Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

@berger6630Jakby się nie dało to bym to wyrzucił. W pracy używałem kompresora olejowego do przedmuchiwania i ta zabawka do takich zastosowań jest porównywalna wydajnością przy tym nie pluje olejem. Testował będę jak pogoda będzie lepsza. Dałem za to 200zł https://www.aliexpress.com/item/1005004703706976.html, ale jak szukałem takich wynalazków po amazonie i innych źródłach w Europie to lekko wołali 300-400zł.

Edytowane przez CrisPell
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, grzech1991 napisał:

ja jednak wolałbym compucleaner 300 zł, a jednak renomowana konstrukcja renomowanego producenta, 500W ale kabel irytuje niemiłosiernie.

 

Jakbym miał dać więcej niż te 200zł to już szukałbym kompresora z szerszym zastosowaniem. A irytować to może akumulator, którego trzeba pilnować, a tego się nie potrzebuje tak często używać.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, CrisPell napisał:

 

Jakbym miał dać więcej niż te 200zł to już szukałbym kompresora z szerszym zastosowaniem. A irytować to może akumulator, którego trzeba pilnować, a tego się nie potrzebuje tak często używać.

Tak, wszystko ma swoje wady.

Mam też kompresor w garażu i zrezygnowałem z niego  - jest głośny (tak, wiem są ciche), może pluć olejem, jest ciężki, nie jest mobilny, czekasz aż się napompuje, a potem musisz powietrze spuszczać. Tragedia.

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, worm napisał:

Łuseczkę na półkę :) z działa 7,5cm KwK 40 używanego m.in. w Panzer IV lub też Stug 3 (4).

 

0Ms50au.jpg

Jak byłem na wschodzie, nie pamiętam gdzie dokładnie, chłopaki mówili że wystarczy łódka wypłynąć na środek i przejść z wykrywaczem metali i pełno tego nazbiera w moment.  Któraś rzeka, front szedł tamtędy 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, CrisPell napisał:

 

Jakbym miał dać więcej niż te 200zł to już szukałbym kompresora z szerszym zastosowaniem. A irytować to może akumulator, którego trzeba pilnować, a tego się nie potrzebuje tak często używać.

Potwierdzam, w tamtym tygodniu przyszło do mnie X-Power A2, specjalnie celowałem w tańszy model z kablem.

7JXEFIH.png

  • Lubię to 6
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, xardas228 napisał:

Potwierdzam, w tamtym tygodniu przyszło do mnie X-Power A2, specjalnie celowałem w tańszy model z kablem.

 

 

Dobra to słabo szukałem :D. Chociaż widzę, że to więcej taki dzbanek.

Link to post
Share on other sites
W dniu 19.04.2023 o 08:30, pendzel_3 napisał:

Tak, z tego co mi wiadomo to w większości modeli jury nie wyjmiesz szybko bloku

W żadnej nie wymieniasz, przegląd raz na 2 lata rekomendowany + oryginalne środki czystości wg zaleceń na ekspresie.

Jedyny (albo jeden z nielicznych) producent używający swoich części, patentów a nie jak większość OEM (połowa expresów różnych marek ma ten sam blok). Jeden z nielicznych produkujący poza Chinami (Jura od S8 włącznie produkowany w Szwajcarii). Nieliczny z gwarancją 5 lat (mówię o Z10).

od 39 minuty, 34 tysiące kaw, bez serwisu od 2016, w tym czasie zrobił 9 tyś kaw.

W dniu 19.04.2023 o 15:49, BlackCoffe napisał:

To po co pić kawę, która nie smakuje jak kawa?

Może się nie wypowiadaj, spróbuj lub przynajmniej poczytaj... To kawa o bardziej kwiatowych nutach pozbawiona goryczy. Takiego smaku nie uzyskasz parząc kawę i wkładając do lodówki - ta schłodzona będzie goryczkowa. PS kawa ogólnie może smakować inaczej w zależności od metody czy samych ziaren...

 

W dniu 19.04.2023 o 09:22, Cepheus119 napisał:

Mamy w pracy Jurę WE8 i psuje się tak raz na rok

U mnie w 6 salonach są Jury, w mniejszych pomieszczeniach budżetowe E8 i robią masę kaw (150-200 pracowników per oddział plus Klienci) ale są regularnie czyszczone, odkamieniane itp. Problemów nie ma. Inne expresy raczej by tego nie wytrzymały, nie bez powodu firma z którą współpracujemy ma w ofercie leasingu tylko Jurę.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, BlackCoffe napisał:

nie może być kawą bo wydelikacone pokolenie nie jest w stanie jej pić?

Nie, nie o to chodzi w cold brew.

 

Cold brew smakuje bardziej jak kawa niż sama kawa.

 

Jak Dodo pisał, ciężko wytłumaczyć komuś kto nie próbował, to tak jak zjeść owoc Duriana i próbować opisać że śmierdzi ale dobre :)

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, GreQonE napisał:

Nie, nie o to chodzi w cold brew.

 

Cold brew smakuje bardziej jak kawa niż sama kawa.

 

Jak Dodo pisał, ciężko wytłumaczyć komuś kto nie próbował, to tak jak zjeść owoc Duriana i próbować opisać że śmierdzi ale dobre :)

Jak kawa może smakować bardziej kawą niż sama kawa ?

Może miec intensywniejszy ,pełniejszy smak ,ale nie może smakować bardziej  kawą niż sama kawa  to nie logiczne :)

 

A Durian   całkiem ok słodki ,maślany smak .. zapach  trochę  myszami jedzie  niektórzy mówią ze padlinką  ...ale te się nie wącha to się je .

Szkoda ze w PL nie można kupić

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...