpenWRT/Tomato w parze z relatywnie nowym TV.

Link to post
Share on other sites

 

 

na ile Shield jest lepszy od routera z OpenWRT/Tomato

 

Znacznie :)

 

Lepszy CPU/GPU, bitstreaming AUDIO, obsluga HDMI CEC i takie tam :)

 

No chyba, ze chcesz routowac internet, no to wtedy gorzej wypada 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Planuje sprawdzic ta funkcje w najblizszym czasie, moze w weekend :)

 

Jeszcze nie wiem z czym to sie je.


Nie ma szyfrowania - sprawdzilem
Uruchomilem gamestream, dziala zacnie, mam jednak problem ze skalowaniem - czarne rogi ekranu, ale to pewnie jest do naprawienia przy odrobinie wysilku
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Stoję właśnie przed decyzją kupna Nvidia Shield i mam parę pytań do Ciebie jako już można powiedzieć zaawansowanego użytkownika tego sprzętu z racji czasu.

 

Mianowicie sprzęt chcę zakupić głównie jako odtwarzacz multimedialny do filmów, ale zależy mi najbardziej na dźwięku HD, czyli na DTS HD Master Audio oraz DolbyTrueHD. Czy faktycznie Kodi potrafi wypuścić ten dźwięk po HDMI? Czytałem, że jest to wersja testowa, ale ponoć daje radę.

 

Jaka jest aktualna wersja Kodi Na Nshieldzie?

 

No i jak się sprawuje sprzęt po kilku miesiącach użytkowaniach? Jakieś spostrzeżenia, uwagi?

 

Jak radzi sobie odtwarzacz z napisami? Głównie chodzi mi tu o format napisów dla 3D, bo różne odtwarzacze mają różne problemy ;-)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

A ja z innej beczki - nie lepiej kupić tablet k1? Fakt ma trochę gorsze podzespoły ale funkcje właściwie te same - podłączamy przez minihdmi i mamy konsolę jak Shield Tv - podobne oprogramowanie, gamestream, gry na wyłączność z googleplay (kilka więcej ma X1 ale to dosłownie 4 gry) itd. (nawet kodi działa https://forums.geforce.com/default/topic/919124/kodi-on-the-shield-k1/).Więc praktycznie jest to samo (trzeba tylko dokupić za 240 zł pad) ale oprócz tego, że mamy konsolkę to dodatkowo posiadamy jeden z najwydajniejszych tabletów na rynku!

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

Może dlatego, że nie jest mi potrzebny gadżet do noszenia, a jako stacjonarny odtwarzacz filmów. Jak wspomniałeś sam, podzespoły są słabsze to raz (sam procesor jest dużo bardziej wydajniejszy niż w wersji tabletowej + układ graficzny + ram, itp, itd.)

 

Po drugie mi osobiście zależy na wyprowadzeniu z odtwarzacza dźwięku HD, czyli DTS HD MA oraz DDTrueHD (których to mój amplituner posiada obsługę), a w wersji Kodi tabletowej takowych ustawień nie ma.

 

Po trzecie KODI jest dość mocno wspierane na Nshieldzie i co rusz wychodzi dedykowana wersja pod N.

 

Po czwarte cena tableta (mniej wydajnego) + pad = porażka. Cena zestawu Nvidia Shield + pad + oryginalny pilot = 1050 zł ->

 

http://allegro.pl/nvidia-shield-4k-android-streaming-tv-box-kodi-uhd-i6077401226.html

 

Po piąte nie wyobrażam sobie uruchamiania filmów z mojej szafki RTV, która jest praktycznie na podłodze.

 

Reasumując, każdy potrzebuje sprzętu pod indywidualne potrzeby. Mi tablet nie jest potrzebny (choć faktycznie bebechy jak na tableta ma bardzo dobre). Do grania są konsole (ps4;) Dla mnie Nvidia Shield ma być multimedialnym boxem głównie do odtwarzania filmów z dźwiękiem HD. Pozdrawiam! ;-)

Link to post
Share on other sites

Skoro tak zależy Ci na dźwięku to oky ale co do ceny i reszty to się nie zgadzam - 1050 to ja zapłaciłem za nowy (sklepowy) tablet z padem czyli tyle ile kosztuje shiled tv (w którym nie ma 2 kamerek, głośników, gpsa i ekranu - więc to raczej cena za pudełko nvidii jest wygórowana). SOC jest mocniejszy w shield tv ale do androida to co jest w k1 to i tak za dużo a do grania w chmurze nie ma to znaczenia.

ps. Co do konsol masz rację ps4 czy xbox są o wiele lepszymi i mocniejszymi konsolami z drugiej strony tablet oferuje graczowi praktycznie to samo co shiled tv ale dodatkowo oferuje mobilność i prócz przenośnej konsoli można go używać jako gpsa, notatnika, czytnika e-booków, mobilnego odtwarzacza filmów czy muzyki albo do amatorskiego rysowania.

ps2. dla kolegi boyka może być to dobry sprzęt ale dla większości lepszym wyborem może być k1.

