Skocz do zawartości

PYTANIE O SZAMBO ORAZ WODĘ...


Recommended Posts

Jeśli chodzi o koszty remontu nawet nie wiemy o jaki metraż chodzi. Podczas prac mogą dojść inne kwestie, więc nie jesteś w stanie na sucho wyliczyć ile włożysz w taki remont. Domek jest w dobrej lokalizacji ?, brak osób trzecich do własności ? Jeśli chodzi o remonty ich koszta są naprawdę duże. Sam domek warto nawet przyjąć dla działki o ile będzie możliwość postawienia na niej ponownie budynku, będziesz sam właścicielem. Najgorzej wkopać się w kłopoty.

Link to post
Share on other sites

Domek ma 40m2 plus gora do zagospodarowania (praktycznie tyle samo)... Jest na wiosce, wiec jedyna oplata to raz na rok gruntowka, nie jest zadluzone ale zburzyc tego nie nozna bo to szeregowiec.. Wstepnie wlasnie chce oszacować koszty, ale sadze ze nawet ladujac 50 tysiecy oplaca sie bardziej bo jeszcze z przodu oraz z tylu sa placyki w stylu na ogrod... Dostane to w darowiznoe, wiec za free.. Ale na chwile obecna interesuje mnie koszt wody i szamba (takie kosztowe widelki)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dostałeś od najbliższej rodziny to podatku nie płacisz - sprawdzone w urzędzie. 

Jeżeli chodzi o szambo to sam zbiornik (ok 3000l litrów kosztuje ok 1,5-2tys) do tego dochodzi Ci podłączenie(to już zależy od Twojej miejscowości) ale trochę to będzie kosztować bo trzeba wykopać dość sporą dziurę pod zbiornik pociągnąć rury(ze spadkiem od ubikacji) to tego jeszcze pamiętam, że trzeba kupić specyfik taki do tego szamba co się wlewa(taki koncentrat często stosowany w toi-toi) żeby te bakterie trochę unieszkodliwić. I do tego musisz doliczyć jeszcze wywóz raz na jakiś czas. Aaaa i bym zapomniał dobrze mieć jeszcze taką rozdrabniarkę w środku co będzie to wszystko mieliła(oszczędność miejsca = rzadszy wywóz fekalia).

 

Co do studni to zależy od firmy co będzie miała to zrobić ja pamiętam na działce ok 700zł płaciłem za wywiercenie dziury w ziemi do wody(oczywiście nie zdatna do picia) ale to była mała dziura do podłączenia ręcznej pompy do podlewania kwiatów. I w tej cenie miałem już chyba tą pompę ale nie jestem na 100% pewny. Więc co do studnii koszta pewnie będą parę razy większe. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dostałeś od najbliższej rodziny to podatku nie płacisz - sprawdzone w urzędzie. 

Jeżeli chodzi o szambo to sam zbiornik (ok 3000l litrów kosztuje ok 1,5-2tys) do tego dochodzi Ci podłączenie(to już zależy od Twojej miejscowości) ale trochę to będzie kosztować bo trzeba wykopać dość sporą dziurę pod zbiornik pociągnąć rury(ze spadkiem od ubikacji) to tego jeszcze pamiętam, że trzeba kupić specyfik taki do tego szamba co się wlewa(taki koncentrat często stosowany w toi-toi) żeby te bakterie trochę unieszkodliwić. I do tego musisz doliczyć jeszcze wywóz raz na jakiś czas. Aaaa i bym zapomniał dobrze mieć jeszcze taką rozdrabniarkę w środku co będzie to wszystko mieliła(oszczędność miejsca = rzadszy wywóz fekalia).

 

Co do studni to zależy od firmy co będzie miała to zrobić ja pamiętam na działce ok 700zł płaciłem za wywiercenie dziury w ziemi do wody(oczywiście nie zdatna do picia) ale to była mała dziura do podłączenia ręcznej pompy do podlewania kwiatów. I w tej cenie miałem już chyba tą pompę ale nie jestem na 100% pewny. Więc co do studnii koszta pewnie będą parę razy większe. 

A po co jakaś rozdrabniarka w szambie hehe jak przyjedzie beczkowóz to jak zaciągnie to śladu nie będzie,środka tez żadnego się nie dodaje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...