Skocz do zawartości

Niecodzienny problem z siecią


Recommended Posts

Z góry przepraszam jeśli to nie ten dział.

 

Mam dosyć dziwny problem z internetem. Otóż kilka dni temu byłem zmuszony włączyć w sieć domową dodatkowy router, który ma dzielić sygnał na 2 komputery i dodatkowe urządzenia mogące połączyć się z siecią wi-fi.

 

Sprawa wygląda tak: Z gniazda telekomunikacyjnego wychodzi kabel, który jest połączony z dotychczas używanym przeze mnie routerem VoIP (ZyXEL od Netii, jakiś przeciętniak). Router ten, oprócz udostępniania linii telefonicznej przez VoIP, połączony jest z drugim routerem (jakiś Cerberus od Pantagrama) kablem na linii LAN - LAN. DHCP ma wyłączone, wszystko działa jak należy.

 

Router Pentagrama ma za zadanie rozsyłać sieć przez Wi-Fi i łączyć się z jednym komputerem na kablu przez LAN. Wszystko działa znakomicie, wi-fi bez problemu śle sygnał, można się z nim łączyć i łączyć się z internetem. Komputer podłączony przez LAN również nie ma problemu z połączeniem z siecią, ale... No właśnie, jest jedno ale, mianowicie: o ile na Linuksie zarówno sieć jak i internet działają bez problemu, o tyle Win7 może tylko i wyłącznie wpiąć się w sieć, natomiast internet nie działa. Antywirus nie jest problemem, podobnie jak Zapora Systemu Windows, obie rzeczy już sprawdziłem. Komputer dostaje IP kolejne z puli, ale mimo to nie potrafi połączyć się z internetem. Co ciekawe, "Diagnostyka Systemu Windows" uparcie wskazuje na błąd z serwerem DNS, niestety próby pingowania czegokolwiek po adresie IP kończą się fiaskiem, dlatego problem z DNS'ami raczej nie występuje. Co więcej, przez kilka sekund udało mi się nawiązać połączenie, niestety to trwało kilka sekund i od tamtej pory nic się nie udaje. Dodam tylko, że to na pewno nie jest problem z MTU, bo to też już sprawdzałem.

 

Z góry wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy przypadkiem nie masz uruchomionych dwóch usług serwowania DHCP na dwóch routerach. To zapewne jest przyczyną. W razie czego możesz skonfigurować ustawienia sieci na komputerze z Win 7 na sztywno, wtedy pójdzie na 100% Generalnie dopatrywałbym się problemów z przydzielaniem ip

Link to post
Share on other sites

DHCP, jak już mówiłem, wyłączyłem na pierwszy routerze (tym z VoIP), problemem nie jest raczej karta sieciowa, bo wcześniej działała na obu routerach (oddzielnie oczywiście). Spróbuję ręcznie przydzielić IP i coś tam pogrzebać, choć prawdę mówiąc sieci nie są moją mocną stroną...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...