Skocz do zawartości

Problem z bardziej wymagającymi grami


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kamil_18_19,

Recommended Posts

Witam,

to mój pierwszy temat, jeśli umieszczam go w złej "szufladzie", proszę o wybaczenie :)

Otóż.. mój problem zaczyna się gdy uruchamiam bardziej wymagające gry(czyt. Wiedźmin 3, AC Unity itp.) Po około 30 minutach komputer momentalnie się wyłącza(brak żadnych blue screenów). Robiłem wszystkie testy obciążające procesor(ok.70C), kartę graficzną(ok.70C w grach), zasilacz i nic złego z komputerem się nie działo. Czy to wina procesora a raczej jego "chłodzenia" ? 

 

Pełna specyfikacja komputera:

 

Procesor: AMD FX 8320

Karta graficzna:  Sapphire Tri-X AMD Radeon R9280X

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W

RAM: 8GB(jedna kość)

Płyta Główna: Asus M5 A97 R2.0

 

Z góry bardzo dziękuje za wszystkie rady

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak masz boxowe chłodzenie na tym grzejniku opss przepraszam procesorze to może być tego wina. Sprawdź temperatury podczas grania bo benchmark 3D mark to nie gra kilku godzinna. Kop po lekkim przeliczeniu bierze około 450W. A po wyłączeniu sprawdź w kompie może coś jest gorące. Jaką masz jeszcze budę bo to ważne przy takim zestawie.

Link to post
Share on other sites

Może sie mylę ale jakoś obiło mi sie o uszy że zalecana temperatura przez AMD to około 62C dla core (informacje z tom'shardware sporo tematów o tym jest tam) więc przy 70C może być że dla bezpieczeństwa komp się wyłącza lub resetuje. Jest chyba w biosie możliwość ustawienia temperatury po której osiągnięciu komp się wyłącza dokładnie nie pamiętam ostatnie AMD miałem dawno temu.

Jak napisał kolega wyżej przy tych grzałkach podstawa to dobre chłodzenie i odpowiednia buda z dobrą cyrkulacją powietrza.

Edytowane przez Darken
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź :) Obudowa jaką posiadam to Silentium Brutus M25. Jeśli chodzi o grę, to nie ma mowy o nawet godzinie (maks. 40minut) i temperatury są zbliżone do tych, które podałem.


Kupiłem chłodzenie do procesora i wszystko śmiga jak należy. Dzięki bardzo za komentarze.

Edytowane przez Kuzuri9
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...