Skocz do zawartości

AMD Phenom II 955 BE+Asus M4A79XTD Evo


Recommended Posts

Witam. Może na początek podam swoją konfigurację:

AMD Phenom II X4 955 BE @ 3750 MHz (rev. C2)

Asus M4A79XTD EVO

Patriot PGS DDR3 2x2GB 1600 MHz Dual-Channel

Diamond Radeon HD 5870 1GB

Chieftec CFT-600-14CS 600W

WD Claviar Black 500GB

 

Zdjęcie podglądowe środka:

http://img401.imageshack.us/img401/4612/img0303e.jpg

 

Podbiłem fsb na 300, a mnożnik na 12,5 co dało 3750 MHz. W prime95 testowałem sam procesor na profilu Small FFTs. Nie było żadnych problemów, temperatura max do 52 s. Natomiast przy teście "Blend" komputer wyłącza się po ok 10 minutach. HT mam ustawione na 2100, NB na 2400. Co może być nie tak?

Link to post
Share on other sites

tak się składa że też mam BE i hasło że "Podkręcanie przez fsb i nb daje bardzo duzo, bo procek ma L3" to mit sam to sprawdzałem ...kręc mnoznikiem do tego używaj amd overdrive wszystko ładnie i przyjemnie:):D

chyba że masz jakieś testy a ja coś przeoczyłem :P z chęcia zobaczę ten "bardzo duzy przyrost" i przeproszę się z moją opinią:)

jak jestes maniakiem i potrzebujesz każdego punkciki w smarkach to może poprzez zabawę z Mhz na ramach z timingami, napięciem nb ,taktowaniem nb itp itd jednym słowem masz czas na dłubanie i wielokrotne testy to może uzyskasz ten 1% więcej ale jest to bardzo żmudna robota bo jest wiele elementów które muszą raz że załapac swoją stabilnosc to po drugie jeszcze muszą na koniec współgrac ze sobą co jest procesem złóżonym

stawiam że w grach wymiernej korzyści w postaci sporego przyrostu fps nie uswiadczysz:)

dla gier te 3,6 -3,7 jest wystarczające i potem kolejne 50Mhz nawet 100MHz nie dają takiego powera jak na początku

na innym forum koles tak ustawił

"CPU Voltage: 1,440625 V, w stresie CPU/NB Voltage: 1,250000 V HT Voltage: 1,23000 V NB1.8 Voltage: 1,800 V SB Voltage: 1,100 V VDDA Voltage: 2,50 V DRAM Frequency: 1600 MHz Taktowanie procesora 4,012 GHz HT 2600 MHz NB 2600 MHz"

chłodzenie mugen:)

 

tutaj masz porządny artykuł

http://miastopc.pl/artykuy/overclocking ... ?showall=1

Link to post
Share on other sites

możesz to udokumentowac?np test ze stalkera na jednym ustawieniu procka i na drugim:)

to by było ciekawe bo 25 % to dla mnie szokujący zysk u mnie podnoszenie fsb do 235-240 i nb nie dało zauważalnych efektów

ale jak tak piszesz to z ciekawości dziś odblokuję rdzenie i sprawdzę niestety u mnie górna granica to 3,7 chociaz i 3,76 szedł ale wtedy już trzeba go konkretnie dovoltowac a na tym mi nie zależy bo pojawiają się problemy z temp bo juz ponad 62 się dźwiga (katana 3 +zalman stg1 +120 mm zephyr 1100 obr )

tym 300 fsb mnie zagiąłeś:D

ale sprawdzę a może akurat:) wtedy zwracam honor hehe

kręcenie fsb bardziej żyłuje sprzęt??

ja testuje w amd overdrive jak przejdzie godzinny test 100% obciążenia wszystkich rdzeni to przyjmuję że stabilny

z occt miałem problem bo przy 3,7 wywalał mi błąd na odblokowanym rdzeniu ale przy graniu czy smarkach nie bylo żadnych zwiech dlatego dałem sobie spokój z occt

Link to post
Share on other sites

Później zmierzę w gta 4 frapsem. Zauważyłem to głównie w tej grze, zwłaszcza w nocy. Gra potrafiła spaść do 18 fps, a teraz rzadko kiedy poniżej 30 w tych samych miejscach. Być może to wina samej gry i badziewnej optymalizacji, dlatego sprawdzę i dam wyniki :D

Link to post
Share on other sites

no z tego artykułu co CI podałem cytat

"Podkręcanie NB

Jeśli znamy już możliwości swojego Phenoma możemy właśnie tu poszukać dodatkowej mocy.

Co daje przetaktowanie NB:

*Podniesienie wydajności pamięci

*Szybsze liczenie SuperPi

*Przyspieszenie L3

 

Czyli w rzeczywistości niewiele, bo w grach nie można zaobserwować zauważalnej różnicy. Mit o lepszych wynikach w 3dmarkach to tylko mit. Podobnie jak CPU możemy podkręcać mnożnikiem lub przez HTT."

:D

 

ten 3dmark to przy jakim OC ? mnożnikiem czy fsb?

Link to post
Share on other sites

nie spierajcie sie bo to i tak zalezy od ustaweien gry i karty graficznej -

to ze procesor ma przyrost na wydajnosci nie oznacza ze kazdy to zobaczy w grze

 

co innegp gdybyscie mowili o przyroscie na grafie:p

 

czy ma l3 czy nie ma na jedno wychodzi- - bez L3 tym bardziej nalezy dbac o szybkie fsb i i rownie szybkie pamieci

 

 

chce ktos wiedziec czy procesor ma przyrost sam w sobie niech przetestuje w 1000x700

jedno i drugie ustawienie

Link to post
Share on other sites

Taki jest wynik dla 200x19,5 (3900, HT2200, NB2400)

 

http://img703.imageshack.us/img703/8897/35699118.jpg

 

Taki dla 300x12,5 (3750, HT2100, NB2400)

 

http://img828.imageshack.us/img828/9442/99162273.jpg

 

Chyba rzeczywiście tylko gta4 wykazuje takie anomalie w wydajności na korzyść fsb :o

 

EDIT: Przepraszam za duble-post :facepalm:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...