Link to post
Share on other sites

 

 

ale zależy mi najbardziej na dźwięku HD, czyli na DTS HD Master Audio oraz DolbyTrueHD. Czy faktycznie Kodi potrafi wypuścić ten dźwięk po HDMI?
 

 

Uzywam caly czas wersji NIGHTLY, ale od wersji 16+ powinno byc wsparcie nawet w wersjach stabilnych, na nightly smiga bez problemu :)

 

 

 

Jaka jest aktualna wersja Kodi Na Nshieldzie?

 

Z tego co wiem nie ma dedykowanej wersji, po prostu sciagasz najswiezsze nightly lub wersje stabilna i bangla

 

No i jak się sprawuje sprzęt po kilku miesiącach użytkowaniach? Jakieś spostrzeżenia, uwagi?
 

 

Pilot mnie denerwuje bo potrafi sie rozladowac nieuzywany w srodku nocy, ale moze moja sztuka jest po prostu wadliwa, poza tym sprzet super, do tej pory nie poradzil sobie moze z jednym wideo ze sporym bitratem

 

 

 

Jak radzi sobie odtwarzacz z napisami? Głównie chodzi mi tu o format napisów dla 3D, bo różne odtwarzacze mają różne problemy ;-)

 

Ogolnie z napisami jest OK, napisow w 3D nie testowalem, ale na dobra sprawe pokladam wiare w KODI w tej kwestii :)

 

 

 

w którym nie ma 2 kamerek, głośników, gpsa i ekranu

 

Ale po co to komu w TV Boxie? :)

 

 

 

dla kolegi boyka może być to dobry sprzęt ale dla większości lepszym wyborem może być k1.

 

Jak ktos chce tablet to wezmie tablet, jak ktos chce tv box to wezmie tv box ot co :) 

Link to post
Share on other sites
Kompletna komedia zaczyna sie w momencie kiedy orientujemy sie, ze w tym systemie nie zostala zawarta przegladarka internetowa (xD).

 

Nie można zainstalować Chrome od androida - apk plik? Chyba masz tam  jakiś menedżer plików? Wrzucasz chrome.apk do pamięci i odpalasz z poziomu tego menedżera plików.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Ale po co to komu w TV Boxie? :)

 

Po nic ja odnosiłem się do ceny urządzenia, która w porównaniu z tabletem nie jest super atrakcyjna jak pisał "boyek" wg. mnie atrakcyjniejszą cenę ma (a może miał) tablet jako bardziej wszechstronne urządzenie.

 

 

 

 

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Pytanie do Autora tematu: działa Tobie Kodi?

 

Ściągam wersję ze sklepu Google

 

Ale ten dodatek wbudowany PVR Simple Client jest jakiś uwalony. Ładuję playlist m3u ale nie pojawia się zakładka Live TV na ekranie głównym.

 

Jest jakaś alternatywa?

 

 

Nie wiem jak to naprawić.

 

Dziękuję z góry.

Link to post
Share on other sites

O dziękuję za odpowiedź. :)

Ale czy działa tzw lokalna ścieżka? :)


Z góry dziękuję!

edyt:

 

Zainstalowałem.

 

I tak samo nie działa. Podaję ścieżkę do lokalnego pliku i nic. Skonfigurowałem PVR Simple Client.

 

Nie mam możliwości aktywować tzw "Enable" Czemu?

 

 http://images.tinypic.pl/i/00843/4i8ir8ibqmxg.png


http://zapisz.net/images/174_screenshot_20161121_223455.png


Promocje od Nvidia  :)

 

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nizsze-ceny-ponad-60-gier-na-urzadzenia-nvidia-shield.html

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

To jest najnowsza wersja  Kodi 17 nightly 

 

Fakt, w ogóle inaczej się konfiguruje PVR.

 

PVR Simple Client to jest dodatek do oglądania IP telewizji. Płatnej(np opłaceniu abonamentu) bądź darmowej. 

 

Wpisz sobie ten adres do odtwarzacza VLC - odtwórz URL lub Ctrl+N i wklej ten link 

http://37.187.159.218:8000/get.php?username=777&password=777&type=m3u


 http://sourcetv.info/


http://iptv.filmover.com/


Dodaj temat do "obserwowania", będzie łatwiej śledzić temat.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...