Skocz do zawartości

Jaki TV do 3000zł LED .. [?]


Recommended Posts

to nie jest full led... tego tak nie nazywają. W TV lcd led jest podświetlenie krawędziowe albo po całości, jestem pewien że philips ma całościowe. Ja mam wersje "H", ale nic nie słyszałem o modelach bez "H".. wydaje mi się, że ktoś po prostu zapomniał dopisać :D Wyższe modele od Philipsa mają ambilight,a 5605 nie ma.

Link to post
Share on other sites

I tak szary kowalski pewnie nawet nie zauważy różnicy między dobrym krawędziowym a średnim full led. Wszystkie LED-y pobierają mało prądu, nowoczesne plazmy też, a zresztą różnica 50W to pewnie kilka zł na rok. A ten model: 40PFL 5605, całkiem niezły obraz ale mało dodatków i kiepskie menu. Szczególnie, że o ile się orientuję to brak podziału na menu zwykłe i eksperckie.

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty jakie padły w tej dyskusji, z gamy telewizorów Philips polecam model PFL7605. W kwocie ok. 3000 zł (w sklepach internetowych) dostaniesz go w wielkości 40 cali.

W tym modelu jest wysoka rozdzielczość matrycy – 1920x1080p. Prawdą jest też, że telewizory Philips są wyposażone w liczne funkcje, które wpływają na poprawę jakości obrazu. Mogę wymienić przynajmniej 3 takie funkcje, w które wyposażony jest model PFL7605. Są to: Active Control, Pixel Precise HD, HD Natural Motions. Nie będę opisywał szczegółów technicznych, powiem tylko, że w praktyce funkcje te przekładają się na:

- redukcję najważniejszych parametrów obrazu, czyli zniekształcenia, kontrast, format, kolor i ostrość

- zapewnienie płynności i ostrości podczas oglądania filmów, w szczególności przy dynamicznych ruchach obrazu

- odszumianie obrazu

- zachowanie płynności obrazu w rozdzielczości 1080p bez migotania

Pozostaje jeszcze kwesta podświetlenia, które w tym wypadku jest krawędziowe LED. Myślę, że będzie to dobry wybór. Użytkownicy, którzy już korzystają z tego modelu są z niego zadowoleni.

Jeśli macie pytania, chętnie odpowiem. Pozdrawiam!

 

---

Ekspert Philips, udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z produktami marki Philips. Zapraszamy do dyskusji lub bezpośredniego kontaktu.

Link to post
Share on other sites

Darex, parametry podstawowe w modelu PFL5605H to:

- rozdzielczość Full HD 1920x1080p

- matryca LCD z LED’owym podświetleniem i czasem reakcji 2 ms

- dynamiczny kontrast 500 000:1

- funkcjonalne złącza: Scart, HDMI, wideo komponent (YPbPr), wejście VGA (PC) i USB

Podobnie jak w modelu, o którym pisałem wyższej, PFL5605H jest wyposażony w funkcje poprawy jakości obrazu: Pixel HD, HD natural Motions, Active Control. Są to funkcje, których rezultaty i efekty opisałem w poprzedniej wypowiedzi, nie będę się więc powtarzał. Przy modelu PFL5605H warto natomiast wspomnieć o systemach dźwiękowych: Clear Sound i Incredible Surround. Systemy ten po pierwsze zwiększają wyrazistość kwestii mówionych i śpiewanych, a po drugie wzmacnia charakterystyczne dźwięki poprzez wzmocnienie efekty stereo.

Jeśli szukasz telewizora na dłużej to z pewnością Philips PFL5605H będzie dobry wyborem. Poziom zaawansowania technologicznego oraz jakość sprzętu są na tyle wysokie, że przez najbliższe lata nie będziesz potrzebował zmiany.

 

---

Ekspert Philips, udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z produktami marki Philips. Zapraszamy do dyskusji lub bezpośredniego kontaktu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...