Skocz do zawartości

Telefon za około 600zł


Recommended Posts

Witam :)


Aktualnie mam starego złoma LG L9 II i chciałem wymienić go na coś nowego.

Szkoda mi narazie wywalać 1000zł na telefon dlatego szukam coś tańszego i widzę, że często polecany jest model Meizu M2 (ten z 5 - calowy)

Na allegro idzie go kupic za 600zł (http://allegro.pl/meizu-m2-quadcore-16gb-lte-dualsim-13mp-hd-2gb-ram-i5810106567.html)


Używam telefonu głównie do: przeglądania internetu, jakiś apek (snapchat, messanger,fb,myfitnespal, mapy google jako nawigacja), czasem robię jakieś zdjęcia i czasami słucham muzyki na słuchawkach.


Czy ten Meizu m2 nada się do tego? Czy coś idzie ogarnąć lepszego w tej cenie?

Po necie spotkałem się z opiniami, że xiaomi ma lepsze telefony. A meizu ma bardzo słabą jakość dźwięku i aparat.


Czekam na propozycje i pomocn :)

Edytowane przez Stylezzz
Link to post
Share on other sites
Witam :)

 

 

Aktualnie mam starego złoma LG L9 II i chciałem wymienić go na coś nowego.

 

Szkoda mi narazie wywalać 1000zł na telefon dlatego szukam coś tańszego i widzę, że często polecany jest model Meizu M2 (ten z 5 - calowy)

 

Na allegro idzie go kupic za 600zł (http://allegro.pl/meizu-m2-quadcore-16gb-lte-dualsim-13mp-hd-2gb-ram-i5810106567.html)

 

 

Używam telefonu głównie do: przeglądania internetu, jakiś apek (snapchat, messanger,fb,myfitnespal, mapy google jako nawigacja), czasem robię jakieś zdjęcia i czasami słucham muzyki na słuchawkach.

 

 

Czy ten Meizu m2 nada się do tego? Czy coś idzie ogarnąć lepszego w tej cenie?

 

Po necie spotkałem się z opiniami, że xiaomi ma lepsze telefony. A meizu ma bardzo słabą jakość dźwięku i aparat.

 

 

Czekam na propozycje i pomocn :)

Jeslichodzi o m2 co do aparatu to jest przyzwoity, a w tej cenie to w bardzo dobry. Pamiętaj, że to półka cenowa z naprawdę kiepskimi aparatami. Jeśli chodzi o dźwięk to głośnik jest mocno średni ale na słuchawkach jest dobrze, szczególnie jak poustawiasz to i owo. Oczywiście nie urywa ale znowu musimy patrzeć w kontekście ceny.

Jeśli pisałeś o aparatach i dźwięku w ogóle odnośnie wszystkich produktów meizu vs xiaomi to w meizu mx4 pro i pro 5 (taki sam zestaw procesorów dźwiękowych, przetwornikow i układów wyjściowych) wg znawców jest najlepszy dźwięk w ogóle na rynku fonów (jak to stwierdził znajomy adiofil: ip6 ma świetny dźwięk, s6 również ale mx4 pro wdeptuje je w ziemię), a aparaty w tych modelach, jak i w mx5 też należą do chińskiej czołówki i tylko brakuje mu optycznej stabilizacji by mierzyć się z czołówkaą. Xiaomi to solidna robota w każdej dziedzinie ale w żadnej perfekcja.

Oczywiście jak szukasz świetnego aparatu i dźwięku to znajdziesz w klasie średniej tyle, że zapłacisz ciut więcej i/lub napodkasz inne problemy.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites
Zastanawiałem się, czy opłaca się dokładać te 100-200 zł i brać np Redmi 3

Jeśli jesteś skłonny wydać więcej to tak.

RM3 to lepszy fon za wyższą cenę.

Tylko nie wiem jak z softem bo mimo miui Polska xiaomi coś ostatnio blokuje bootloadery.

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Dobra zamówiłem dziś tego MEIZU M2 zobaczymy co to za cudo.


Chciałbym kupić jakiś uchwyt do smartphona do samochodu. Co polecacie? Jakiś dedykowany uchwyt do tego meizu czy lepiej jakies uniwersalne ?



Na necie coś takiego pierwsze znalazlem:
http://allegro.pl/obrotowy-uniwersalny-uchwyt-samochodowy-extreme-m-i5287733159.html

a tu video na YT o tym uchwycie: 



Co sadzicie? Edytowane przez Stylezzz
Link to post
Share on other sites
Blokowany bootloader to bedzie problem :( Rdemi 3 kosztuje dokładnie 600 zł :D

W polskiej dystrybucji jeszcze nie ma ale mała szansa ma mniej niż 700 ale i tak warty ceny. Dla mnie m2 to przejsciowka ale chinole coraz bardziej mi się podobają. Nie wiem czy sobie nie sprawię redmi note 3 3/32 lub mi4 3/32

