Skocz do zawartości

Jak podłączyć TV pod Hi-Fi, a dokładnie...


Recommended Posts

Telewizor Wyjście: analogowe audio HI-Fi Wejście audio

Przewód 2x chinch

http://www.netek.pl/sklep/images/2chinch_2chinch.JPG

Tylko, że do Hi-Fi będę mógł podłączyć tylko jedną końcówkę - białą lub czerwoną, bo na więcej miejsc nie ma. To na 100% ten kabel?

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że chcesz odtwarzać dźwięk wychodzący z TV tak? czy się mylę???

Poza tym (widziałem na zdjęciach) masz tam jeszcze wyjście słuchawkowe. No ale do rzeczy: potrzebujesz kabla 2xRCA-JACK 3.5mm (mini-jack) np:

http://www.euro.com.pl/akcesoria-rtv/ka ... ideo.bhtml

podłączasz go do wyjścia audio w TV i do Audio In w Sony (nie wiem jak to jest w TV Sharp ale może będziesz tez musiał ustawić w menu TV "wyjście dźwięku zewnętrzne"). Wszystko powinno działać bez zarzutów :D

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że chcesz odtwarzać dźwięk wychodzący z TV tak? czy się mylę???

Poza tym (widziałem na zdjęciach) masz tam jeszcze wyjście słuchawkowe. No ale do rzeczy: potrzebujesz kabla 2xRCA-JACK 3.5mm (mini-jack) np:

http://www.euro.com.pl/akcesoria-rtv/ka ... ideo.bhtml

podłączasz go do wyjścia audio w TV i do Audio In w Sony (nie wiem jak to jest w TV Sharp ale może będziesz tez musiał ustawić w menu TV "wyjście dźwięku zewnętrzne"). Wszystko powinno działać bez zarzutów :D

Pozdrawiam!

Tak, ale dzisiaj koleś w sklepie powiedział ojcu, że to nie ma sensu, bo dźwięk i tak będzie analogowy, więc najlepiej dać sobie spokój...

Dzięki, kabel tani, więc skorzystam z niego na pewno.

Link to post
Share on other sites

Tak, ale dzisiaj koleś w sklepie powiedział ojcu, że to nie ma sensu, bo dźwięk i tak będzie analogowy, więc najlepiej dać sobie spokój...

A jaki ma być dźwięk, cyfrowy? :o Nie no spoko, jak widzę sprzedawca jest tak zaawansowany, że ma w uszach przetworniki cyfrowo-analogowe, i dopiero w mózgu sobie przetwarza sygnał na dźwięk... albo jeszcze lepiej, On nie odczuwa drgań powietrza, tylko wychwytuje sygnały bezpośrednio przez mózg, cóż za technologia :)

 

Jak ja kocham polemikę z takimi sprzedawcami... "50 cali to Pan musi z 5 metrów oglądać"... Mój wuja raz szukał w MM nowej płyty "Sunrise Avenue", poprosił jakąś zawodniczkę (na oko 22 letnią, mówił, że tyłek miała fajny) o pomoc w znalezieniu, i wiele się nie przyglądał albumowi, tylko pobiegł do kasy, wsiada do auta, chce rozpakować, patrzy a dostał "Sunrise with Equador".

 

Dźwięk jest "defaultowo" analogowy. W sprzętach audio właśnie o to się rozchodzi, żeby cyfrowe zera i jedynki przerobić na analogowy dźwięk zbliżony do jak najnaturalniejszego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@Michael_91

 

Dobrze się składa, bo zaraz chciałem pisać nowy temat.

Co jak podłącze przez optyka, pomijając to, że ta wieża soniaka tego nie posiada? Podobnie jak w komputerze (choć 100% pewności nie mam) można obejść przetwarzanie dźwięku przez integrę używając cyfrowego złącza, jeśli takie na płycie posiadamy (to już powoli standard), gdzie w tym przypadku urządzenie zewnętrzne z toslinkiem (lub jest jeszcze chyba też cyfrowy coaxial) będzie zmieniać sygnał C na A.

Link to post
Share on other sites

Wychodzisz z PC cyfrowo przez wszelkie cyfrowe złącza, nawet USB, pomijając przetworniki na karcie, podłączasz zewnętrzny przetwornik C/A, tzn zewnętrzny DAC, a dalej masz już sygnał analogowy który kierujesz do wieży, amplitunera, sam wiesz czego jeszcze.

 

Przykład:

http://pclab.pl/news41821.html

Link to post
Share on other sites

Nie, no chciałem się upewnić :D trochę mnie pognało. Temu sprzedawcy lub Soplowi domniemam, że chodziło o to, że straci na jakości przez kabel analogowy i przypadkiem, czy wtedy dźwięk w dolby lub innym się nie pierdzieli ?, bo może wieża z optykiem jakoś to poprawniej przekształca na 2 kanały.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...