Skocz do zawartości

[W10] "System Windows nie może połączyć się z usługą Klient zasad grupy"


Recommended Posts

Witam, niedawno po włączeniu komputera za każdym razem pojawia się komunikat:

 

"Nie można nawiązać połączenia z usługą systemu Windows

System Windows nie może połączyć się z usługą Klient zasad grupy. Uniemożliwia to logowanie się użytkownikom standardowym."

 

Poza tym komputer wyłącza się bardzo długo (ok. 5 min.). Przeczytałem, że należy zrobić skan programem AdwCleaner, ale po pobraniu instalki nie mogę jej uruchomić (po kliknięciu kręci się kółko obok kursora, a folder tak jakby się zawiesza). Jak naprawić ten problem? Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Więc sprawdź w services.msc czy usługa klient zasad grupy działa i jest ustawiona na automatyczny start. Choć jeśli system po grubszej infekcji czy poważniej namieszane, to skuteczniej zrobić odświeżenie lub reinstall.

Możesz na początek puścić jeszcze sfc /scannow. Zamiast AdwCleaner możesz spróbować junkware removal tool czy malwarebytes anti malware.

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że nie mogę uruchomić services.msc, menedżera zadań, wiersza poleceń jako administrator, a jak wejdę w panel sterowania>system i zabezpieczenia>narzędzia administracyjne i w nowym oknie kliknę Usługi, to kręci się kółko przy kursorze, okno się zwiesza (nie można go poruszyć, zamknąć), a po ok. 3 min. pokazuje się to:

http://i.imgur.com/cOsfoli.png

Żadnej infekcji nie było przez ostatnie kilka miesięcy.

 

Pomożecie?


@ref

 

Zauważyłem, że już nie wyświetlają mi się komunikaty, nie wiem jak je nazwać, ale wyglądają tak:

http://i.imgur.com/NtgMgbb.jpg

przez co nie mogę uruchamiać funkcji administratorskich oraz programów z niebiesko-żółtą tarczą na ikonce. Pamiętam, że na Win7 gdzieś w ustawieniach był taki suwak od poziomu kontroli aplikacji, który chyba zmieniał częstotliwość pytania o zgodę admina poprzez powyższe okno, lecz nie mogę tej opcji znaleźć w Win10. Wiecie, gdzie ją można znaleźć?

Edytowane przez Randall282x
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, ale problem sam się rozwiązał: podczas przeglądania internetu wyskoczył BSOD i system zbierał informacje o błędzie, a gdy komputer uruchomił się ponownie, wszystko było w porządku - brak tego komunikatu, mogę włączyć services.msc, tam też wszystko gra. Tak więc temat do zamknięcia, mam nadzieję, że problem nie powróci.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...