Skocz do zawartości

przed OC ~ AMD Phenom 9550 - temp


Recommended Posts

Witam, jeszcze mojego pheonoma 9550 nie podkręciłem a temperatury są nie ciekawe idle 47'C, stres 58 na chłodzeniu KILOGRAMOWYM - Scythe Mugen 2 rev. B,

 

History: Kiedyś jak miałem chłodzenie boxowe to temperatury były na poziomie idle 55'C do stres 68'C i tak przez 2 lata, na jakimś forum wyczytałem że to norma?, w 3 roku użytkowania komputera temperatura przekroczyła 70 stopni wtedy poczułem spowalnianie w grach , więc nie chciało mi sie bawić w dochodzenie, zmieniłem chłodzenie na mugen + markowy zasilacz, zrobiłem tunel powietrzny znacznie obniżyłem temperatury komputera i tymi działaniami zniwelowałem problem...

 

Teraz myślę o podkręceniu ponieważ procesor jest w wersji OC, ale nie jestem pewny proszę o wasze sugestie.

 

Screeny and video:

http://img829.imageshack.us/img829/9844/img20101214001.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/4993/img20101214002.jpg

 

 

 

Specyfikacja sprzętu:

OCZ Fatality 550W

Abit AX78, AMD770,

AMD Phenom 9550 Quad-Core ~2.2GHz

(4GB) Ganged Dual DDR2-667 mhz

Dual Disk 2x 500GB

GeForce 8800 GT

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o podkręcanie to znajdziesz poradnik na naszym forum i masę innych na necie, wystarczy poguglować. Natomiast zanim zaczniesz cokolwiek kręcić to trzeba by coś z tymi temperaturami zrobić, bo jeśli na domyślnych ustawieniach w stresie masz 58*C, to chyba coś jest nie tak.

Czym obciążasz procesor i po jakim czasie osiąga 58*C?

Kiedy montowałeś aktualne chłodzenie? Jeśli dawno, to może czas na nałożenie nowej warstwy pasty termoprzewodzącej?

Link to post
Share on other sites

-CPU External Clock , ustawiłem na 210mhz taktował 2,3ghz, po ustawieniu na 230mhz komputer i bios nie chciał wystartować wiec przyciskiem CMOS zrestartowałem ustawienia.

 

Chłodzenie mugen, 3 miesiące temu kupiłem i zamontowałem nałożyłem pastę na bazie srebra,

testowałem procesor programem SYSTEM STABILITY TEST od everesta , gdzieś około po 5 minutach osiąga swoje 58 stopni, dziwne że zasilacz ma prawie te same temperatury co procesor.

 

po restarcie cmos HT taktował 1ghz, po restarcie komputera powrócił do 1,8ghz, mogły czasem taktowania się obniżyć niż normalnie? zamieszczam obrazki z biosa:

http://img824.imageshack.us/img824/1880/60788022.jpg

Link to post
Share on other sites

Przy podkręcaniu jeśli masz możliwość to zmniejsz taktowanie pamięci (ich dzielnik/mnożnik - u ciebie na drugim screenie), bo później może się okazać, że procek jeszcze ma zapas, ale pamięci nie dają rady. Druga sprawa delikatnie podbij napięcie na procu (na początek tak o +0,025V, jeśli to będzie za mało to wtedy podbij do +0,050V). Aczkolwiek na za dużo bym nie liczył - kiedyś miałem egzemplarz i kończył się w okolicach 2,7 GHz. Aha i pamiętaj aby nie przekraczać 70 stopni, bo to maksymalna dopuszczalna temperatura dla tego procesora.

Link to post
Share on other sites

Jeśli po 5 min stresu na stocku osiąga 58*C, to OC z podnoszeniem napięcia dla procesora jest nieco ryzykowne. Postresuj go przez 30 min a temperatura pewnie jeszcze podskoczy o kilka stopni a przy podniesionym vcore skoczy o kolejne kilka stopni i tak zbliżamy się do 7 dyszek.

Link to post
Share on other sites

U mnie przy zmianie procesora to z demontażem mugena i montażem trwało by to z 3 godziny. :o Najchętniej to bym all sprzedał, dołożył i zbudował xd:

 

Płytkę ASUS SABERTOOTH X58

z prokiem Core i7 obojętnie jaki model bo wszystkie wydajne

i do tego jakieś kingstomy 12GB DDR3 z O.C do 2ghz

potem dwa dyski pierwszy OCZ SSD 240GB, a drugi jakiś WD black 2TB sata3

, no i grafiki 2x HD6870 w cf, zasiłka cooler master 700W 80+ gold.

I To wszystko wrzucił bym do obudowy COOLER MASTER'a HAF X , 942

ale sprzęcik by był:)

 

Dziękuję wszystkich za odpowiedzi, można powoli zamykać

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...