Skocz do zawartości

Zakup zestawu do pracy i gier do 3500 zł


Recommended Posts

Witam,
na początku chciałbym zaznaczyć, że zakup zestawu planuję pewnie już w lutym.
Na nowy zestaw planuję przeznaczyć około 3500 zł.

Jednostka centralna - komentarz
Z aktualnego komputera zostawiam dysk ssd Intel SSD 520 Series i jeżeli będzie pasował pod nowy procesor wentylator Silentium Fortis HE 1225.
 

Peryferia
Monitor, napęd optyczny i peryferia typu klawiatura i mysz posiadam i te peryferia na pewno zostają.

Zastosowanie komputera: Lubię pograć w gry takie jak: Wiedźmin 3 (fajnie byłoby pograć na ustawieniach ultra), Assassin's Creed Unity oraz Syndicate, Grand Theft Auto 5, Watch Dogs. Oprócz gier korzystam z programów projektowych na studiach budowlanych jak: Autodesk AutoCad (głównie 2D, przyszłościowo 3D), ArchiCad, Advance Steel, Autodesk Robot Structural Analysis, Soldis, Matlab i pakiet Office, czasami coś renderuję.

 
Maksymalna kwota: 3500zł jeżeli byłoby to korzystne jestem w stanie dołożyć jeszcze 200 zł.
 
Których części potrzebuję: Zdaję się na fachowców co do kompozycji wydajnej maszyny o dobrej kulturze pracy.
 
Czy będę podkręcać sprzęt?: Prawdopodobnie nie.
 
Rozdzielczość mojego monitora i model: IIyama ProLite E2410HDS 24", rozdzielczość 1920x1080
 
Specjalne wymagania: Chciałbym aby zestaw wystarczył na kilka lat i się nie przegrzewał w „stresie”. Załeżałoby mi również na w miarę rozsądnym poborze prądu oraz kulturze pracy (oczywiście w spoczynku). Chciałbym również, aby karta graficzna w zestawie opierała się już na bibliotekach DirectX 12.
 
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Wymienione powyżej.
 
Własna propozycja zestawu: Póki co rozglądam się, ale nie mam sprecyzowanego zestawu i nie jestem zbytnio na bieżąco jeśli chodzi o nowe podzespoły. Niemniej może to być coś opartego na takich podzespołach:
Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/
- karcie graficznej GeForce GTX 970, bo rozumiem GTX 980 nie jest w zasięgu, ewentualnie odpowiednik AMD (nie jestem fanboyem żadnej z firm, ale wydaje mi się że przy obecnych wymaganiach gier lepszym rozwiązaniem może być karta graficzna z 4GB pamięci wewnętrznej od nvidii - wsparcie dla nowych produkcji.
 
Inne : Preferuję części nowe, jednak jeżeli ciężko będzie zmieścić się w budżecie i będzie się to opłacać mogę rozważyć części używane
 
Proszę o pomoc w rozsądnym rozdysponowaniu określonego budżetu. Który proponowalibyście sklep, zwykle składałem komputer w lokalnych sklepach, ale słyszałem o niskich cenach esc.pl oraz morele.net i pewnie na któryś z nich mógłbym się zdecydować. Jak jest z gwarancją w takim przypadku i czy możliwy byłby odbiór osobisty na terenie Rzeszowa. Czy przy takim sprzęcie lepiej działać na widnows 10 czy 7 wystarczy?

Edytowane przez lookki
Link to post
Share on other sites

Proponuję;
Intel Core i5-6600 /3.4GHz, 6MB, LGA1151, BOX / AsRock H110M-HDV / Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury / SilentiumPC Pax M70 Pure Black / Corsair VS 550W 80+ Seagate 1 TB 7200rpm Barracuda / EVGA GeForce GTX 970 SC
 
 Razem: 3719 zł
Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 

i5-6600 - Procesor 6-tej generacji, wydajny 4-ro rdzeniowiec na budżetowym mobo AsRock'a H110M-HDV.
(Nieopłacalny jest i5-6500. Różnica kilku złotych) 
Obudowa wygłuszająca Pax M70 zapewni wysoką kulturę pracy.
Pamięci "Kingstone" 8 GB, 2133Mhz, CL14 
Karta graficzna EVG GeForce Gtx 970 z pół-pasywnym chłodzeniem. 
Dodatkowo dysk HDD 1 TB Seagate Barracuda. (HDD na dane, SSD na system)
To wszystko zasila Corsair VS 550W 80+ który zostawi jeszcze trochę mocy w zapasie.
 
 (Chłodzenie które posiadasz powinno pasować do procesora)

Edytowane przez EseeY
Link to post
Share on other sites

Fajna propozycja, tylko zastanawiam się czy ta płyta Asrock nie będzie sprawiała problemów w przyszłości, słyszałem że są to płyty które nie przechodzą testów u Asusa. Zdaję sobie sprawę, że w tym budżecie raczej ciężko o lepszą tylko kwestia czy nie ma nadmiernych reklamacji tej płyty? Czy w razie czego gdybym w przyszłości chciał kupić kartę graficzną opartą na technologii Pascal nie będę musiał wymieniać całego zestawu (tylko samą kartę graficzną)? Napęd optyczny także posiadam, więc cena trochę spadnie.

