Skocz do zawartości

Zestaw do ok. 2500zł dla architekta (3ds max & autocad)


Recommended Posts

i7 wejdzie na integrze, ale nie wiem czy nie lepiej by kupić jakieś mobo z socketem 1366 dual i do tego 2x xeon i te 32gb ram, wtedy zostało by jeszcze na jakąś grafę, a i wydajnościowo dużo lepiej niż 1x i7 4790 i 16gb ramu z lepszym taktowaniem.

Link to post
Share on other sites

Nie tyle 3Ds Max co renderer i korzysta bardzo zauważalnie (potrafi wykorzystać X procesorów). Gwoli ścisłości. Czym sąsiad renderuje? Chodzi o nazwę silnika.

 

Co do RAMu - wiadomo , więcej - lepiej ale przy takim budżecie trzeba iść na ustępstwa to raz. Dwa zależy czy sąsiad robi duże sceny. Jeśli nie to na razie 16GB styknie.

 

Tu trzeba byłoby dokupić kartę do wyświetlania. No i to zawsze ileś % mniej wydajności. Myślę , że i7 da się tu wcisnąć.

 

Dopytałem i korzysta z silnika V-Ray.

Myślę, że przez to, iż ram jest obecnie względnie tani to na 32gb da się go naciągnąć.

Właśnie się zastanawiam czy lepiej wsadzić Intel Xeon E3-1230 v3 i powiedzieć mu żeby wsadził ze "starego" komputera tego Radeona HD 6670 czy dać i7 4790 ze zintegrowaną grafiką.

 

 

i7 wejdzie na integrze, ale nie wiem czy nie lepiej by kupić jakieś mobo z socketem 1366 dual i do tego 2x xeon i te 32gb ram, wtedy zostało by jeszcze na jakąś grafę, a i wydajnościowo dużo lepiej niż 1x i7 4790 i 16gb ramu z lepszym taktowaniem.

 

Niestety płyta dwuprocesorowa + dwa Xeony zdecydowanie przekroczą wspominany budżet.

Link to post
Share on other sites

DO czego mu te 32GB ramu "mistrze" ?!? Do V-reya, 3ds'a na 8GB by sobie poradził, 16GB to overkill, a tu czytam o jakiś 32GB .... szczerze współczuje przyszłemu właścicielowi - jak takie fachowcy składają maszynę to nic z tego dobrego nie będzie ...
s1366 ? Mamy rok 2016 ... NC

Link to post
Share on other sites

Tutaj 32GB faktycznie przesada ale:

 

 Do V-reya, 3ds'a na 8GB by sobie poradził, 16GB to overkill

Nie zgadzam się. Mam nadzieję , że odnosisz się do sytuacji "początkujący architekt".

 

Co do 1366 : Jak iść w używki to 2011.

Link to post
Share on other sites

Zatem chyba stanęłoby na i7 4790, 16gb ddr 1600mhz, Crucial MX200 250GB...

 

Ta aukcja, która niedawno się zakończyła też syf? Jak się ma do powyższej złożonego zestawu? http://allegro.pl/komputer-do-wideo-edycji-12-rdzeni-cpu-16gb-ram-i5923771626.html

 

I też zastanawiam czy lepiej wsadzić Intel Xeon E3-1230 v3 i powiedzieć sąsiadowi żeby wsadził ze "starego" komputera tego Radeona HD 6670 czy dać i7 4790 ze zintegrowaną grafiką (?)

Link to post
Share on other sites

Ta aukcja, która niedawno się zakończyła też syf? Jak się ma do powyższej złożonego zestawu? http://allegro.pl/komputer-do-wideo-edycji-12-rdzeni-cpu-16gb-ram-i5923771626.html

Daj spokój. To są zabytki. Te procki pojedynczo nie są szybsze od i3 a w dualu nie doganiają Xeona.

 

Zatem chyba stanęłoby na i7 4790, 16gb ddr 1600mhz, Crucial MX200 250GB...

 

Jestem na tak.

 

 

I też zastanawiam czy lepiej wsadzić Intel Xeon E3-1230 v3 i powiedzieć sąsiadowi żeby wsadził ze "starego" komputera tego Radeona HD 6670

Jestem na nie.

 

Jeśli sąsiad dużo renderuje to i7 4790k jest w zasadzie minimum. To najważniejsza część zestawu. Kartę graficzną można dokupić później a integra w tym procku nie jest znowu taka strasznie słaba.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem, ale rozmyślania o komputerze za 2000 - 2500zł dla architekta, który pracuje na autocadzie (goły autocad kosztuje 15000zł netto, w pakiecie z np. revitem ~30000zł netto), do tego 3D max (18000zł netto) jest co najmniej śmieszne.