Link to post
Share on other sites

Sam się rozglądam za smartfonem tak +- 600 zł. Na początku wpadł mi w oko Meizu M2, ciekawe parametry, przyzwoity aparat, około 28000 pkt w Antutu. Poszperałem Internet i trafiłem na Xiaomi Redmi Note 2, około 48000 pkt w Antutu, czyli już lepsze bebechy, aparat przyzwoity. A cena? można go kupić za 600 zł. Myślę że nic lepszego w cenie do 600 zł się nie znajdzie, tylko Xiaomi Redmi Note 2, chyba sam się skuszę i go zamówię. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez sbb6870
Link to post
Share on other sites
Sam się rozglądam za smartfonem tak +- 600 zł. Na początku wpadł mi w oko Meizu M2, ciekawe parametry, przyzwoity aparat, około 28000 pkt w Antutu. Poszperałem Internet i trafiłem na Xiaomi Redmi Note 2, około 48000 pkt w Antutu, czyli już lepsze bebechy, aparat przyzwoity. A cena? można go kupić za 600 zł. Myślę że nic lepszego w cenie do 600 zł się nie znajdzie, tylko Xiaomi Redmi Note 2, chyba sam się skuszę i go zamówię. Co o tym sądzicie?

Raczej 700, no chyba, że ominiesz VAT. Ale faktycznie jak byś się miał zastanawiać m2 note vs rm2 note to pierwszy nie ma sensu.

Ale jak napisałem to fony o oczko wyżej cenowo niż m2 mini, które można w polskiej dystrybucji wyczaić za 540, a ściągnięte z Chin nawet zdaje się 450 mimo szalejacych walut.

W wątku trochę się na manowce wpędzamy bo mieszamy kanały dystrybucji i ceny w nich. Jak piszemy o sklepach w Polsce to porównujmy ceny w nich, a jak zakładamy, że kupujący jest skłonny dokonać zakupów w Chinach bazposrednio czy za pomocą pośredników z allegro to też porownujmy ceny w tym kanale. Nie mieszkamy ich.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Nic lepszego nie kupisz.Najlepiej kupić na xiaomiforsale.com masz wtedy serwis we Wrocławiu,a jak na allegro to od Xon24,w razie gwarancji wysyłasz do Chin.Za 600 zł to ty pewnie jakąś podróbkę znalazłeś.

150$ to 600zł, a jak dorzucisz 20$ to opłącają podatek :D

Sam od nich brałem Mi4c i wysyłają do UK po kilka sztuk tam płacą podatek i z UK przepakowują i wysyłaja do PL. Wiadomo UK jest w EU wiec z UK nie mogę znów opodatkować, a w UK mogą odliczyć od podatku VAT z importu.

http://i.imgur.com/DltOORp.png

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Co jak co.. redmi note 2 z 3 msc temu na goldway mozna było za 4 stówki dostać wiec jest to realne :) Goldway to imo jeden z lepszych sklepów i mało tego za te 4 stówki mieli z wysyłka z magazynu z EU wiec bez podatku ale to tylko przez chwilę były aż wyprzedali resztę bo juz teraz nowych nie ma dostaw jak jest rmn3. BTW RM3 > RMN2, note 2 to media-tek :/ dla mnie to juzgo skreśla na starcie, NIGDY media-teków, wydajnosć jest OK, praca na baterii chyba lepsza jak snap ale.. jakość audio słabiuteńka w porównaniu do snapa i brak updatów andka, no może o 1 wersje ale na wiecej nie ma co liczyć.

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites
150$ to 600zł, a jak dorzucisz 20$ to opłącają podatek :DSam od nich brałem Mi4c i wysyłają do UK po kilka sztuk tam płacą podatek i z UK przepakowują i wysyłaja do PL. Wiadomo UK jest w EU wiec z UK nie mogę znów opodatkować, a w UK mogą odliczyć od podatku VAT z importu.http://i.imgur.com/DltOORp.png
Jak ci się sprawuje mi4c i jaka wersje masz (przepraszam za oftop).
Co jak co.. redmi note 2 z 3 msc temu na goldway mozna było za 4 stówki dostać wiec jest to realne :) Goldway to imo jeden z lepszych sklepów i mało tego za te 4 stówki mieli z wysyłka z magazynu z EU wiec bez podatku ale to tylko przez chwilę były aż wyprzedali resztę bo juz teraz nowych nie ma dostaw jak jest rmn3. BTW RM3 > RMN2, note 2 to media-tek :/ dla mnie to juzgo skreśla na starcie, NIGDY media-teków, wydajnosć jest OK, praca na baterii chyba lepsza jak snap ale.. jakość audio słabiuteńka w porównaniu do snapa i brak updatów andka, no może o 1 wersje ale na wiecej nie ma co liczyć.
Jakość audio bardziej zależy od dac i wzmacniacza. W mediatekach są w soc? Tak czy siak to sprawa bardziej softu bo wiem, że właśnie na mediatekach da się dźwięk drastycznie poprawić.
Link to post
Share on other sites
Ja już z własnego doświatczenia skreśliłem MTK :(

Audio w Mi4c też nie powala ale nie jest też aż takie złe.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/99739-nasze-telefony-zbiór-opinii/page-7?do=findComment&comment=1998168

Z tym, że już są normalne update po kilka MB.

Mam przed sobą dwa fony na snapie 410 i jednego m2. Nie zaryzykowalbym stwierdzenia, że meizu gra na słuchawkach najgorzej... Odsłuch wskazuje na coś ciut innego.

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...