Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Gość Kotecek

Wczoraj zamówiłem sobie bycze PDP 42" (Panasonic Viera TX-P42C3). Zastąpi obecnego TV CRT 21". Mam nadzieje, ze to nie jest krok wstecz i nie będę żałował. Ale jak obraz będzie podobnej jakości albo tylko troszkę słabszy to będzie miło oglądać sobie filmy jak w kinie :)

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Jaki tam dinozaur? :P 2,5 roku ma. Igła. Obraz perfekt. Zmieniam tylko aby mieć dużą przekątną. Kilka miesięcy myślałem na zmianą tego CRT na PDP. Może gdyby był zużyty to bym krócej się namyślał. Natomiast do dzisiaj gram sobie na monitorze CRT17" Też w stanie perfekt ale on nie idzie do zmiany. LCD-ekiem go nie zastąpię :) Nie wszystko co nowe jest lepsze od starego...

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ja CRT to tylko gry i filmy a nie nie oglądam dużo filmów ani też dużo nie gram. Natomiast różnica w jakości obrazu jest byt duża aby zmieniać na LCD w celu oglądani an tym filmów czy grania w gry. To tylko moja opinia i nie chce wywoływać wojny CRT vs. LCD. Do pracy czy neta mam LCD więc nie ma strachu.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Mi by szkoda bylo oczu ;) Pamietaj o promieniowaniu jakie wydziela CRT, siedze przy tym za duzo czasu zeby uzywac CRT :)

Oj wiem coś o tym, ja na co dzień siedzę tylko przed CRT po kilka h, mam nadzieję że oczy wytrzymają to do przyszłego roku. :D Wtedy mam zamiar kupić coś na PLS. Szkoda mi porzucać CRT bo ma świetne kąty i kolory oraz wszystkie gry chodzą z grafą na full bez zająknięcia, ale kiedyś trzeba będzie go porzucić bo na 2 monitory nie mam zbytnio miejsca na biurku, więc jeśli już coś kupię to to coś co zastąpi CRT na stałe. Będzie ciężko porzucić taki monitor ale kiedyś trzeba to zrobić a najlepiej z jak najmniejszym bólem czyli jak najmniejszą stratą w jakości obrazu względem CRT. Mam nadzieję matryca PLS właśnie taka będzie. :) Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Rafał... z tym ciężko będzie. PLS jest chyba modyfikacja IPS więc cudów bym się nie spodziewał ale też ciekawy jestem co z tego będzie. Sam myślałem że dobry IPS będzie dorównywał CRT ale przeżyłem rozczarowanie. Co prawda kolry sa bardzo dobre ale czerń... jaka czerń? Chociaż i tak mimo, że jest ciemniejsza niż na TN to ciemne sceny są bardziej podświetlone niż na TN... dziwnie to wygląda. Mając TN, IPS i PVA stwierdzam, że najlepszy obraz ma PVA ze względu na najciemniejsza "czerń". Ale tu wiadomo... cena nie ta (chyba jest jakiś zjadliwy cenowo Eizo 22" w okolicy 2.200 PLN z 1920x1080). Kolory są w IPS i PVA dobre ale IPS jest dość jasny. Chciałem na tym grac i oglądać filmy... ale wytrzymałem chyba ze 3 dni i znowu mam CRT na biurku i prawdopodobnie długo tu postoi :) (1xCRT + 2xLCD = niezła rupieciarnia na biurku) Jako że robi za monitor dodatkowy/pomocniczy to nie narzekam na ból oczu, bo mało go używam. Natomiast TV CRT zmieniam NA TV PDP. Ciekawe co z tego będzie... W piątek będziemy go opijać :)

 

Żeby nie było, że takie OT to w piątek jednego Harnasia kupiłem :) a w niedzielę 30 jajek :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

CRT zmieniam NA TV PDP.

jedyny słuszny wybór dla wielbiciela czerni. witaj w klubie.

jestem rodzynkiem ze swoimi tvikami wsrod kolegow z LED - mdfka telewizorkami

 

no i zeby nie bylo, kupilem sok jagodowy w smoothi-fruti :)

a ze musi byc rownowaga, sprzedaje Iphone4-16bialy i ipad2-16 bialy :) tak jakby co, chetni na priv

Link to post
Share on other sites

Chociaż i tak mimo, że jest ciemniejsza niż na TN to ciemne sceny są bardziej podświetlone niż na TN... dziwnie to wygląda.

Kupując e-IPS za 800zł cudów nie oczekuj... popatrz sobie na H-IPS a potem oceniaj możliwości tej technologii ;)
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Kupując e-IPS za 800zł cudów nie oczekuj...

U2410... 1.700 PLN. Nie wiem czy E-IPS czy H-IPS. Nigdzie nie pisałem, że kupiłem monitor za 800PLN. mam jeszcze PVA. Generalnie LCD to szit i tyle. Do pracy i biura i nigdzie indziej. A monitów za 5.000 PLN nie będę kupował skoro można mieć CRT za 50 PLN, który zaoferuje najlepszy obraz... trochę nie halo z proporcjami cenowymi...

 

Kończę temat, bo się OT robi. Wylogowywuję się i mykam.

 

I tak...

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Czego wymagasz od ponad dwuletniej konstrukcji... popatrz na plazmy panasa jaki progres przez dwa lata zrobili :P Ten Dell to S-IPS, na jego podstawie zrobili e-IPS, która jest jedynie budżetową odmianą - mniejsze kąty widzenia (170* a nie 178*), no ale znacznie, znacznie taniej ;)

 

Dla mnie CRT to przeżytek - wieczne problemy z geometrią, gabarytami i zużyciem prądu ;) To już nie ich era :D

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Jednak denonki ;) Gratuluję wyboru masz juz w domu ?

Dzisiaj pojechałem do sklepu je kupić, a po drodze trafiłem na ulewę, która przerodziła się w lekki opad gradu... :wariat:

Jednak warto było zmoknąć bo kupiłem chyba jedne z ostatnich za 349 zł...

Drugi ze sprzedawców stwierdził, że muszą już podnieść cenę bo zaraz będą do nich dopłacać. W innych sklepach widziałem je po 399 - 499 zł :P

 

Pilot działa, jutro sprawdzę mikrofon. Pozostało jedynie je jeszcze wygrzać :D

A i tak na chwilę obecną ładnie grają :)

 

Natomiast TV CRT zmieniam NA TV PDP

Również jestem szczęśliwym posiadaczem PDP by Panasonic - obraz jest miodny :D
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

- Kabel RCA (3x cinch) Gembird za 19 PLN. Chciałem taki za 7-10 PLN ale nie było. Sprzedawca twierdził, że lepszy od takiego najtańszego... mam nadzieję, że tak jest.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...