Skocz do zawartości

GTX 460 MSI CYCLONE


Recommended Posts

czy Ty jestes powazny - co dla Ciebie znaczy ograbnicza ? - czy to oznacza ile w zadaniach syestemowych pokazuje obciazwenie czy raczej to ozbnacza ile fps mozna?

 

czy uwazasz ze 5750 na 3.0ghz tylko dlatego ze ma zaledwie 40kl bedzie w zadbaniach systemowych pokazywala 30% obciazeniea? - zarty, bedzie pokazywala 80% obciazenia i pomimo tego bedzie te przykladowe 40kl

 

a kiedy damy ja na 4.5 ghz to bedzie 100kl i nadakl obciazenie systemowe moze pokazywac 80%

 

obciazenie systemowe niczego nie mowi o mozliwosciach jest bez znaczenia\

 

ja mowie nie o tym co pokazuje obciazenie systemowe ale o realnych wynikach

fantazje to masz Ty odnoszac obciazenie systemowe do mozliwosci

Link to post
Share on other sites

stary spokojnie odetchnij bo zaczynasz bełkotac

"ograbnicza""syestemowych"obciazwenie"ozbnacza""bedzuie""zadbaniach""obciazeniea""teog"

nie stresuj sie tak zabrałem głos bo jeden z drugim młodych lub "zielonych"przeczyta Twoje wypowiedz potem pójdzie do sklepu i rzuci hasło "czy ten procek x nie ograniczy grafy y bo tak gdzies cos czytałem" a pan sprzedawca powie "tak tak musisz mie LEPSZY=DROżSZY sprzęt bo faktycznie nie będzie płynnosci"

super że doradzasz ludziom dobre zestawy mnie też przekonałeś że taki i3 nie jest zły i że nie musisz miec od razu i7 980 ale te twoje 70% działa na wyobrażnie innych i tyle hehe

ps.żadne obciążenie systemowe nie chodzilo mi po głowie skąd ty to wziąłeś to nie wiem pozdro

Link to post
Share on other sites

stary - nie mam czasu oddychac bo praca na mnie czeka a w miedzy czasie myusze komentowac to co mi wciskasz - a bez komentaerza tez zostawic nie mozna bo odwracasz kota ogonem

 

szkoda ze nie zwrociles uwagi na druga czesc tego zdania o ktorym mowimy -na moje jest znacznie wazniejsza od czesci pierwszej - ale ludzie chyba poprostu lubia czytac o tym jak to niby procek ich ogranicza

i zamias skupic sie na czesci wazniejszej (o mocnych grach i mocnych ustawieniach) jak to karta ich ogranicza to wyciagaja to co im psasuje;)

Link to post
Share on other sites

Ja się tylko pytałem czy mój procesor Quad Q6600 3.1 GHz nie bedzię ograniczał np. w 20% przyszłego GTX 460 od gigabyte'a a @lopez2 poddaje jakieś przykłady, których nie do końca zrozumiałem i takie odp. które nie prosiłem

 

Więc ja nie rozumiem ?

Będzie w paru procentach ograniczał czy nie bo nie chce wiedzieć czy w grze nfs, w której nie zamierzam grać ;p

Link to post
Share on other sites

nie rozumiesz - czego nie rozumiesz ?

nie ma na to pytanie prostej i jednoznacznej odpowiedzi - teraz rozumiesz?

 

ja nie rozumiem jak mozna z dwuch prostych przeciwstawnych przykladow nie zrozumiec ze nie istnieje odpowiedz a kazda inna odpowiedz niz taka ze jej nie ma jest glupotą

Link to post
Share on other sites

nie rozumiesz - czego nie rozumiesz ?

nie ma na to pytanie prostej i jednoznacznej odpowiedzi - teraz rozumiesz?

 

ja nie rozumiem jak mozna z dwuch prostych przeciwstawnych przykladow nie zrozumiec ze nie istnieje odpowiedz a kazda inna odpowiedz niz taka ze jej nie ma jest glupotą

Oczywiśćie że nie będzie ograniczał, posiadasz procesor o 4 rdzeniach, co w niektórych obecnych jak i przyszłych grach będzie najważniejsze, do tego podkręcony.

 

Proste przykłady z wydajności poszczególnych procesorów z 3D Marka 11 (Wziąłem topowe wyniki dla pojedyńczych kart):

Q6600 na 3.6 GHz P4145 3DMarks

i3 540 na 4.6 GHz P3812 3DMarks

 

Widać różnicę? Widać!