Edytowane przez lookki
Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę, że w tym budżecie raczej ciężko o lepszą tylko kwestia czy nie ma nadmiernych reklamacji tej płyty? 

Nie słyszałem o czymś takim.

Nie masz się czym martwić. Nawet jeśli przeskoczysz na GPU Pascala, płyta posiada złącze PCI 3.0 x16. 

Podłączysz GPU pascala identycznie jak Gtx'a 970 i wszystko będzie śmigać. 

 

 

Napęd optyczny także posiadam, więc cena trochę spadnie.

Zestaw jest już poprawiony. 

Z tym, że przez pomyłkę dołączyłem napęd do zestawu nie wliczając go w cenę. 

W tej kwestii nic się niestety nie zmieni  :D

Link to post
Share on other sites
Fajna propozycja, tylko zastanawiam się czy ta płyta Asrock nie będzie sprawiała problemów w przyszłości, słyszałem że są to płyty które nie przechodzą testów u Asusa.

Nie pisz takich głupot ... proszę. 

Co ma Asrock do Asusa ? Skoro jest tak jak piszesz to gdzie te modele Asusa w ofercie Asrocka ? Podmieniają radiatory na Asrockowe, przemalowują PCB ? Faktem jest że Asrock pochodzi od Asusa  - dawno dawno temu była to jedna z córek Asustek, gdzie Asrock pełnił rolę marki budżetowej - oczywiście wszystko pod zasłoną dymną się odbywało, zdradzało ich to samo oprogramowanie, niemal identyczne rozłożenie elementów na laminacie itd. To było dawno, dawno temu ... a dziś ? Dziś Asrock to całkowicie samodzielna marka - jakościowo to samo co wszyscy, bo dla mnie przynajmniej Gigabyte, MSi, ASUS czy Asrock to ta sama jakość wykonania, trwałość itd. Czasem poszczególne modele mają jakąś tam wadę i  ich nie polecamy, ale na ogół 99% sprzętu jest OK. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, prawdopodobnie zdecyduję się na powyższy zestaw, jednak rezygnuję z dysku twardego, będę takowy miał ze starego zestawu. Jeśli można proszę o aktualizację. Kod będzie taki sam po aktualizacji tak? Jeśli chodzi o gwarancję to w razie reklamacji odsyłam do sklepu esc (paragon) czy door-to-door do producenta i rozumiem że na każdy komponent oddzielna gwarancja producenta tak? Do takiego zestawu windows 7 czy lepiej windows 10, bo przyznam że 10 mnie trochę zniechęca. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez lookki
Link to post
Share on other sites

Ok, prawdopodobnie zdecyduję się na powyższy zestaw, jednak rezygnuję z dysku twardego, będę takowy miał ze starego zestawu. Jeśli można proszę o aktualizację. Kod będzie taki sam po aktualizacji tak? Jeśli chodzi o gwarancję to w razie reklamacji odsyłam do sklepu esc (paragon) czy door-to-door do producenta i rozumiem że na każdy komponent oddzielna gwarancja producenta tak? Do takiego zestawu windows 7 czy lepiej windows 10, bo przyznam że 10 mnie trochę zniechęca. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Intel Core i5-6600 /3.4GHz, 6MB, LGA1151, BOX / AsRock H110M-HDV / Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury SilentiumPC Pax M70 Pure Black Corsair VS 550W 80+  EVGA GeForce GTX 970 SC

 

 Razem: 3500 zł 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Na temat reklamacji, tutaj masz wszystko ładnie opisane; 

procedura reklamacyjna

Link to post
Share on other sites

W sumie na razie się chyba wstrzymuje z kupnem, chyba jednak poczekam na polarisy/pascale. Czy ewentualnie warto kupić do tego zestawu GTX 750Ti w celu przeczekania do premier GPU w nowej architekturze (wydaje się to być opcja, w której strata w razie premiery nowej architektury byłaby mniejsza niż w przypadku GTX 970). W moim poprzednim zestawie posiadałem:
Procesor: [AM3] AMD Phenom II X4 955 3,2GHz BE + Silentium Fortis HE 1225
Karta graficzna: SAPPHIRE Radeon HD 6950 1GB GDDR5
Dyski: [sATA2] Samsung 500GB 7200 16MB + 120GB SSD Intel 520 Series
Płyta główna: [AMD] [AM3] Asus M4A87TD/USB3
Pamięć RAM: DDR3 2x2GB PC10600 1333MHz Kingston CL9
Zasilacz: XFX Core Pro 550W
Obudowa: [ATX] CoolerMaster Elite 370.

Czy w przypadku zestawu zaproponowanego przez EseY'a + GTX 750 Ti poczuję przyrost wydajności w stosunku do poprzedniego zestawu z Radeonem?

Edytowane przez lookki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...