Skocz do zawartości

energooszczędny komputer do 3500zł


Recommended Posts

1. Zastosowanie komputera: gry

2. Maksymalna kwota: 3500zł + 50 zł więcej 

3. Kiedy zamierzam kupić komputer?: jak najszybciej 
4. Których części potrzebuję: wszystkich, nagrywarki również
5. Czy będę podkręcać sprzęt?: Raczej nie, bo w tym przedziale cenowym nie znajdę niczego konkretnego.
6. Rozdzielczość mojego monitora i model: LG Flatron W1943SS
7. Specjalne wymagania: GTX 960 i jak największa energooszczędność / DualBios / Jak największa żywotność komputera /

DDR 4/ mały pobór prądu podczas spoczynku. Zależy mi na długotrwałej i nieprzegrzewającej się oraz  wydajnej płycie głównej ( chodzi oto żeby płyta wytrzymała jak najdłużej) i żeby płyta miała bardzo wytrzymałe i długo żywotne kondensatory ( minimum 4 lata)  
8. Części z poprzedniego komputera (konkretne modele):brak 
9. Własna propozycja zestawu:

Intel Core i5-6500 3,2 GHz 6MB cache s. 1151 Box.

Gigabyte GF GTX960 4GB 128Bit PCI-E GV-N960WF2OC-4

SilentiumPC Fortis 3 HE1425.

G.Skill RipjawsV DDR4 2x4GB 2400MHz CL15 XMP2 Red

WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB.

Gigabyte GA-B150M-D3H s.1151.

Seasonic G-Series G-550 (SSR-550RM F3) 80Plus Gold

Zalman Z3 Black USB 3.0.

Arctic MX-4 4g, pasta termoprzewodząca.

10. ile zamierzasz używać komputera -jak najdłużej

 11. Inne: Chciałbym się dowiedzieć ile ten komputer będzie pobierał prądu podczas obciążenia w grze Wiedźmin 3 oraz ile podczas spoczynku ( tzn. przeglądania internetu )  

Link to post
Share on other sites

Zestaw na bez OC dobrany z głową.

Ja bym brał o 100W słabsy zasilacz tej samej serii. 450tka ma 444W obciążalności linii 12V co i tak daje duży zapas (do przodu 80zł)

Chłodzenie Arctic Freezer za 79zł .Ciche i wystarczające pod zestaw bez OC, daje ok -15st C w stressie względem Box. (do przodu 50zł)

Zaoszczędzone pieniądze przerzuciłbym na dysk SSD 250GB zamiast HDD 1TB. Inny świat jeśli chodzi o szybkość pracy i zawsze kilka Watt do przodu :). Kwestia czy potrzebujesz aż 1TB.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja bym brał o 100W słabsy zasilacz tej samej serii. 450tka ma 444W obciążalności linii 12V co i tak daje duży zapas (do przodu 80zł)

Taka solidna jednostka długo posłuży nawet do mocniejszego GPU, ale można uwzględnić. Jeżeli priorytetem jest cisza to ewentualnie można pomyśleć nad zasilaczem od be quiet!: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=56392

Link to post
Share on other sites

Witam po raz kolejny po wielu przemyśleniach i zwiększeniu budżetu 0 500zł  wybrałem oto taki zestaw - 

 

zanim zostanie na mnie wylana fala hejtu i krytyki chciałbym się dowiedzieć czy można taki zestaw przetransportować 200km bez demontażu chłodzenia oraz jak ułożyć taki zestaw podczas transportu  

 

ponieważ czytałem że można transportować komputery z chłodzeniami ważącymi do 750 gramów a ten waży aż 813. 

 

a firmę Cyroig wybrałem ze względu na ultra łatwy system montażu chłodzenia idealny dla nie umiejących składać komputerów  (czyli dla mnie ) 

 

zasilacz Seasonic wybrałem ze względu na świetne opinie o tej firmie 

 

kartę GTX 960 wybrałem ze względu na energooszczędność oraz ze względu na to ze mi wystarczy na jakieś 2-3 lata

 

płytę z chipsetem Z170  wybrałem ze względu na lepszej jakości kondensatory oraz lepszą sekcję zasilania oraz ze względu na opinie  o jakości wykonania i możliwą zmianę procesora z serii K ( i5 6600k ale to zmienię w przyszłości )

 

oraz chciałbym się dowiedzieć czy te plastikowe kołeczki dobrze trzymają radiatory za sekcji zasilania i czy te radiatory nie będą się luzować po jakimś czasie? 

 

oto zestaw komputerowy który wybrałem ( 100zł idzie na montaż komputera) 

 

Arctic MX-4 4g, pasta termoprzewodząca.

Seasonic G-Series G-550 (SSR-550RM F3) 80Plus Gold

WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB.

G.Skill RipjawsV DDR4 2x4GB 2400MHz CL15 XMP2 Red

Gigabyte GF GTX960 4GB 128Bit PCI-E GV-N960WF2OC-4

Intel Core i5-6500 3,2 GHz 6MB cache s. 1151 Box.

 SilentiumPC Gladius M35 (GD-M35) Pure Black USB 3.

 
komputer zamierzam kupić gdy płyta główna będzie dostępna w sklepie 
Edytowane przez kornel12
Link to post
Share on other sites

 

 

oto zestaw komputerowy który wybrałem ( 100zł idzie na montaż komputera) 

To nie możesz kupić tam gdzie za montaż nie zapłacisz nic, albo tylko 1 zł ? No i nie rozumiem tego:

 

 

a firmę Cyroig wybrałem ze względu na ultra łatwy system montażu chłodzenia idealny dla nie umiejących składać komputerów  (czyli dla mnie ) 

Skoro składają Ci cały zestaw to po co kierować się kryterium 'bo łatwy montaż' ? Zasilacz do wymiany - w tej cenie masz XFX XTR z pół pasywnym chłodzeniem i to w wersji nawet 650W więc jest kompletnie nieopłacalny ten co podałeś, HDD do wymiany na Seagate, no i wypada zmienić procesor na 6600k albo MOBO na B150 - niestety podkręcanie przez BCLK nie wygląda już tak różowo.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czemu dysk HDD do wymiany na segate? 

Jest szybszy od WD pomijając nawet drobną różnicę w cenie na korzyść Seagate.

 

 

 

kieruje się tym kryterium ponieważ w przyszłości będę mógł wymieniać pastę na Procku bez wyciągania płyty 

Ale nie trzeba wyciągać całej płyty żeby wymienić pastę albo chłodzenie... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...