Skocz do zawartości

Jaki TV do 3000zł LED .. [?]


Recommended Posts

Witam.

 

Stoję przed wyborem nowego TV, ma to być telewizorek LED, 40"-42". Raczej tylko z podświetleniem ledowym gdyż w tej cenie wątpliwe jest wyszukanie dobrego TV Full Led.. No chyba, że macie jakieś ciekawe modele ?

 

Telewizor w moim domu jest bardzo często używany, kilka godzin dziennie. Chciałbym aby był mało awaryjny oraz miał dobre parametry.

Bardzo proszę o jakieś konkretne modele.

Mój wzrok "przykuł" Tv LED Toshiba 40 SL 733, co o nim sądzicie ? Dobrze się sprawuje ? Nie ma z nim kłopotów ? Kolory są wyraziste ?

 

Z góry dzięki za wszelkie informację.

Link to post
Share on other sites

Ja bym ci polecił coś z sony ciekawy design bezawaryjne no i fajne w obsłudze.

proste menu i co najważniejsze bezawaryjne. LED ma to do siebie że bardzo mało pobiera prądu to spory +

Po za tym bardzo przyjazny TV

za jakiś czas znajdę coś konkretnego

Link to post
Share on other sites

Witam!

Toshiba całkiem całkiem :D ja polecę Ci takie dwa modele (z rekomendacją na ten drugi):

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... content_3c

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... content_3c

Ogólnie to teraz są promocje we wszystkich sklepach sieciowych więc przejdź się, rozejrzyj, porównaj ale jak zdecydujesz się na tą Toshibę to też nie będziesz żałował :)

Można coś jeszcze "wyskrobać" wśród plazm jeżeli jesteś zainteresowany :)

Taka mała rada: nie słuchaj się ludzi ze sklepów sieciowych (wiem coś o tym bo mój kolega tam pracuje) oni mają płacone od sprzedania rekomendowanej marki lub danego modelu więc będą Ci polecać produkt z którego mają najwięcej kasy.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Tak, właśnie mam zamiar kupić telewizorek w normalnym sklepie w moim mieście (nie allegro itp). Najprawdopodniej będę oglądał tv w Avansie i Neonet. Ale słuchajcie tam będzie "wysyp" tych TV i wtedy głównie skłaniać się ku jakim markom ? Tylko Sony, Samsung i Toshiba, czy jeszcze jakieś dobre i porządne firmy ?

MekPrzemasMek-interesują mnie raczej telewizory Led, nie chcę plazmy bo wg. mnie mają brzydki obraz ale mniejsza oto. Bo nie chcę ogólnie sprzętu, który po 2 latach wysiądzie bo to "już jego pora".. Sami wiecie o co mi chodzi.

 

O tej Toshibie trochu czytałem i też opinie są podzielone jak ze wszystkim w internecie zresztą.. ;/

 

 

P.S a tak w ogóle warto skłaniać się ku LED czy zwykłe LCD ? Trochę mi zależy na tym niskim poborze prądu bo jak wiemy LED pobiera znikome ilości energii...Co sądzicie ?

Link to post
Share on other sites

Jak nie chcesz plazmy to ok :?: ale widzę, że ten mit o nich dalej krąży... nowoczesne plazmy to nie to samo co pierwsze produkty, także nie "skończą" się po dwóch latach, co do obrazu w plazmie to czerni nic nie przebije a jeżeli chodzi o kolory to LED ma bardziej ostrzejsze i że tak "powiem" nasycone.

LED czy LCD hmm... sam musisz wybrać co będzie dla Ciebie lepsze. Na pewno różnica jest w cenie ale najlepiej jak sam porównasz obraz i ocenisz, który bardziej Ci odpowiada.

Oferta sklepów podanych przez Ciebie jest bardzo słaba (chodzi mi o stronę internetową, może w samym salonie będą mieli lepszy wybór).

To znalazłem w Neonet:

http://www.neonet.pl/telewizor-samsung-le40c650.html

http://www.neonet.pl/telewizor-philips-40pfl5605h.html

jest też ten Samsung (drugi link z poprzedniego postu) tylko, że 300zł drożej.

Avans:

http://avans.pl/samsung-tv-lcd-samsung-le40c630,id-5868

http://avans.pl/philips-tv-led-philips- ... 5h,id-5615

Co do wyboru marek to radziłbym omijać LG bo lubią się psuć.

Jak wcześniej pisałem idź obejrzyj co mają w sklepach, zerknij na interesujące Cię modele i wtedy coś jeszcze wybierzemy.

Nie ma u Ciebie Euro? przed świętami mają tam naprawdę fajne i konkurencyjne ceny.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

No właśnie w tym sęk, że w moim miasteczku są tylko te 2 sklepy z porządnym sprzętem.. ;/

Obecnie mam Philipsa CRT 29" i po 7 latach dosyć intensywnego użytkowania wyzionął ducha :?:

Podoba mi się dosyć ten Philips LED. Ogólnie to zadowolony jestem z poprzedniego Philipsa (obecnego) tylko pytanie czy Philipek dalej jest tak samo dobrą firmą jak kiedyś ... ?

Być może w przyszłym tygodniu zawitam do tych sklepów i porównam,zobaczymy co ciekawego będzie. Aha czyli LG omijać, tak ?

