Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

IMO Ikea nie jest zła, wielokrotnie się o tym przekonałem. Biorę tutaj pod uwagę ceny, jakość (w stosunku do ceny), dostępność, uniwersalność, ROZWIĄZANIA i czas realizacji oraz możliwość zwrotów i sprawne rozpatrywanie reklamacji w większości w sposób przychylny klientowi. Daję im wielkiego plusa.

Ostatni przykład, który utwierdził mnie w tym przekonaniu , to : w listopadzie 2013, moi rodzice kupili sobie narożnik produkcji czarno-czerwonych i białych . Zapłacili za niego prawie połowę wartości moich mebli kuchennych (z Ikea). Czas oczekiwania w/g mnie był kosmiczny, ponieważ dostarczono go dopiero dwa tygodnie temu. Przy zakupie nie byłem osobiście, ale podczas rozpakowywaniu, składania i ustawiania, już miałem po raz pierwszy możliwość oglądnięcia tej wielkiej leżanki.

Największym zdziwieniem było dla mnie to, że żadne poszycie na każdej z pięciu części, z których składa się narożnik, nie jest ściągane (np. do prania, wymiany), tylko na stałe przymocowana do drewnianej konstrukcji za pomocą zszywek, które są w niektórych miejscach widoczne. Spasowanie elementów oraz sposób ich łączenia, też nie powala na kolana. Czas pokaże jak z trwałością materiału, ale długiego żywota nie wróżę.

Czrno czerwoni - mogę powiedzieć, że są troszkę lepsi od shit'u z targu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Meble to dla mnie temat rzeka. Kilka lat temu przebrnąłem przez wybór mebli do nowego domu moich rodziców. Nie tak dawno musiałem wybierać meble dla siebie a teraz zamknęliśmy temat umeblowania domu rodziców mojej dziewczyny. W tym czasie zdołałem się dwukrotnie nauczyć katalogu ikea na pamięć i doskonale rozróżniam nazwy mebli z ich oferty od nazw zespołów deathmetalowych:

 


 

(20/20)

 

Podpisuję się tu pod tym co mówi Dodo. Mają tam meble w każdym przedziale cenowym i jakość, jak to zwykle bywa, idzie w parze właśnie z ceną. Częste w sieci stwierdzenia że BRW to klasa wyżej zupełnie nie odzwierciedlają rzeczywistości. Wystarczy się do tych sklepów przejść. Faktem jest że meble które w tych sieciach oferują nie równają się jakością meblościanek z zeszłego ustroju które dziedziczyło się jeszcze po dziadkach i były niebywałą ozdobą każdego komunijnego zdjęcia. Jeśli ktoś szuka mebli z pięknego dębowego drewna, solidnych tak że posłużą jeszcze za wieko od trumny dumnego właściciela, to na pewno nie powinien spoglądać w stronę komody za 300 złotych. 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Z BRW kupiłem niedawno kanapę. Moim zdaniem rozleci się w kilkanaście miesięcy :/

Meble do pokoju syna także z BRW, jednak inny dostawca. Skręcałem je kilka dni. Grube solidne ciężkie.

 

Czy to Ikea czy BRW trzeba kupować z głowa. Jak widać po mnie kanapę kupowałem tylko oczami, a nie 130kg tyłkiem :/

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
meble z Klera

 

Narzeczonej się nie podobają, miała być Ikea a ja chcąc mieć spokojny żywot przytaknąłem.

 

 

 

Rodzice natomiast nie lubią idei sklepu Ikea, większość była na zamówienie (jak się później okazało mechanizmy szuflad z kuchni były własnie z Ikea bo jak się dowiedzieli "są najlepsze"), na (wg mnie) średniej jakości narożnik (znacznie droższy od mojego z Ikea który do mnie dotarł następnego dnia) również czekali wieki.

 

By Ikea 

http://farm4.staticflickr.com/3817/11382101116_2f2dbdcc51.jpg

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

16/20 (za pierwszym razem) 

 

"Either you work at IKEA or you played drums for Bathory, because your knowledge is at the level of dare we say it, the cloven hooved one himself. That’s right, we’re talking about Ingvar Kamprad. We’re almost afraid to ask you to peep out our agency site. But please do, oh dark master."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...