Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym się dowiedzieć który budżetowy nośnik (do 250zł) warto zakupić. Pojemność powiedzmy 128/120gb, ma służyć głównie jako dysk systemowy ew. wsadzę na niego jedną gierkę. Moje propozycje to:

1. http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-m6v-128gb-sata3-px-128m6v-760445/

2. http://www.morele.net/dysk-ssd-transcend-ssd370-128gb-sata3-ts128gssd370s-732386/

3. http://www.morele.net/dysk-ssd-a-data-premier-pro-sp920-128gb-asp920ss3-128gm-c-635787/

 

Zapraszam do dyskusji oraz dzięki za pomoc w wyborze.

Link to post
Share on other sites

 

 

Polecam ten dysk: http://www.x-kom.pl/...r-business.htmlZakupiłem go nie dawno, jest szybki, ma lepszą szybkość zapisu od tych powyżej. Na nim mam tak samo jak mówisz: System i jedną gierkę, pare pierdół. Mam jeszcze 60gb miejsca.
Przecież to jest bulk samsunga 850 evo, nie dość, że bez pudełka, to jeszcze z krótką gwarancją jak na samsunga i kostki TLC, więc mówimy stanowcze nie temu dyskowi. 
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że chodzi o 2 wersje 128GB 

No nic, poszukam czegoś na ten temat. 


mówisz o wersjach SP920 i sp920ss ? o te ci chodzi ? 

Ale gość z linka nadal ma zapis próbki 4KQ32 wyższy od tego co ma sp910 w specyfikacji, więc prędzej uwierzę, że to przez platformę ( sam też nie mam wyników SSD-ka takich jak na pudełku ) 

Ale poszukam jeszcze. 


Ok znalazłem, sprzętowo są identyczne, ale jest różnica, sp920 jest produkowany w Singapurze, a sp920ss w Chinach. 
i to by było tyle. 


na stronie producenta, oprogramowanie dla obu wersji jest identyczne.  

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Podłączę się pod temat.

 

Co możecie powiedzieć o Samsung EVO 650 120GB ?

 

Warto brać tego Samsunga czy lepiej A-data SP920 ?

 

 

Przecież to jest bulk samsunga 850 evo, nie dość, że bez pudełka, to jeszcze z krótką gwarancją jak na samsunga

 

Przecież ma 36 miesięcy gwarancji.

 

Szukam czegoś niedrogiego do netbooka Asus 1215n

Edytowane przez dario83
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że chodzi o 2 wersje 128GB 

 

No nic, poszukam czegoś na ten temat. 

mówisz o wersjach SP920 i sp920ss ? o te ci chodzi ? 

 

Ale gość z linka nadal ma zapis próbki 4KQ32 wyższy od tego co ma sp910 w specyfikacji, więc prędzej uwierzę, że to przez platformę ( sam też nie mam wyników SSD-ka takich jak na pudełku ) 

 

Ale poszukam jeszcze. 

Ok znalazłem, sprzętowo są identyczne, ale jest różnica, sp920 jest produkowany w Singapurze, a sp920ss w Chinach. 

i to by było tyle. 

na stronie producenta, oprogramowanie dla obu wersji jest identyczne.  

 

 

Na przykładzie transcenda 370 i 370s. Producent podaje, że różnią się tylko obudową. Gdzieś na forum przeczytałem, że ktoś pisał do producenta z zapytaniem o różnice i dostał potwierdzenie, że to tylko obudowa. Jest to kłamstwo bo wersja S i nie S różni się firmware. Przy 128GB różnice są dość małe bo do 40MB/s. Przy 256GB jest już spora różnica na korzyść wersji S. 

sp920 ma prawdopodobnie też 2 wersje firmware MU01 i 1.08 nie wnikam w to, która jest wydajniejsza bo nie chcę mi się szukać ale jak widać to już druga firma, która robi taki dziwny podział.

Link to post
Share on other sites

 

 

Przecież ma 36 miesięcy gwarancji.


Tylko 36 miesięcy, bo tyle samo ma Adata. Przypominam, że 850evo ma 5 lat ( i to jest jego jedyna zaleta ) 

I też napisałem wyraźnie "jak na samsunga"  

 

 

 

sp920 ma prawdopodobnie też 2 wersje firmware MU01 i 1.08 nie wnikam w to, która jest wydajniejsza bo nie chcę mi się szukać ale jak widać to już druga firma, która robi taki dziwny podział.

stara wersja sp920 jest praktycznie niedostępna, więc jeśli widziałem wyniki testów wersji sp920ss to nie ma problemu jej brać, bo są dobre jak na dysk poniżej 210zł. 
Link to post
Share on other sites

Samsung jest na TLC więc nie 

 

Kup adata sp920, lub plextor m6v 

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Kupiłem jednak Plextor M6S 128GB (używany, kupiony 17.09.2015, z dowodem zakupu) za 200 złotych.

Trafił się taki to zakupiłem. Sprzedający chciał 220zł, ale udało się zejść do 200 złotych.

 

Chyba nie mam czego żałować? :)

 

 

 

Ja tez miałem budżet 250 zł ale postanowiłem dołożyć do

http://allegro.pl/dysk-ssd-plextor-m6s-128gb-2-5-7mm-520mb-s-sata3-i5937768060.html

Polecam

 

Ja potrzebuję do netbooka z Sata2 i szkoda mi było wydawać więcej jak 200 :).

Edytowane przez dario83
Link to post
Share on other sites

Ok. Jak zamontuję to mogę porobić testy. Ale podejrzewam, że mój netbook nie wyciśnie wszystkiego co się da z tego dysku :).

 

Poza tym, będę raczej klonował dysk, bo mam tam dwa systemy i nie będzie mi się chciało instalować wszystkiego od nowa, więc to dodatkowo może negatywnie wpłynąć na testy :).

Link to post
Share on other sites

 

 

Poszukaj w google jak często są problemy z tym dyskiem. Sam nie kupiłbym go nawet za 150zł.


Z każdym dyskiem są problemy, po prostu im popularniejszy, tym więcej  o tym piszą. To że 5-10% pada w pierwszym pół roku dotyczy praktycznie wszystkich HDD i SSD. Z MX200 jest tak samo, ale jakoś nikogo to nie odstrasza, bo jak dostaniesz złą sztukę, to ci wymienią. 

 

Ok. Jak zamontuję to mogę porobić testy. Ale podejrzewam, że mój netbook nie wyciśnie wszystkiego co się da z tego dysku .


Zrób testy, zanim skopiujesz na niego system :D  

i drugi test, już spod systemu na niego "skopiowanego"  

Link to post
Share on other sites

 

 

Zrób testy, zanim skopiujesz na niego system    i drugi test, już spod systemu na niego "skopiowanego"  

 

W sumie mogę tak zrobić. I tak będę podpinał pod stacjonarny, żeby tam sklonować , to mogę zrobić test. A jak najlepiej testować? 

AS SSD Benchamark wystarczy czy jakieś jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...