Skocz do zawartości

Proszę o opinię


Recommended Posts

Nie jestem biegły w podkręcaniu, tak więc proszę o opinię (Intel i5 750 + Gigabyte P55M-UD2):

 

BCLK: 160 MHz,

co daje przy standardowym mnożniku (20)

taktowanie procesora: 3,2 GHz.

QPI Clock Ratio wynosi 32.

Mnożnik pamięci jest jest maksymalny (10),

zatem taktowanie wynosi 1,6 GHz

TurboBoost jest włączone (enabled)

i wymuszone: C3/C6/C7 State Support: enabled.

Włączone są funkcje oszczędzania energii: CPU Enhanced Halt (C1E) i CPU EIST Function: enabled.

Z uwagi na zmienny mnożnik (9-20 i 20-24) wszystkie napięcia ustawione są na auto, dodatkowo włączona jest funkcja kalibracji: Load-Line Calibration: enabled.

Taktowanie PCI Express ustawione jest na 100 MHz.

Dodatkowe parametry pamięci to: Performance Enhance: standard i DRAM Timing Selectable (SPD): quick.

Wszystkie timingi ustawione na auto.

 

Proszę o ocenę.

Link to post
Share on other sites

Tak. Czy takie ustawienia nie kłócą się ze sobą i czy pozostawienie TurboBoost, który rozpędza CPU do 3,84 GHz (co prawda wtedy już tylko 1 rdzeń) jest bezpieczne i stabilne (napięcia są na auto)?

 

Drugie pytanie. Który cooler jest lepszy?

http://www.vobis.pl/oferta/komponenty_i ... _plus.aspx

czy

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... ooler.html

Link to post
Share on other sites

Nie martw się to nie jest taka tandeta, żeby się rozsypywało podczas pracy :)

Im cięższy radiator tym więcej ma materiałów, czyli większą (teoretycznie) powierzchnię do oddawania ciepła, a o płytę główną się nie martw :) Sporo osób ma ten cooler i nikomu nic się nie stało ;) (przynajmniej ja o niczym nie słyszałem :P )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...