Skocz do zawartości

BARDZO WYSOKIE TEMPERATURY RADEONA R9 390X


Recommended Posts

Witam. Mam problem z moją grafiką. Podczas grania w Wiedźmina 3 na ultra temperatury sięgają ponad 90 stopni, a obudowa jest cholernie gorąca. Komputer w środku jest czyściutki, ponieważ co tydzień czyszczę. Karty nie kręciłem. Co ciekawe obudowa robi się ciepła nawet w CS:GO(!). Co możę powodować problem? Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Pozdrawiam!  :)

Link to post
Share on other sites

A gdybyś w sterownikach karty graficznej optymalnie (tak żeby Ci to nie przeszkadzało w rozgrywce) ograniczył w danej grze np. CS:GO liczbę FPS'ów równej częstotliwości odświeżania Twojego monitora? Mi przy mojej 380x to pomogło np. w WoT bez ograniczania FPS'ów temperatura karty sięga 75 stopni, a gdy w sterownika ograniczę FPS'y do 60 wtedy temperatura waha się między 60-65 stopniami. 

Nie wiem czy to właśnie tym było spowodowane i czy w ogóle to ma sens.. ale nic Ci nie zaszkodzi sprawdzić :D 

Link to post
Share on other sites

Masz przykład otwarta obudowa 65 zamknięta 90.

 

Liczba wentylatorów nie świadczy o dobrej cyrkulacji powietrza w obudowie.

 

Tracera zaliczylbym na listę czarnych obudów.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

65 stopni przy otwartej obudowie to i tak dobry wynik ja z moim gigabyte r9 390x przy otwartej klapie potrafię mieć 76-78 stopni w stresie pocieszam się tym, że przy zamkniętej jest 2-3 stopnie więcej a ten model ma do siebie to, że osiąga zazwyczaj dość wysokie temperatury. Co do ograniczenia ilości klatek na sekundę to pomoże ale jedynie w grach gdzie jest ich ponad 60 w innych nie liczył bym na poprawę. 

Link to post
Share on other sites

być może to jest banał,ale popatrz na montaż wentyli.

ile zasysa powietrze a ile je wywala na zewnątrz.

jeśli przy 8 wentylach otwarcie obudowy robi sporą różnicę w temp. to coś z wiatrakami nie jest za very.

tyle wiatraków w budzie powinno robić sztorm a nie piekarnik :D

Link to post
Share on other sites

taka mala dygresja, grafika za ponad 2000zl a obudowa za grosze? hmm troche dziwna polityka. ja czytajac to forum doszedlem do wniosku ze zasilacz i obudowa to glowne elementy na ktorych opiera sie kultura pracy calego zestawu pc. tu nie ma co oszczedzac zwlaszcza ze na grafe wydales tak duza kwote. czym predzej wyrzuc te wstretna obudowa i kup cos porzadnego.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziwne. Ta obudowa ma w środku łącznie z 8 wentylatorów. 

 

Dziwne bo ma miejsce na 5 wentylatorów. Napisz czy montowałeś jakiekolwiek wentylatory po za 1 który jest standardowo w tej budzie bo mam wrażenie że liczysz wentylatory na GPU, CPU i zasilaczu razem z wentylatorami obudowy :P

Link to post
Share on other sites

Posiadam msi 390 po oc w wymagajacych grach w m40 z 6 wentylatorami mam ok 80stopni mimo to cała buda ciepła koło gpu nawet bardziej niż ciepła. Nie przejmuje się tym za bardzo, swego czasu w 7970 również w m40 bylo tak ciepło nie wiem czemu kumpel ma teraz 7970 i chłodno ma.

Link to post
Share on other sites

Nie, 170 zł za budę, to nie jest dużo. Poza tym to Tracer. Nie wiem rownież jakim cudem masz tam 8 wentyli (masz poskręcane jeden na drugim? :P ) Ta grafika grzeje się sama w sobie, ale bez przesady. Mając tempy z otwartą na poziomie 65, to praktycznie musi to być problem z budą (cyrkulacją powietrza). Jeśli to nie przez nią w samej sobie, to rzeczywiście masz chyba 1 wentyl, albo w zła stronę zamontowane (wyrzucają powietrze zamiast wdmuchiwać lub na odwrót). Swoją drogą 390X w Tracerze, hmm...

Rozumiem, że z coolerem gpu nic nie robiłeś.

Edytowane przez Biskit
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...