Skocz do zawartości

Monitor 22-24 cale - jakość średnia.


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuje monitora 22-24 cale. Przeznaczenie jako drugi monitor do podglądu efektów pracy programisty/kodera. Potrzebne mocowanie VESA i ekran IPS. Ma ktoś rozeznanie co aktualnie warto kupić? Budzet.. jak najmniej żeby było sensownie, teoretycznie najsłabszy też styknie, chyba, że ostrości nie będzie i będzie strasznie kaleczył oczy albo będzie świecił jak halogen 1kk lumenów :P;)

Link to post
Share on other sites

Musi być ledowy nie dodałem bo Lampowe będą piszczeć u mnie. Testowałem 3 ledowe trochę tam mruczą ale da się żyć, lampowe piszczą tak, że z kilku metrów można sobie już rysować jak sinusoida prądowa? zmienia swój wygląd i wierci w głowie. Ips nie tn.. bo monitor często będzie również w pionie (na ramieniu, oryginalna stopka mnie nie interesuje wiec może być cokolwiek), jak boczny monitor więc te kąty muszą być szerokie, żeby biały w czarny mi nie przechodził. Zakup na fakturę więc cenowo można zaryzykowąć nowy nowy ;)

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

Piszczą cewki, ale nie wiem może przypadek, ledowe mają inna elektronikę, że lepiej sobie radzi? Lampowe biorą więcej prądu, wiec układ jest mocniejszy? Nie wiem, ale z tego co testowałem takie wnioski mi się nasunęły. Jeśli chodzi, o siec elektryczną to już to zostało sprawdzone na wysoki procent, że do globalnie w okolicy prąd w gniazdkach jest zatruty a PGE ma to gdzieś i jedzie po harmonogramie... normalnie prac wyznaczonych na ten rok i nie podaje konkretnie kiedy zajmie się usterką. Myśle jeszcze nad UPS online tym najtańszym za ~1k ale po moich nitrafionych zakupach które nic nie dały kolejny 1k w błoto mógłby zdenerwować za bardzo...

Link to post
Share on other sites

zamiast UPS za 1k wystarczy niewielki transformator 230 na 230 na wejściu, jak się chce już całkiem wszystko wygładzić można za nim dorzucić niewielki obwód rezonansowy i może sobie elektrownia/sąsiedzi/fabryki (niepotrzebne skreślić) robić co chcą, byle drastycznych spadków mocy nie było, plus mamy filtrowanie na własne zakłucacze w postaci wszędobylskich "żarówek" LED i innych opartych o goły PWM urządzeń, które sieją po sieci aż ciarki przechodzą

myślę, że każdy ogarnięty elektryk założy za niewielkie pieniądze

Link to post
Share on other sites

oł... bardzo Ciekawe a możesz podesłac jakieś url do konkretnego schematu wyglądu zdjęć etc takiego ukladu?

 

BTW: zastosowałem takie coś: APC Line-R 1200 stabilizator i on nic nie zmienił.

 

BTW2: Czy takie cos: http://allegro.pl/ups-on-line-sinus-delta-1000va-z-bypass-gwar-fv-i5066304648.html ?

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...