Skocz do zawartości

Nietypowy mod do zasilacza


Recommended Posts

Witam,

 

Mam dość spory problem z zasilaniem z "gniazdka". Prąd ma nieznane dla mnie anomalie i powoduje piszczenie sprzetu elektronicznego. Stosowałem stabilizatory i inne nic nie pomaga. Zakład elektroniczny konkretnie mnie zlał i na pisma odpisał, że według harmonogramu zajmą się tą kwestią za dwa miesiące! i pi****** to, że nie da się pracowac, że uszy bolą, że głowa boli...

 

Wpadłem na pomysł aby zasilacz komputerowy wypchnąć do innego pomieszczenia i doprowadzić do obudowy długimi przewodami? Nie będzie jakichś strat etc.? Czy nie wiem anomalii jak przedłużę przewody do płyty głównej np o dwa metry? Może jakiś inny pomysł?

 

Pomóżcie bo stoję pod ścianą bez wielu opcji....

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

Piszczy wszystko. Stanowisko pracy nie piszczy tylko Dell P2412M, HP 24 piszczy i Samsung 19 piszczy. Zasilacz Corsair vs650 Piszczy i Zasilacz Super Flower Leadex Platinum 550 rownież piszczy.

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

Dobry UPS to spory wydatek, a i tak na baterii nie posmiga za długo, bo to przecież chwilowe podtrzymanie a nie ciagła praca, wiec ups nie poradzi sobie z tym problemem. Kupiłem stabilizator http://www.morele.net/apc-line-r-1200-stabilizator-napiecia-le1200i-99907/ nie dał rady zakłóceniom niestety :/ Jedynie PGE może coś z tym zrobić ale jak napisałem wyżej mają klienta taaaak głębokooooo...

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

Jedynym prawidłowym rozwiązaniem jest UPS online'owy z tego dostaniesz równe 50Hz ale kwota jest ........ zabójcza.
 

Jak się coś zepsuje to można skarżyć energetykę ale trzeba mieć certyfikowany sprzęt do pomiaru parametrów sieci :D jeszcze droższe od UPS'a :P

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Na chwile obecną wymyśliłem, że komputer dam za drzwi od pokoju :D na test jak all zagra ladnie to może dam za ścianę (wiercenia kucia w ścianie). Monitory podepnę 2x hdmi w media/x-kom o świcie jadę szybko, później jeszcze będę musiał dokupić jakąś przedłużkę do vga bo jeden jest wiekowy i ma tylko takie wyjście a chyba marne szanse żeby w markecie jutro dostać taką opcję ale na aledrogo widze jest to co mnie interesuje. Klawia i myszka na przedłużce USB i może jakoś dam rade aż PGE łaskawie zrobi coś w tym temacie. Trzeba sobie jakoś poradzić a już sensownych opcji nie ma chyba. Jak na razie koszty zniwelowania zakłóceń z sieci by dało się bez nerwicy pracować pochłonęły już około 1k....

 

EDIT: Dla potomnych... http://forum.benchmark.pl/topic/145759-jakim-kablem-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-monitor/czyli lepiej dvi na przedłużkę wybierać a nie HDMI :P

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...