Skocz do zawartości

Podkręcanie c2d E7400


Recommended Posts

Cześć

Jestem nowym użytkownikiem i proszę o poradę. O ile mogę podkręcić mojego procka E7400? Nie chcę przegiąć ale słyszałem, że można na nim wycisnąć nawet 3700 GHz. Moje chłodzenie to Scythe Katana 2.

Pozostałe elementy:

Mobo-Asus P5Q-E (P45)

Pamięć-Patriot Dual LLK 2x 2GB DDR2 EPP 800MHz CL4

HDD-Seagate 500 GB Barracuda 7200.12

GTX 260 Gainward 896MB (PCI-E) (Core216) GoldenSample

Zasilacz-Chieftec (CFT-600-14CS) 600W

Obudowa-CM690 Dominator

Pozdrawiam i czekam na opinie ;)

Link to post
Share on other sites

A skąd my to możemy wiedzieć?

Podkręcaj małymi krokami, sprawdzaj stabilność i temperatury (nie przekraczaj 55-60C w stresie typu Orthos na priority 9), w razie czego podnoś napięcie (ale nie przekraczaj 1.4 -1.45V), jak przy tym napięciu nie da się dalej podkręcić, to będziesz wiedział gdzie jest koniec bezpiecznego podkręcenia do używania na co dzień..

Link to post
Share on other sites

ustaw czasy pamieci na auto napiecie 2.0/2.1 - nie wymuszaj 4ech cykli

Zaniz mozliwie mnoznik do 9-9.5 i jedz samym fsb zacznij od przykladowo 9.5 x 400 przy napieciu 1.35

kiedy komp (sam bios) sie juz nieuruchomi to po 2-3 krotnym wcisnieciu i przytrzymaniu wlacznika zalapie ustawienia domyslne , wroc do biosu i obnizaj od poprzednio ustawinego fsb co 10 az bedzie ok do odpalenia windy wowczas sprawdz stabilnosc jakies 5 min jesli bedzie ok to odpalaj testy marka czy gry

jesli cos nie tak to albo podnies jeszcze o 0.05/7 napiecie proca (o ile bedzie niska temperatura- smialo mozesz miec 60 st po orthosie i marku) ale raczej obniz fsb.

 

jak juz bedziesz sie dobrze w to bawil to pokombinujesz bardziej

Link to post
Share on other sites

Doszedłem do 3500Ghz :cry: FSB 333, mnożnik 10,5, Napięcie na CPU 1.25v, pamięci na sztywno 800MHz na 2.0v. Teraz zrobię testy i zobaczę jakie będę miał temperatury. Nie wiem czy dalej jechać bo obawiam się, że coś padnie. Dziękuję za porady. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Testy zakończone :cry: Komputer stabilny, testowałem Prime95 i 3DMark06. Temperatury w stresie (Prime95):

CPU rdzeń 1 -54 stopnie

CPU rdzeń 2 -54 stopnie

Płyta - 38 stopni

Napięcia podawane przez zasilacz stabilne

3.3V - 3.33V

5V - 5.11V

12V - 12.21V

Tyle chyba wystarczy, trochę się boję jechać wyżej, w 3DMark06 - 15603. Fajnie :cry:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...