Masz bardzo wydajny procesor, nawet jak na obecne czasy i nie będzie ograniczał ci karty graficznej ;-)

Za uwagę dziękuję 8-)

 

P.S. Lukyeti ja też się pogubiłem w tym ślinotoku wyrazów :P Podobno mówi po Polsku, ale pisze po "Polskiemu" i ciężko wyłapać jakikolwiek sens wypowiedzi, nawet jeśli takowy istnieje :D

Link to post
Share on other sites

Proste przykłady z wydajności poszczególnych procesorów z 3D Marka 11 (Wziąłem topowe wyniki dla pojedyńczych kart):

Q6600 na 3.6 GHz P4145 3DMarks

i3 540 na 4.6 GHz P3812 3DMarks

 

Czlowieku co ty porownujesz??? i3 do q6600? :D to przeciez porownaniu Core duo do C2Q.... N/C

 

a to że Q6600 to nadal bardzo dobry procesor, ktory po OC nie "zawiesza" dobrych kart graficznych to rzecz oczywita, mozna spokojnie pakowac tam cos pokroju GTX 460 i miec pewnosc ze procek nadal jest najmocniejszym ogniwiem

Link to post
Share on other sites

Oczywiśćie że nie będzie ograniczał, posiadasz procesor o 4 rdzeniach, co w niektórych obecnych jak i przyszłych grach będzie najważniejsze, do tego podkręcony.

 

Proste przykłady z wydajności poszczególnych procesorów z 3D Marka 11 (Wziąłem topowe wyniki dla pojedyńczych kart):

Q6600 na 3.6 GHz P4145 3DMarks

i3 540 na 4.6 GHz P3812 3DMarks

 

Widać różnicę? Widać!

Masz bardzo wydajny procesor, nawet jak na obecne czasy i nie będzie ograniczał ci karty graficznej ;-)

Za uwagę dziękuję 8-)

 

a od kiedy mark jest wykladnikiem wydajnosci zestwu w grach - chyba ze od czasu kiedy Ty tak uznales :D - dziekuje

 

wielka inteligencja to sie nie popsales porownujac wydajnoscc ogolna odzilelnie przeliczanych rdzeni przez mark do realnych wynikow w grze kiedy to wydajnosc 4 rdzeni na 3.5 dostaje "po du**e" od dwuch na 4.5

 

8-) - co to mialo byc? - fanjy jestes? fajny fajny kiedy zmadrzejesz :P

 

jak mozesz twierdzic ze procesor nie bedzie ograniczal skoro to jest pewne ze wkladajac mocniejszy nastapi przyrost - oczywistym jest ze 3.0 bedzie ograniczal (zaleznie od tytulu i ustawien) tyle ze w stopniu nieistotnym dla komfortu rozgrywki bo nie ma znaczenia czy gra bedzie miala 50 czy 80 fps

to ze q6 na 3.0 ogranicza gtx460 absolutnie nie oznacza ze nie mozna temu procowi wpakowac np. gtx580 i dostac duzo wiekszy przyrost niz ze zmainy proca

to ze cos ogranicza nie oznacza ze to koniec mozliwosci obslugi znacznie mocniejszych podzespolow - bo wg. Ciebie chyba wlasnie to oznacza slowo ograniczac - ogranicza gtx460 wiec nic mocniejszego juz wlozyc nie mozna a to bzdura

 

skoro ja pisze po chinsku to Ty myslisz po etiopsku - zdecydowanie wole pisac po chinsku

Link to post
Share on other sites

poświęciłem trochę watów i porobiłem testy (win xp sp3 dx 9)

http://yfrog.com/f/69porwnanieij/

u góry 4x3,7 obok 4x3,7 plus OC gtx na 850 rdzeń i pamiątki 4100

na dole stock 4x3,1 obok 4x3,1 plus OC gtx na tym samym poziomie

jak widać podkręcenie procka i grafiki dało w 3 pierwszych testach na średnim fps równo 14% wydajności więcej (policzone w exelu:P) odpowiednio 15,18,19 fps więcej (na średnim fpsie) co jest sporym przyrostem

doskonale widać jak grafika po OC daje kopa grze (9-13 fps więcej na średnim) gdzie podniesienie samego taktowania proca dało "tylko " te 5 fps na średnim więcej

4 test jest jakiś zdupiony wiele osób miało z nim problem jedynie na win 7 dobrze mi on wychodzi

Link to post
Share on other sites

czyli co twierdzisz ze nie mozna podniesc wydajnosci w kiepskich uistawieniach w slabej garficznie grze o 70% dzieki mocy procesora? oczywiscie moca procesora nie jest i7 z zegarem 3.0 tylko mocnym procesorem jest np i3 na 4,5 a nikt nie powiedzial ze nie bedzie juz mocniejszego czyli przykladowego i7 czy "i8" ktory mozna by ustawic jako 5.0- mozna by znacznie wiecej niz 70%

