Skocz do zawartości

Win 10 pytania.


Recommended Posts

Witam. Mam kilka pytań dotyczących uaktualnienia win7 do 10. 

1.Czy jeśli posiadam win7 32bit to uaktualnienie będzie do wersji 32bit czy 64bit? Jeśli do 32bit to czy istnieje możliwość zmiany tego legalnie? 

2.Win10 mogę zainstalować z poziomy win7 czy muszę bootować pena do wgrania? 

3.Wszystko na win10 jest darmowe? Są jakieś haczyki tego że jest darmowy? 

Link to post
Share on other sites

1.uaktualnienie bedzie do win 32 bit    2.tylko przez zakup 64 bit. 3.win 10 najpierw aktualizujemy z pozycji win 7 ,ponieważ klucz  win 7 bedzie przypisany do win 10,później mozna zrobic pendriva bootowalnego i za jakis czas mozna zrobic instalke win 10 na czysto,nie pamietam po jakim czasie ale chyba miesiąc.przed tym wszystkim warto zaktualizowac bios plyty głównej przy okazji.po aktualizacji moga wystapic błedy typu brak plików dll,i inne przypadki z niekompatybilnymi starymi programami i dlatego warto przeinstalować na czysto po miesiacu, kiedy klucz juz bedzie przypisany na stałe do systemu.Po trzecie,aktualizacja do win 10 jest za darmo jeszcze chyba 6 miesięcy ,pozniej trzeba zaplacic.pozdrawiam i milej zabawy :-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie ,to nie tak działa.najpierw update z pozycji systemu musisz zrobic, zeby klucz z win 7 system przypisał do win 10,,dopiero później po aktywacji win 10 po jakims okresie chyba 1 miesiaca ,klucz z siodemki jest przypisany na stałe do win 10.Dlatego taki termin jest zrobiony ze gdyby ci sie 10 nie spodobała to w ciagu tego okresu mozesz wrocic do win 7.po tym okresie juz takiej mzliwosci nie bedziesz miał, bo klucz jest juz na stałe przypisany do 10 i powrot juz nie bedzie mozliwy.instalujemy wersje którą obecnie posiadamy czyli mamy 32 bity to win 10 tez ma miec 32 bity.po tym miesiacu mozesz wgrac na czysto z pendriva.pozdrawiam ps jesli od razu wgrasz z pendriva win 10 na czysto to nie bedziesz miał mozliwosci wpisania klucza ,do win 10,bo system nie bedzie miał skad go wziąc 

Edytowane przez zielony2-2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aha czyli dzisiaj zrobię sobie update do 32bit a po miesiącu będę mógł wgrać od nowa 64 bit. Dobrze tyle to poczekam, cierpliwy jestem. Dziękuje za odpowiedź, dodatkowo wynagrodziłem Cie punktami reputacji. :)

nie,tez 32 bitowy,jesli chcesz 64 to tylko przez zakup zle sie zrozumielismy sorki

Link to post
Share on other sites

nie,tez 32 bitowy,jesli chcesz 64 to tylko przez zakup zle sie zrozumielismy sorki

No właśnie że nie, jeżeli już masz klucz zapisany w archiwach MSC to możesz spokojnie ściągać .iso x64 i instalować takową wersję.

 

//edit:

Also klucz do windowsa jest zazwyczaj na wersje x86 i x64, niezależnie od tego czy to OEM czy BOX (przynajmniej z doświadczenia mogę to stwierdzić).

Edytowane przez Tankersss
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czyli tak jak pisałem na początku teraz zrobię z poziomu windowsa aktualizacje z 7 do 10, a potem klucz który otrzymam wklepie do wersji 10 64bit? A mógłbym zrobić takie coś na win7? To znaczy mam płytkę z 32 bit wersją ale gdybym wgrał na penka 64bit z internetu ale zaufanego źródła i wklepał klucz z win7 32bit? 

Link to post
Share on other sites

Nie otrzymasz żadnego klucza, jest on sprzętowy, czyt. tworzy się klucz na bazie twego sprzętu i jest on potem przypisany do konta MSC jak się nie mylę. Najlepiej zaktualizuj to co już masz i potem na czysto instalkę x64 zrób (z win7 x64 byś musiał spędzić przynajmniej 1 dzień na ściąganiu i instalowaniu aktualizacji). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.download.net.pl/jak-zmienic-wersje-windows-10-z-32-bitowej-na-64-bitowa/n/7355/

 

 

 

Podczas instalacji nie wpisujemy żadnego klucza produktu - wybieramy opcję "Pomiń ten krok" i instalujemy system bez klucza. Windows 10 automatycznie rozpozna nasz komputer przy pierwszym uruchomieniu i aktywuje nasz system. - See more at: http://www.download.net.pl/jak-zmienic-wersje-windows-10-z-32-bitowej-na-64-bitowa/n/7355/#sthash.BtshAZzn.dpuf

 

 

 

Według tego wynika, że chyba nie muszę nawet posiadać konta, a najwyżej wrócę do win7 aktywuje do win10 a potem zrobię konto i wskoczę na 64bit. (młody jestem mam czas :)


Dodam tylko, że znalazłem błąd/mankament który mnie trochę drażni. Otóż wcześniej usypiałem komputer jednym kliknięciem komputer się wyłączał i po kliknięciu włączał ponownie. Na win10 nie dała to. Owszem czasem zadziała i komputer się wyłączy lecz czasami uśpienie skutkuje tym, że komputer wyłączy się i po chwili 10-20 s włączy się i wyświetla się obraz blokady. Ale cały czas chodzi, nie mam pojęcia jak to wyłączyć, może jest na to jakaś stosowna opcja w opcjach zasilania. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że odkopuję, ale mam pytanie. Jak teraz od jakiegoś czasu jestem na Win 10 32bit i niedługo planuje zainstalować wersje 64bit i jeśli okażę się że będzie nielegalna to mogę tak po prostu zainstalować system z płytki win7 i znowu zrobić update czy ten win7 już jest nieaktywny? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...