Skocz do zawartości

R9 280x - czy jeszcze warto kupować? (nowa, ~900zł)


Recommended Posts

Mam możliwość kupić tę kartę:
http://www.x-kom.pl/p/227755-karta-graficzna-pci-e-xfx-radeon-r9-280x-3072mb-xtl-double-dissipation.html

 

za 879zł, nową z pełną gwarancją. Jak myślicie, warto nadal "pakować się" w tak starą kartę? Alternatywa w zbliżonej cenie to gtx 960 4gb. Radeon przeważnie jest wydajniejszy, ale GTX ma też zalety: pełne wsparcie dx12, 4gb vram, ok, 100watt mniejszy pobór prądu pod obciążeniem i prawdopodobnie 3-letnią gwarancję - XFX ma 2.

 

Co myślicie?

Edytowane przez zapp12345
Link to post
Share on other sites

Uważam że r9 280x to nadal dobra propozycja i ja poszedłem właśnie do bazarku czerwonych. Sądze że propozycja czerwonych jest lepsza ale wiem że są osoby na forum które bez względu na wyniki tych kart i tak polecę ci zielonych. Osobiście rozważył bym jeszcze poczekać do premiery Pascala. Jeżeli bardzo ci się śpieszy to polecam czerwonych  8-)

Link to post
Share on other sites

r9 270 mi umiera, więc powyższą kartę już zamówiłem, bo możliwe, że będzie zwrot pieniędzy. Jeśli nie to zawsze mogę zwrócić.

 

W takim razie rozchodzi się o to jaką kartę wybrać obecnie za ok. 900zł - cena za tę 280x jest dość niska, ale nie wiem po prostu czy warto jeszcze kupować taki model.

Edytowane przez zapp12345
Link to post
Share on other sites

Pisałem trochę na szybko z uczelni. No ogólnie ta XFX ma stockowe zegary i jej potencjał OC bywa ponoć czasem średni, choć no i tak jak za nową 280x cena jest niska.

 

No jedynie nad czym się głowie, to czy 960 4GB nie jest lepszym wyborem z racji tego, że jest po prostu nowsza i np. w nowszych grach będzie lepiej. Jasnowidzów nie ma, no ale sugestie albo bardziej fachowa wiedza mile widziana :D

Link to post
Share on other sites

Jeśli brać pod uwagę wydajność / wat to GTX 960 4GB wygrywa .Ale  zmieniając kryteria  cena /wydajność sytuacja jest odmienna.

R9 280X to wiekowa konstrukcja z końca 2011 jednak ma szerszą szynę pamięci VRAM (384 bit vs 128bit u GTX 960), w testach większości gier jest zauważalnie wydajniejszy od GTX 960.

Oczywiście zależy sporo od procesora i gier jakie używasz.

 

 http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-960-vs-radeon-r9-280x

 

Generalnie odradzał bym Radeona R 9 280X w przypadku gdybyś miał słaby zasilacz i procesor, lub gdyby był to procesor AMD       ( Radeon lubi mocniejsze wątki, a to procesory AMD mają słabe ).

Co do zasilacza w zależności jaki procesor czy z O.C. ale w większości przypadków markowy 500W podoła karcie.

 

 

EDIT :

Nie wiem czy coś w ustawieniach konta ale żadne w FF stopki spojlery/dopiski/sentencje nie pojawiają się ( w IE widać że jest coś takiego i to w kolorze:D

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...