Lukyeti sam sie popraw - napisalem tylko tyle ze procesor 3.1 przy nedzy graficznej ograniczy mozliwosci karty i nic wiecej nie napisalem i jest to prawda ze przy nedzy graficznej w grze ta karta moze wyciagnac znacznie wiecej fps - napisalem to po to aby nie docioekac czy o 5 czy o 10 procent jak autor sie dopytuje bo jego pytanie jest bez sensu dlatego dalem przyklady w obie strony

A teraz Lopez się popisuje i udaje że wcześniej nie napisał takich wypocin gdyż...

a od kiedy mark jest wykladnikiem wydajnosci zestwu w grach - chyba ze od czasu kiedy Ty tak uznales - dziekujewielka inteligencja to sie nie popsales porownujac wydajnoscc ogolna odzilelnie przeliczanych rdzeni przez mark do realnych wynikow w grze kiedy to wydajnosc 4 rdzeni na 3.5 dostaje "po du**e" od dwuch na 4.5

No w takim razie inteligenciaku proszę bardzo, przykłądowy test 168 procesorów i ich wydajnośc w Crysisie v1.2...

http://www.behardware.com/articles/778-10/giant-roundup-168-intel-and-amd-processors.html

Popatrz sobie na wynik i5 750 (taktowany standardowo 2.66GHz) oraz zachwalanego przez ciebie i3 560 (taktowany standardowo 3.33GHz). Kto dostaje po dupsku i od kogo? Przecież tak chwalony przez ciebie 2 rdzeniowiec powinien miażdżyć z racji wyższej częstotliwości, słabiej taktowanego cztero "kołowca"! Ale tak nie jest, mój drogi ograniczony w 70% przez mózg kolego :o

 

Pytanie retoryczne - Jeśli 3D Marki nie są po to żeby orientacyjnie sprawdzić wydajność zestawów komputerowych w grach, to w takim razie trzeba napisać futuremarkowi żeby wycofali ten jakże wadliwy i nie miarodajny program testujący i zatrudnili lopez2 żeby oceniał na sobie tylko znanych argumentach wydajność poszczególnych komponentów jak i całych zestawów PC.

 

Czlowieku co ty porownujesz??? i3 do q6600? to przeciez porownaniu Core duo do C2Q.... N/C

Valus ja nie porównywałem, ja tylko coś udowadniałem komuś który twierdził... zresztą to co twierdził masz powyżej, radze najpierw przeczytać o co chodzi zanim wydasz następnym razem opinie ;-)

 

P.S. Lopez2 odnoszę wrażenie że postawiłeś ileś tez, wszystkie zostały obalone i teraz żeby nie wyjść na "niemądrego" sam się pogubiłeś w gąszczu swoich postów i twierdzeń z księżyca wziętych...

skoro ja pisze po chinsku to Ty myslisz po etiopsku - zdecydowanie wole pisac po chinsku

Tego to ja wole nie komentować...
Link to post
Share on other sites

.....No w takim razie inteligenciaku proszę bardzo, przykłądowy test 168 procesorów i ich wydajnośc w Crysisie v1.2...

http://www.behardware.com/articles/778-10/giant-roundup-168-intel-and-amd-processors.html

 

a zwrociles chlopie uwage na to o czym mowimy???

 

zobbacz jak wyglada Q9550 - nie wspomne o Q6

 

i od kiedy roznica 600 mhz = roznicy 1 ghz

 

wyskoczyles wielce z bzdurnym twierdzeniem ze Q6 3.5 zjada i3 4.5 na sniadanie rownie wielce mnie wysmiewajac a teraz jeszcze pokazujesz test ktory mowi dokladnie co innego - i wciaz wciskasz brednie - myslenie po etiopsku? chyba Cie przecenilem

 

Ty sobie mozesz wolec nie komentowac i lepiej dla Ciebie jakbys tego wiecej nie robil

Link to post
Share on other sites

 

.....No w takim razie inteligenciaku proszę bardzo, przykłądowy test 168 procesorów i ich wydajnośc w Crysisie v1.2...

http://www.behardware.com/articles/778-10/giant-roundup-168-intel-and-amd-processors.html

 

a zwrociles chlopie uwage na to o czym mowimy???

