Skocz do zawartości

Wymiana 280x - ok 1000zł + musi byc cicha!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Hej witajcie!

Interesują mnie nowe karty ponieważ wyczytałem ze R9 380 są w idle chłodzone pasywnie! Bardzo mnie to interesuje, gdyż mój Gigabyte R9 280x windforce nawet gdy nic na kompie nie robię chłodzi się wentylatorami z mocą ok 30% - jest zdecydowanie słyszalny świst powietrza. Chce coś co przy małym obciążeniu będzie niesłyszalne. W czasie odpalenia gier, możne już wydawać z siebie dźwięki, byle pracował normalnie - bo musi w końcu się chłodzić.

Rodzajów i wersji tych kart jest za dużo, a ja w tym temacie nie siedzie od paru lat. A może i jakiś Geforce będzie. Przedział cenowy do ok 1000 zł - i jeszcze jedno za ile mogę sprzedać mojego R9 280X ?

Gram sporadycznie, dlatego nie zależy mi na fenomenalnym skoku wydajności. Może być raptem kilkanaście procent, ale by zapanowała cisza :)

 

Aha, możn być nawet coś używanego, byle na gwarancji :)

 

pzdr!

Edytowane przez StuffX
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Kolego autorze napiszę Tobie tak;

 

Mam 280X już prawie rok i też rozglądam się za czymś nowszym i mocniejszym w kwocie około 1000 zł. Niestety ale po wielu już analizach i porównaniach wydajności i cen kart w tym segmencie mogę Ci powiedzieć że wygląda to nieciekawie.

 

Obecnie za 280X możesz wołać od około 650,700 do 800 zł w zależności od producenta, gwarancji.

 

Nowszy 380 kosztuje ponad 800zł i więcej a jest słabszy od 280X, nie o dużo ale w testach ustępuje. Wymiana to bezsens.

 

Jezzcze nowszy 380X kosztuje około 1100,1200 zł i więcej i jego osiągi są niemal identyczne z 280X. W najnowszych grach obie karty wypadają równorzędnie a ewentualne różnice to kilka FPSów czyli w sumie nic. Zakup 380X jest kompletnie nieopłacalny.

 

290 jest wyraźnie mocniejsza od 280X ale za 1000zł to najprędzej można kupić referenta. Wersje autorskie są droższe o 100, 200, 300zł i więcej.

 

390 czy GTX 970 to koszt 1400, 1500zł i więcej.

 

GTX 960 około 800, 900 zł ale nieco słabszy od 280X, bardziej na poziomie 380.

 

GTX 770 i 780, nie pakowałbym się w to. GTX 770 wypada podobnie jak 280X, 780 wydajniejsza ale cena ponad 1000 zł lepsze wersje zwłaszcza.

 

Ja byłem napalony na kupno 380X sądząc że zaoferuje wydajność 290 ale okazało się że wydajność tej karty to ponury żart. Odpuściłem bo karta niepłacalna przez duże N.

 

Korzystaj i ciesz się wydajnością 280X. Nie wywalaj kasy w błoto. Poczekaj na kolejne premiery albo dozbieraj do 390 lub GTX 970, lub nowszego Pascala.

 

Odnośnie hałasu, ustaw własną krzywą w MSI AB, jest to proste w obsłudze narzędzie i daje świetne rezultaty. Polecam!

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy bez sensu? Może, ale chodzą jest dla mnie bardzo ważna. Rzeczywiście nic nie zyskam? Myślałem że 1000 zl to dużo.... No i postęp technologiczny na przełomie kilku lat.

 

Nie tylko nic nie zyskasz, 280X jest wciąż w wielu wypadkach wydajniejsza od 380/960. Postęp technologiczny oczywiście jest ale nie zapominaj że 3 lata temu 280X był jako 7970GHz najmocniejszą kartą AMD i dopiero teraz karty z low endu dogoniły wydajnościowo były high end. Obecnie wymiana jest pozbawiona sensu bo dopiero następna generacja GPU w okolicach 1000 zł będzie wydajniejsza od Twojej karty. Tak jak pisze decrypterie pobierz program MSI Afterburner i obniż prędkość wentylatorów w idle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...