Skocz do zawartości

Problem z reklamacją lenovo y50-70


Recommended Posts

Witam !

Poszukuję  pomocnych informacji jak podejść dział reklamacji lenovo.. 
Otóż rozwarstwiła się obudowa matrycy. Dział odrzuca zgłoszenie pisząc że to uszkodzenie mechaniczne, podczas  gdy  lapek ma parę miesięcy i jest w stanie idealnym. Nigdy nie spadł, nie jest popękany, powyginany  itp. Dmuchając i chuchając używa go kobieta ...

Serwis, pomimo opisów, że nie jest to wina użytkownika odpisuje, że  można  odesłać im lapka, lecz naprawią odpłatnie.

Dodam też, że lewy zawias strasznie się zacina i trzeszczy ...
 

Jakieś pomysły ?

 

Zdjęcia problemu:

https://www.dropbox.com/s/uvkkyt7zo1cczap/12620419_886168881481865_1897276625_o.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/hsly9yfzyvmwif1/12630945_886168878148532_270979580_o.jpg?dl=0&preview=12630945_886168878148532_270979580_o.jpg

Edytowane przez Rocane
Link to post
Share on other sites

Ściskałem, ale wyskakuje przez ciężko działający zawias ... ;\
W zasadzie mógłbym  go rozebrać i to naprawić, ale obawiam się całkowitej straty gwarancji, której jak teraz widzę nie posiada ...

Data zakupu w morele: 04.08.2015
Ciekawe, gwarancja producenta ruszyła 26.03.215. Jakim cudem gwarancja przed zakupem ?

Link to post
Share on other sites

piszesz z ustawy pismo o niezgodności z umową, argumentujesz tam którymś punktem ( art 4 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej  )  że nie minęło pół roku od zakupu ( więc jest domniemanie niezgodności w chwili wydania, tylko napisz to jakoś znośnie ) i ślesz na morele ( bo pociągasz sprzedawcę czyli morele do odpowiedzialności ) :D

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

reklamuj w sklepie do należny do ciebie czy chcesz reklamować u sprzedawcy czy u producenta!!!!!!!!!!!!!!!! serwis jest w Essen w niemczech wiec min 30 dni czekania z tytułu gwarancji wiec rękojmia wady produktu i odpowiedzialność sprzedawcy!

 

Nie wygląda aby upadł,bo wtedy i matryca by pewnie pekła oraz na palmrescie były by uszkodzenia a takowych nie ma

 

dzwon do centrali lenovo w polsce i cisnij dzien w dzien oszustów!!!!!!!!!!!!!!!

 

ja miałem y70-70 i bujałem sie dlugo

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Witam, odświeżę trochę temat.

Mam ten sam problem z laptopem co założyciel tematu. Serwis w pierwszej kolejności odmawiał przyjęcia laptopa, po małej wymianie zdań przyjął go, ale odmawia naprawy, stwierdzając: "Autoryzowany Partner Serwisowy Lenovo niniejszym potwierdza wykrycie uszkodzeń wyżej opisanego sprzętu, które nie są objęte zakresem standardowego wsparcia gwarancyjnego"

Macie jakiś pomysł jak ich podejść? Bo szczerze nie chce mi się bawić w jakiś rzeczników praw konsumenta czy wysyłanie laptopa do niezależnego rzeczoznawcy, laptop mi jest potrzebny i chciałbym to załatwić szybko.

 

To nie jest jednorazowa wada w tym laptopie, na forach jest opisanych więcej takich usterek, co jedynie potwierdza, że wina leży po ich stronie, ale mają to gdzieś. 

Link to post
Share on other sites

zależnie od czasu zakupu, albo rękojmi albo dla starszych ( przed 25 grudnia 2014 ) z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i ciągasz sklep do odpowiedzialności ( i oni się z serwisem będą męczyć, lub wymienią na nowy ) 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam, trochę odświeżę temat. 

Po rozebraniu laptopa okazało się, że prawy zawias zatarł się, przez co siła naciska wywierana na miejsce gdzie był przytwierdzony była za duża i obudowa pękła. 

Napisałem to do serwisu i na stronie lenovo na fb i kompletne olanie, odwiedź w stylu "uszkodzenie mechaniczne, nie uwzględniamy". 

Pewnie jakby bateria wybuchła i laptopa się spalił, odwiedź byłą by taka sama. 

Napisałem maile do UOKiK zobaczymy czy coś pomogą. 

Mam chęć olać sprawę i po prostu sam go naprawić, szybciej i mniej pier... ale jednak nie dam za wygrana. 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...