 

Zakup samego komputera w pracy architekta jest kroplą w morzu kosztów. Wiem coś o tym...

 

Jeżeli ktoś nie pracuje jeszcze w tych programach a na razie uczy się ich i posiada licencja studenckie to jeszcze mu daleko do architekta.

Link to post
Share on other sites

Daj spokój. To są zabytki. Te procki pojedynczo nie są szybsze od i3 a w dualu nie doganiają Xeona.

 

Jestem na tak.

Jestem na nie.

 

Jeśli sąsiad dużo renderuje to i7 4790k jest w zasadzie minimum. To najważniejsza część zestawu. Kartę graficzną można dokupić później a integra w tym procku nie jest znowu taka strasznie słaba.

 

W takim razie ogromne dzięki za pomoc, wyjaśnienie wątpliwości i doprowadzenie do ostatecznej i słusznej opcji 8-)

Link to post
Share on other sites

Nie ma sprawy. Od tego jest to forum. W razie pytań, pisz :)

Spokojnie, nie napisałem tego aby kogoś obrażać, wyraziłem tylko swoje zdanie.

Które nic nie wnosi do tematu. To nie jest miejsce do odreagowywania.

Link to post
Share on other sites
Z całym szacunkiem, ale rozmyślania o komputerze za 2000 - 2500zł dla architekta, który pracuje na autocadzie (goły autocad kosztuje 15000zł netto, w pakiecie z np. revitem ~30000zł netto), do tego 3D max (18000zł netto) jest co najmniej śmieszne.

|Raczej każdy się domyślił że to nie do końca jest architekt  ;) chociaż mam znajomego który mniej więcej tak by wyglądał podczas zakupu komputera - ale takich coraz mniej ... stara szkoła : kartka, ołówek.

 

Z doświadczenia - tak mniej więcej wygląda zapytanie klienta-projektanta-grafika o nowy komputer :

"Potrzebuje solidnej maszyny do pracy" - architekt, pro - o budżet pyta bardzo rzadko 

"Potrzebna maszyny do pracy - budżet ~10'000K" - na 75% dofinansowanie, a na 25% architekt sknera  8-) 

"Szukam komputera do 3ds,cad itd. za 2-4k zł" - 99% amator , 1% troll

 

 

Link to post
Share on other sites

Zabawne, że po dwóch dniach doszliście do tego samego co napisałem na temat zasadności wyboru i7 4790 :), jednak uważam, że jeśli Twój znajomy bierze używki pod uwagę, to ten wybór: http://allegro.pl/dell-t5500-2x-xeon-e5620-8x2400-8gb-250gb-7pro-gw-i5928171535.html jest o wiele lepszy, wystarczy do tego dokupić SSD i ram, a wydajnościowo przy renderingu ta i7 4790 się chowa.

Tak z ciekawości STELEK podajesz w swojej konfiguracji i7 3930 +32gb ram, więc dlaczego tak trolowałeś opcje 2x xeon + 32gb ram ? :>

Edytowane przez luck85
Link to post
Share on other sites

32GB pod PSa mam wsadzone.

Do modelowania, renderowania 8GB jest już wystarczające  ;)

Odnośnie Xeonów x2 ... zakupu starej platformy, używanej, do tego za kilka tysięcy złotych po prostu nie polecam. Do samego renderowania może wypada lepiej, ale jak z resztą procesów ? Weź to naprawiaj później. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam

Panowie, u mnie sprawa wygląda podobnie, tyle, że koleżanka amator architekt nie posiada nic, a chce bawić się w autocadzie i dopiero zaczyna w 3ds max, ale nacisk na autocad. Z tego co tu poleciliście, nie wyrobię się w jej budżecie 3000 zł. Proszę pomóżcie coś dobrać.

Przesłała mi dwa zestawy ale sam nie wiem co o tym sądzić bo nie przywykłem do kupowania składaków, wolę sam złożyć, ale na częściach strykte pod autocad i 3ds max nie znam się za mocno.

 

http://allegro.pl/extreme-fx-8300-8x4-2ghz-16gb-gtx-1060-3gb-ddr5-i6589148506.html

 

http://allegro.pl/okazja-i7-8x3-8gh-gtx1060-6gb-dx12-8gb-1tb-win7-10-i6684785007.html

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...