Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam już gotowy koszyk z moim zestawem komputerowym. Chciałem się do wiedzieć czy na 100% wszystko gra(jest kompatybilne ze sobą) i mogę płacić :P Sprawdziłem wszystko i wydaje mi się ok, ale wolę się upewnić w 101%.

 

oto on : http://www.morele.net/inventory/info/UQ0j2O/

 

dzieki!

Edytowane przez Gitarkafcb
Link to post
Share on other sites

Zszedłbym z ceny płyty głównej oraz chłodzenia na rzecz wyżej taktowanych RAMów i zasilacza o lepszej konstrukcji. Rozumiem, że liczysz się z wymianą GPU w najbliższym czasie ? Dodatkowo wybrałbym GTX 960 jeżeli będziesz podkręcać.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Zszedłbym z ceny płyty głównej oraz chłodzenia na rzecz wyżej taktowanych RAMów i zasilacza o lepszej konstrukcji. Rozumiem, że liczysz się z wymianą GPU w najbliższym czasie ? Dodatkowo wybrałbym GTX 960 jeżeli będziesz podkręcać.

RAM nie jest aż tak ważny więc go zostawię, jakie chłodzenie, zasilacz i mobo proponujesz? zależy mi na dobrym dźwięku i sporej możliwości podkręcania(4.5GHz).Co do GPU to wybacz, ale nie chcę karty od nVidii :)

Edytowane przez Gitarkafcb
Link to post
Share on other sites

Jak to nie jest aż taki ważny RAM ? Skoro bierzesz MOBO z z170 gdzie możesz go podkręcić to nie rozumiem dlaczego nie chcesz mieć wydajniejszego zestawu...

Co jest nie tak z "zielonymi" ? U "czerwonych" masz mniejszy potencjał do OC i większe zapotrzebowanie na energię.

Link to post
Share on other sites

Jak to nie jest aż taki ważny RAM ? Skoro bierzesz MOBO z z170 gdzie możesz go podkręcić to nie rozumiem dlaczego nie chcesz mieć wydajniejszego zestawu... Co jest nie tak z "zielonymi" ? U "czerwonych" masz mniejszy potencjał do OC i większe zapotrzebowanie na energię.

Te ramy wykręcę sobie do 2400 i więcej mi nie potrzeba. Nie chcę nVidii, ponieważ gdy wyjdzie Pascal to zapomną o GTX 960. Nie patrzę na pobór energii, dla mnie R9 380 jest po prostu lepszą kartą. Mógłbyś mi doradzić w kwestii tańszej a dobrej mobo wraz z zasilaczem? :) mam lekki dylemat..

Link to post
Share on other sites

Te procesory mają glut, więc możesz brać równie dobrze taką fere jak wyżej, albo grandisa, zaoszczedzasz 150zł i możesz kupić zasiłkę z certyfikatem gold, albo szukać używki 290x od saphire, jeżeli tolerujesz używane. 

Link to post
Share on other sites

Nie chcę nVidii, ponieważ gdy wyjdzie Pascal to zapomną o GTX 960. Nie patrzę na pobór energii, dla mnie R9 380 jest po prostu lepszą kartą.

Skoro nvidia porzuci to myślisz, że AMD nie ? Masz potwierdzone źródło :D ?

 

chlodzenie wez np fera v2

 

Do OC to niewystarczające chłodzenie. SPC Grandis jest niedrogi jak na swoją wydajność.

 

plyte asrock z170 pro 4

Budżetówka. Lepiej dać Gigabyte Z170 HD3 jeżeli szukamy oszczędności na rozsądnym poziomie. 

 

o co chodzi z tym glutem?

Ciepło jest niezbyt wydajnie odprowadzane z rdzenia.

http://techlipton.pl/skylake-dlaczego-glut-slaba-pasta-termoprzewodzaca-a-nie-lut/

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

 

 

Pod DDR4 jest Gigabyte Z170 HD3P

HD3 występuje zarówno w wersji pod DDR3 jak i DDR4. Ale z tego co widzę to racja moja literówka, bo wersja pod DDR4 ma dopisane 'P' do modelu. Dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Płyta, którą wybrałeś jest bardzo dobra ale nieco za droga. Ja płaciłem miesiąc temu ok. 600zł i to wydawało mi się sporo, bo w listopadzie/grudniu chodziła po rabacie za 585/590zł.Podzielam opinie kolegów wyżej, że pamięci są za cienkie do tego zestawu. Dziś standardem robi się już - w przypadku zakupu nowych jednostek - taktowanie rzędu 3000 MHz.

Link to post
Share on other sites

 

 

a co myślicie o zrezygnowaniu ze skylake'a i takim zestawie? http://www.morele.ne...ry/info/obRWob/

 

Co ma tutaj wnieść rezygnacja z 1151 ? Może to, że procesor, płyta główna i pamięci DDR3 są droższe od 1151 z 6600K, DDR4 pod Z170 ? Genialne rozwiązanie. Nie wiem ku czemu ma ono służyć. 

 

Jaki jest sens zakupu R9 380 4 GB w cenie prawie takiej samej co R9 380X ? 

 

Kombinujesz po omacku. Tyle w temacie. 

 

Jaki masz monitor ? Jakie gry Cię interesują ? 

 

1 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/1 x MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x Corsair VS 550W 80+ 120mm1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B1 x SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)1 x Kingston 8GB 2400MHz CL15 HyperX Fury Black1 x Gigabyte Radeon R9 380X G1 Gaming 4GB DDR5 256bit (980/5700)

 
3539 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
... i jeszcze 100 zł do przodu. Chcesz lepszy dźwięk ? Akurat na Asus Xonar DG
Link to post
Share on other sites

Dzięki


Nie chcę tworzyć nowego tematu więc zapytam jeszcze tutaj: co myślicie o tej płycie? : http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z170-gaming-k4-d3-z170-ddr3-sata3-usb-3-0-atx-771552/

Chyba nie jest taka droga jak na płytę pod skylake z dobrym dźwiękiem, 10 fazową sekcją zasilania i slotem M2, jedynie ta częstotliwość pamięci..

 

 

ewentualnie ta: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-pro-4-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-0-gblan-atx-765625/

Edytowane przez Gitarkafcb
Link to post
Share on other sites

Ta płyta jest tylko dlatego tania, bo masz ją na DDR3 - pełnoprawny odpowiednik na DDR4 kosztuje ponad 600 zł... Ta druga to taka budżetówka do OC więc średnio się opłaca w tej cenie - lepiej dopłacić do MSI Z170 G43 / Gigabyte HD3P.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba nie jest taka droga jak na płytę pod skylake z dobrym dźwiękiem, 10 fazową sekcją zasilania i slotem M2

 

Chcesz dobry dźwięk to kupuj kartę dźwiękową. 8 fazowa sekcja zasilania wystarczy z palcem w nosie a i tańsze G43 ma M2. Dopłacasz za nic.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...