Skocz do zawartości

Asus G771JW T7051H - montaż SSD, Windows, bateria, grafika


Recommended Posts

Witam. Dzięki poradom tutejszych forumowiczów dokonałem zakupu laptopa Asus G771JW T7051H. Zamówiłem do niego dysk SSD Crucial MX200 250GB i jeszcze czekam na przesyłkę, ale już teraz zadaję pytania, aby być przygotowanym jak tylko do mnie dotrze. Obecnie w laptopie znajduje się dysk HDD 750GB z zainstalowanym Windowsem 8.1. Windows ten jest aktywowany. Moje pierwsze pytanie brzmi: Co mam zrobić po zamontowaniu dysku SSD, aby przenieść system na niego? Jak go potem aktywować? Nie dostałem żadnego klucza aktywacyjnego, ale to jest wersja OEM, więc chyba aktywuje się sam? Chciałbym mieć system na SSD, a tą partycję na której jest teraz sformatować.

 

Kolejne pytanie dotyczy baterii, a dokładniej tego ile wytrzymuje ona w Waszych laptopach oraz jak można zadbać o nią software'owo jeśli w ogóle można. Lepiej używać laptopa na baterii i ładować jak np. spadnie do 20%, czy cały czas można siedzieć na zasilaczu?

 

Ostatnie pytanie tyczy się grafiki. Kiedy wykorzystuję kartę zintegrowaną, a kiedy włącza się NVIDIA? Zauważyłem, że przy kliknięciu PPM na jakiś program mam do wyboru "Uruchom z procesorem graficznym" i tam mogę wybrać którą kartę chcę użyć do tego programu. Domyślnie jest uruchomiona zintegrowana, więc dopóki jakiejś gry nie otworzę przy użyciu NVIDII to nie włączy się ona?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Dedykowana karta graficzna jest wykorzystywana do gier, bądź programów które wymagają wysokiej mocy obliczeniowej GPU.

 

Są różnego rodzaju programy do przenoszenia systemu operacyjnego na dysk SSD, ale osobiście polecam zainstalować go od nowa.

 

Tak, podczas instalacji system sam się aktywuje - pobiera klucz licencyjny z biosu.

 

Jak dbać o baterię:

https://swiatbaterii.pl/pl/blog/poradnik-baterie/3-czy-baterie-w-laptopie-trzeba-formatowac.html

Link to post
Share on other sites

Czyli karta dedykowana włącza się dopiero, gdy odpalę jakiś program wybierając ją? Czy komputer wie kiedy jest potrzeba przełączenia na kartę dedykowaną, czy muszę to ustawiać sam? To mój pierwszy laptop, dlatego takie pytania. Nie miałem z tym styczności wcześniej.

 

Co do systemu to muszę pobrać z internetu jego obraz i nagrać na płytę lub pendrive? Jeśli tak, to skąd go pobrać? Chciałbym korzystać z Windows 10, więc czy muszę pobrać 8.1 czy od razu znajdę 10?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze mam takie pytanka, jak wejść do biosu? Po włączeniu laptopa wyświetla się logo ROG i kręcące się kółeczko, a potem od razu ekran logowania do Windowsa.

I jak można i czy w ogóle można ustawić, aby num lock był włączony zawsze? Denerwuje mnie to, że przy włączeniu laptopa i wpisywaniu hasła muszę za każdym razem włączać num lock (korzystam z numerycznej).

Czy wiesz może skąd mogę pobrać wersję OEM Win 8.1? Nie chcę pobrać jakiegoś syfu :/

Link to post
Share on other sites

Podczas włączanie próbuj przyciski F np:F1 czy F7. Na początek proponuję ciągle klikać (póki nie będzie żądanych efektów) spróbować z F2 a potem z F4.

 

 

 

I jak można i czy w ogóle można ustawić, aby num lock był włączony zawsze?

 

 

Może jakoś systemowo, ale nie słyszałem o tym. Jak coś znajdziesz daj znać.

 

 

 

 

 

Czy wiesz może skąd mogę pobrać wersję OEM Win 8.1? Nie chcę pobrać jakiegoś syfu :/

 

 

Spróbuj poszukać na stronie Microsoftu.

Link to post
Share on other sites

Na stronie Microsoftu znalazłem takie info:

Aby włączyć klawisz NUM LOCK przed zalogowaniem się użytkownika, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom Edytor rejestru.
  2. Przejdź do klucza
    HKEY_USERS\.Default\Control Panel\Keyboard
    .
  3. Dla pozycji InitialKeyboardIndicators zmień wartość z 0 na 2.

Jeszcze nie sprawdzałem czy działa, napiszę jak sprawdzę.

 

Znalazłem też narzędzie do tworzenia nośników instalacyjnych systemu Windows i właśnie pobieram nim na pendriva obraz.

 

Dziękuję za rady :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...