 

zobbacz jak wyglada Q9550 - nie wspomne o Q6

 

i od kiedy roznica 600 mhz = roznicy 1 ghz

 

wyskoczyles wielce z bzdurnym twierdzeniem ze Q6 3.5 zjada i3 4.5 na sniadanie rownie wielce mnie wysmiewajac a teraz jeszcze pokazujesz test ktory mowi dokladnie co innego - i wciaz wciskasz brednie - myslenie po etiopsku? chyba Cie przecenilem

 

Ty sobie mozesz wolec nie komentowac i lepiej dla Ciebie jakbys tego wiecej nie robil

Ty już taki jesteś czy tylko udajesz? :o

Pokazuje ci 3DMarka to twierdzisz że to nie jest żaden benchmark, pokazuje ci Crysisa i porównuje tą samą generacje procesorów 4 rdzenie vs 2 rdzenie wyżej taktowane, dalej jesteś ślepy i głuchy na argumenty.

 

600 != 1000? Co ty nie powiesz? A zauważyłeś że 4 rdzenie != 2 rdzenie?

 

Wydaje mi się że to ty nie zwróciłeś uwagi na swoje wypociny, na które (o zgrozo!) z wielką cierpliwością i uporem odpowiadam, by ktoś kto faktycznie szuka pomocy i odpowiedzi nie sugerował się twoimi bzdurnymi radami...

 

P.S. Podążając twoim tokiem myślenia - żeby zmienić na "wysoko taktowanego" i3 musiałby wymienić: procesor, ramy, płytę główną. Żeby podkręcić q6600 musiałby... mieć lub dokupić wydajne chłodzenie?

Wbij sobie wreszcie do głowy że już w nawet obecnych grach 2 rdzenie to za mało! W czasach kiedy OS potrafi rozłożyć obciążenie na wiele rdzeni, posiadanie 2 rdzeni i patrzenie w przyszłość dot. gier nie ma sensu! Nawet gdy masz taktowanego i 5GHz! Bo w grach SI itd. jest już wyodrębniane na osobne wątki - ergo 4 jest lepsze niż 2...

 

P.S. 2 Te ostrzeżenia co to masz, to są za plecenie bzdur? Bo wydaje mi się że tak :)

Link to post
Share on other sites

podaje Cie za falszowanie obrazu stanu faktycznego do moderacji -nie dosc ze klamiesz - to podajesz test ktroy potwierdza ze klamiesz i nadal twierdzisz swoje

ok :) Pozostawię to bez komentarza...

P.S. Chyba nawet wiem z jakiej jestes parti :o

Link to post
Share on other sites

glupoty smiechem nie nadrobisz

I kto tu kogo powinien do moderacji podać co? :o

 

Szkoda miałem nadzieje do konwersacji na poziomie, jeszcze raz się powtórzę: Q6600 to bardzo dobry procesor, wystarczy podkręcić i w nadchodzących grach (a nawet niektórych dzisiejszych) spełni swoje zadanie lepiej od 2 rdzeniowców (oczywiście które są pozbawione HT). W codziennym zastosowaniu różnicy nie widać, dopóki się nie weźmiemy za konwersję audi-video, pakowanie/wypakowywanie dużych objętościowo plików i ewentualnie gdy lubimy wielozadaniowość systemu tzn. mamy odpaloną przeglądarke z 40 zakładkami, jakąś grę w okienku, klienta poczty, program do edycji video - bo akurat się obrabiało filmy z wakacji no i oczywiśćie do tego dochodzi np. taki Boinc działający i liczący sobie powoli w tle (akurat swój przykład podałem, ale nie jedna osoba może tak mieć). - Wtedy też egzamin lepiej zdają 4 rdzenie - wcześniej miałem E4400 kręconego na 2.8 GHz i widzę ogromną różnicę w pracy na codzień, więc wybacz ale ja wiem z autopsji jaka jest różnica pomiędzy 4 a 2 rdzeniami, dlatego polecam 4 - przyszłościowo :-)

Link to post
Share on other sites

To się nasłuchałeś :)

Od jednego konkretnego pytania rozpętała się burza na forum, wszystkim tym najbardziej kłótliwym proponuje nabycie( certyfikatu prawdziwego polaka) :P prosto z Torunia, od ojca dyrektora z rekomendacją Jarka :o

Wracając do pytania to sam robiłem testy, tzn moja 460 + Q9550 z ustawieniami 3.4Ghz,i 4Ghz.

W benchmarkach różnica w wydajności grafiki jest znikoma i to w rozdzielczości np 1280na 1024 czyli gdzie procek powinien mieć znaczenie.

W full hd nie stwierdziłem żadnej różnicy, w grach widoczne przyśpieszenie było w Fallout 3 oraz w Oblivionie, reszta bez rewelacji.

Moim skromnym zdaniem procek spokojnie starczy do Gtx 460, nie sądzę żebyś odczuwał spadki płynności itp. za sprawą procesora jaki posiadasz.

Model karty jest solidny, z wysokiej klasy komponentów, sam posiadam Msi tyle że inny model.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...