Skocz do zawartości

Wymiana Phenoma 955 na coś nowszego.


Recommended Posts

Witam, zdecydowałem się na wymianę mojego Phenoma II X4 955 na coś nowszego. Oto mój obecny konfig:

Procesor: Phenom II X4 955

Płyta główna: Gigabyte GA MA-770T-UD3

RAM: GOODRAM 2X4GB 1600MHZ CL9

Karta graficzna: MSI R9 270

Zasilacz: Corsair VS450

 

Planowałbym sprzedać obecną płytę główną i procesor z chłodzeniem za +/- 320zł i do tej kwoty dołożyć jakieś 400-450zł, co daję łącznie około 750zł do wydania na nową płytę z procesorem i chłodzeniem. Komputer głównie używany przez mojego młodszego brata do gier typu Wiedźmin 3, CS:GO i GTA V. Zastanawiam się czy to jest dobry moment na kupowanie nowego zestawu, czy lepiej poczekać na jakieś spadki cen? Co w tej kwocie moglibyście mi polecić? :)

 

Pozdrawiam,

Adrianns

Edytowane przez adrianns
Link to post
Share on other sites

Tylko czy dopłata 450 zł, czyli podwojenie niemalże wartości obecnych podzespołów da w tym przypadku znaczący efekt wzrostu wydajności?

I5 2400 nie jest chyba dużo lepszą jednostką od 955 i nie wiem czy jest sens dopłacać do niej, aż tyle pieniędzy. 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2400-vs-AMD-Phenom-II-X4-955

 

Jakiś tam przyrost wydajności jest (około 20 - 30%) ale czy aż wart ponad 400 zł o kwestia dyskusyjna. Jest to według mnie średnio opłacalne, Jeżeli juz to dołóż 100 zł i kup 2500k to by miało największy sens.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lepiej poczekaj i dozbieraj więcej. Przy takim zestawie i w szczególności gdy zmieniasz platformę to już lepiej wyłożyć na tego i5 4460/6500 przynajmniej.

Link to post
Share on other sites

Do i5 4440 wystarczy mobo na h81? Np MSI H81m-P33 lub podobny Asrock?

 

Widzę, że w cenie około 600zł można dostać i5 4430 z boxem, a to to samo co 4440 tylko niższe taktowanie o 100mhz. Do tego jakieś budżetowe mobo i teoretycznie mieszczę się w budżecie.

Edytowane przez adrianns
Link to post
Share on other sites

masz 2 opcje szukać i5 2500k w tej samej cenie lub własnie coś z 4 generacji 

PS i5 2500k vs 955 vs i5 4430 

tą walkę wygrywa i5 2500k a po OC niszczy oba procesory wydajnością a w szczególności phenoma

 

 

Nie ma sensu cofania się do 2 gen intela, tym bardziej 2400, nie zauważysz różnica w grach, chyba że gry programy które lubią 1 rdzeń
totalna bzdura phenom nawet po oc nie dogania i5 2500k na stocku  więc jeśli czegoś nie wiesz to się nie udzielaj i nie gadaj głupot za 800zł najlepszą wydajność będziesz miał kupując i5 2500k i jakąś płytke na p67 lub cokolwiek co się nadaje chociaż do lekkiego OC także nawet się nie zastawiaj na 4th generacją  i socket  1050 bo to jest tak samo uśmiercony socket jak 1055 

na tym procesorze pograsz dobre 2-3 lata a potem wymiana na zena lub intela no najnowszej podstawce 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

masz 2 opcje szukać i5 2500k w tej samej cenie lub własnie coś z 4 generacji 

PS i5 2500k vs 955 vs i5 4430 

tą walkę wygrywa i5 2500k a po OC niszczy oba procesory wydajnością a w szczególności phenoma

 

 

totalna bzdura phenom nawet po oc nie dogania i5 2500k na stocku  więc jeśli czegoś nie wiesz to się nie udzielaj i nie gadaj głupot za 800zł najlepszą wydajność będziesz miał kupując i5 2500k i jakąś płytke na p67 lub cokolwiek co się nadaje chociaż do lekkiego OC także nawet się nie zastawiaj na 4th generacją  i socket  1050 bo to jest tak samo uśmiercony socket jak 1055 

na tym procesorze pograsz dobre 2-3 lata a potem wymiana na zena lub intela no najnowszej podstawce 

1.autor nie pisał nic o oc , a żeby 2500k miał "super mega" wydajność to musi być mocne oc i do tego kłania się kupno mocnej płyty i chłodzenia

 

2. nie ma takich podstawek jak 1050 czy 1055 ,proszę o o doczytanie na ten temat  

 

3. sam sobie zaprzeczyłeś w jednej odpowiedzi cyt.:masz 2 opcje szukać i5 2500k w tej samej cenie lub własnie coś z 4 generacji  vs  także nawet się nie zastawiaj na 4th generacją  i socket  1050 bo to jest tak samo uśmiercony socket jak 1055 

 

jest to trochę mylące dla autora tego tematu

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...