Link to post
Share on other sites

Hej. Ja posiadam Philips LED 5605/12, 40 cali i jestem mega zadowolony. Obraz jest świetny i czerń prezentuje się super! Jest duża różnica w obrazie między lcd a led. Kolory sa dużo bardziej żywe. Usb nie odtwarza napisów, ale ja podłączam TV pod komputer przez kabel HDMI i obraz jest mega przy filmach 720p i 1080p. Jak kupisz tego Philipsa to nie pożałujesz :?:

Link to post
Share on other sites

jak nagrasz na pendrive film z lektorem to nie będzie żadnego problemu. Ja polecam podłączyć kompa kablem hdmi w celu uzyskania super jakości. Jeżeli filmy na takim TV chcesz oglądać to tylko HD i FULL HD. Dodam że podświetlenie LED jest na całości a nie tylko na krawędziach jak w wiekszości lcd led co jest dużym plusem. Bardzo niskie zużycie energii. Jak masz jeszcze jakieś pytania to postaram Ci sie na nie odpowiedzieć, mam ten TV od czerwca 2010.

Link to post
Share on other sites

Napisałeś, że podświetlenie jest po całości to ma znaczyć że ma on matrycę LED czy tylko EDGE (czy jakoś tak)... ? I jeszcze doczytałem iż Philipsy mają dużo opcji poprawy/jakości obrazu, faktycznie widać jakieś różnice ?

Zaciekawiłeś mnie tym telewizorkiem. :?:

Link to post
Share on other sites

Co wy piszecie każda marka ma dobry sprzęt Byle nie były to tandetne funaje itp.

Z philipsa będziesz też zadowolony jak i z LG z tym że ten producent nie produkuje sam matryc przez to cena jest trochę droższa niż w przypadku samsunga który ma swoje i gwarancje miedzy innymi jest szybciej rozpatrywana no i cena. Te marki co poleciłem wyżej cieszą się dobrą renoma od wielu lat na rynku. Plazmy nie kupuj bo to się nie opłaca za wielki pobór prądu a uwierz mi sporo podnosza sie rachunki za prąd LCD dobre trochę mniejsze zapotrzebowanie na prąd a te ostatnie LED to już w ogóle nie odczuwalne przy czym obraz jest rewelacyjny. Ostatnie co do tych funkcji poprawiającej jakości to w każdym tv producenci to maja tylko zazwyczaj pod inna nazwa. telewizory z wyższej polki od rożnych producentów nie różnią się tak bardzo. najlepiej idz do sklepu rtv agt pooglądaj sobie telewizorki a sprzedawca najlepiej ci doradzi w końcu trochę tego sprzedaje i jakieś pojecie ma w tym co robi .

Link to post
Share on other sites

Podświetlenie led w lcd jest krawędziowe albo po całości, a ten Philipek ma całościowe. Są opcje do poprawy jakości, ale ja ich nie używam raczej. Obraz jest od razu świetny. Jak już zakupisz to podam Ci jakie wartości dałem w celu uzyskania najlepszych kolorów i jakości obrazu.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej to skup uwagę na takich ważnych aspektach które dawają kluczowa role w jakości.

Patrz na kontrast ilość cali to zależy od ciebie jasność no i oczywiście rozdzielczość polecam 1080p

czas reakcji to jest to na co powinieneś zwrócić uwagę czym mniejszy tym lepszy. Tak szamo jest z Hz czy więcej tym lepiej wpływa to na dynamikę obrazu spora różnica przy szybkich filmach. a reszta opcji to według uznania co ci się spodoba no i jakich funkcji oczekujesz te lepsze to wszystkie maja już jakieś fajne funkcje

Link to post
Share on other sites

Kontrast podawany w katalogach i tak nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. To jakieś tam cyferki, które coś tam mają znaczyć, ale nie oddają rzeczywistości w ogóle:P Mierzony jest przy odpowiednich warunkach, żeby podawać takie dziwne rezultaty jak miliard do 1 :) Do tego...w sklepach warto pooglądać telewizor, ale na jakość obrazu nie patrz. Często podłączają sygnał HD do TV jednej firmy, a do innej firmy kiepski SD. Niby parametry i matryce podobne, a wychodzi na to, że na jednym ekranie śliczny obraz, na drugim gorszy niż na starym LCD ;) Jak coś to poproś o pilocik, żeby móc pobawić się opcjami. Podłączenie innego sygnału itd. W sieci jeszcze poczytaj o input lagu danego TV. Może wyjść na to, że ma 600Hz, czas reakcji 2ms, ale zanim telewizor przetrawi sygnał z komputera to minie sekunda.

Link to post
Share on other sites

Byłem dziś w Avansie i szczerze to zbytnio nie ma wyboru w telewizorach LED.. Był Samsung LED 40C5000 oraz Philips LED 40PFL 5605 i ewentualnie tą Toshibę SL 733 wspominaną wyżej .. Jak myślicie ? Który z tych 3 będzie najlepszy ?? proszę o porady. Dzięki z góry !

Link to post
Share on other sites

Slimy, w Avansie strasznie nie kumaty koleś był. Zapytałem tak z ciekawości jakie ma rozmieszczenie LED, krawędziowe czy full, odpowiedział że krawędziowe .. :) także jak samemu nie znasz specyfikacji to pracownicy ci nie pomogą, to mówisz że ten Philips bije te 2 pozostałe modele, tak ? :D

To nawet by mi odpowiadało gdyż ten Philipek ma ciekawą cenę 2.799,- także jest dość okazyjna jak na jego możliwości..

Link to post
Share on other sites

no to faktycznie nie kumaty... Zresztą w sklepie nie pytaj się o takie rzeczy, bo im zależy żeby sprzedawać konkretne modele. Lepiej pisz na forum. Ja w czerwcu kupiłem tego Philipsa i również przyglądałem się temu Samsungowi... Jest trochę różnica w obrazie. Kolory i czerń ma ładniejsze Philips.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...