Skocz do zawartości

Utworzenie sieci, po obu stronach routery, miedzy nimi wifi.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cooger,

Recommended Posts

Witam

Muszę utworzyć następującą sieć:

W dwóch oddalonych od siebie miejscach między którymi nie mam możliwości przeprowadzenia skrętki stoją routery, dodatkowo na routerze 2 muszę widzieć urządzenia podłączone do routera 1, do którego też podłączony jest internet.

Router 1 powinien również przekazywać dostęp do sieci do routera 2, czyli router 2 robi jako repeater, lecz wejścia sieciowe muszą również mieć dostęp do internetu.

Próbuję podłączyć się 1 routerem do internetu z routera domowego lecz internet nie jest widoczny aż nie utworzę podsieci i nie mam pomysłów w jaki sposób mogę to zrobić.

 

Mógłby ktoś podesłać jakieś linki albo pomóc w konfiguracji całości?

 

Z góry dziękuję i uprzedzam, nie wiedziałem jak przejrzyściej to napisać i jak sformułować tytuł tematu bo ten chyba jest tragiczny  :/

Link to post
Share on other sites

Jakim sprzętem dysponujesz, modele routerów. Zapisz ustawienia routerów(obecną konfigurację do pliku) zanim zaczniesz zmieniać konfigurację. Jak coś nie będzie działać szybko wrócisz do wcześniejszego stanu. Dobrze jest sprawdzić czy sprzęt(routery) mają najnowszy firmware. Dopiero potem zacznij konfigurację według poradnika kolegi wyżej.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Teoretycznie dowolny z routerów podłacz do łacza, zrób na nim NAT. Do niego w trybie repeater podłącz WA500G, powinien obsłużyć zarówno klientów radiowych jak i kablowych. DHCP z routera obsłuży wszy wszystkich klientów więc na WA500G DHCP powinno być wyłączone.

 

Repeater ścina połowę pasma więc jest opcja numer dwa:

 

1. router do łacza

2. do niego AP w trybie klient a pod jego lan podłaczony

3. drugi router z wyłączonym DHCP i podłączony pod LAN

 

To załatwia również kwestię ilości portów LAN jeśli potrzebujesz więcej niż jeden.

 

Wszystkie urządzenia muszą mieć przed podłączeniem ustawione adresy IP z podsieci takiej która przydziela router 1 ale nie będące w puli DHCP.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...