Skocz do zawartości

AIO własnej konstrukcji


Recommended Posts

Witam, chciałbym zrobić swoje AIO które będzie wydajniejsze (celuje w chłodnice 360/420) od najlepszych obecnie dostępnych H110 GT/Kraken x61, i będzie wyglądało lepiej wizualnie. Nie chce wchodzić w pełne LC bo zbyt często coś zmieniam, chce mieć zestaw który w razie czego mogę szybko rozmontować (bez wylewania płytnu itd.).

 

Mój główny problem to pompko/bloko/rez? Eisberg z tego co słyszałem jest dość głośny, czy istnieją jakieś lepsze alternatywy?

 

Link to post
Share on other sites

no ok, a widziałeś ceny tego czegoś? poza tym wygląda to średnio...

 

dobrą dużą chłodnicę (360/420) kupie za 150 zł, a nawet nie muszę kupować bo mam już dwie które miałem sprzedawać...

4x złączki barrow to około 70-80 zł

wąż primochill - 30-40 zł

płyn - 10-40 zł

 

to wychodzi około 300 zł

 

teraz pytania o tą nieszczęsną bloko-pompę... znalazłem też coś takiego: apogee drive II od swiftecha

Link to post
Share on other sites

Ja tak bym się źle czuł zakładając blokopompkorez na cpu, drgania, temperatura itp.. Bardziej bym myślał o pompkorez->blok cpu->chłodnica. 

 

http://www.angela.pl/p11064,magicool-dc-12v-pump-mc-dcp450.html

 

Ktoś tam tego używał na forum i spokojnie napędzało taki układ i nawet było cicho. 

 

Jak byś wszystko połączył przydługimi wężami to myślę, że dało by się rozmontowywać w całości.

Link to post
Share on other sites

w zasadzie to mam wszystko co trzeba do LC a nawet trochę więcej bo przez pewien czas śledziłem aukcje i kupowałem części w dobrych cenach... ale tak jak pisałem za dużo zmieniam za dużo się bawię, solidne AIO to najlepsze dla mnie rozwiązanie. Jeśli nie samoróbka to jakie AIO polecacie?

Link to post
Share on other sites

http://abload.de/img/tn_img_7097gkk0p.jpg

Duniek z pclola robił takie cudo

http://abload.de/img/tn_img_7101llkhk.jpg


duniek "predator" value

EK DCP2.2
alphacool 420 fullcopper
innovatek xx-flow
3x noiseblocker pk-2 @ czarne przejsciowki noctua
borygo blue "


Wszystkie elementy do zrobienia czegoś takiego z używanych części masz na allegro. Pompki zaczynając od DCP przez DDC a kończąc na D5. Blok to tez nie problem- masz różne ek supermacy evo (heatkiller lepszy ale na ten moment nie ma używki z tego co widzę) a adaptery i złączki najlepiej nowe to z Angeli... 

Edytowane przez Garfieldek
Link to post
Share on other sites

Tak. Przy użyciu adaptera z dwoma gwintami męskimi. Jeśli kupić http://angela.pl/p10844,alphacool-vpp655-ig1-4-with-plexi-top.htmli zamontować to na takich adapterach jak użył duniek to wyglądało by to super moim zdaniem. Jeśli chcesz AiO to raczej mało co zbudujesz co będzie ładnie ciche i wydajne. Każdy pompko-blok jest dość głośny i przy tym mało wydajny.

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie sam zastanwiam się nad wodą i tu pytanie. Do 1200 zł zrobiłbym jakieś chłodzenie z możliwością rozbudowy ? Chodzi mi, żeby w przyszłości podłączyć jakąś kartę graficzną.

Cena do 1200 zł, części mogą być uzywane. 

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie sam zastanwiam się nad wodą i tu pytanie. Do 1200 zł zrobiłbym jakieś chłodzenie z możliwością rozbudowy ? Chodzi mi, żeby w przyszłości podłączyć jakąś kartę graficzną.

Cena do 1200 zł, części mogą być uzywane. 

 

poszukaj chłodnicy 360/420 im większa tym lepsza (używana od około 150 zł + jeśli jest porysowana możesz ją szybko sam odnowić, na yt masz poradniki), do tego pompka DDC (używana około 150 zł) albo D5( używana około 200 zł), blok cpu (jakiś używana EK 100-150 zł), do pompek ddc widziałem topy do których możesz przykręcić bezpośrednio rezerwuar (taki top+rezerwuar barrow na aliexpress widziałem za jakieś 120-150 zł), do D5 też pewnie są, do tego złączki też barrow 6 sztuk (też na aliexpress - około 120 zł), węże primochill około 40 zł + płyn to już zależy od preferencji, im bardziej cudaczny tym gorszy zazwyczaj :P zleży czy kierujesz się wyglądem czy wydajnością i praktycznością :)

 

łącznie około 800-900 zł wiec w zasadzie zostaje 300-400 zł na używany blok GPU i dwie dodatkowe złączki. jeśli chcesz tanio odwiedzaj często dział sprzedam na tym forum lub forum konkurencyjnym na "P", dodaj sobie też do zakładkę ze stroną allegro z używanymi częściami LC, po kilku tygodniach skompletujesz zestaw.

 

Nigdy nie składałem LC ale się przymierzam, mam kupioną nawet większość części, ale lepiej będzie jeśli bardziej doświadczeni użytkownicy ocenią czy to co napisałem jest sensowne.

 

PS + 3 wentylatory!! za około 40-50 zł/sztuka kupisz coś wydajnego i w miarę cichego (pamiętaj o zakupie wentylatorów dedykowanych pod chłodnice, generujących duże ciśnienie statyczne czy jakoś tak)

Edytowane przez habahaba
Link to post
Share on other sites

 

Cena do 1200 zł, części mogą być uzywane. 

 

~1200 bez bloku gpu. Poza złączkami barrowa i wężem wszystko używane. Blok gpu musiałem kupić nowy bo nie było używanych. 

http://jpghost.pl/pliki/1602/2_1454662963.jpg

Edytowane przez ernorator
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...