Skocz do zawartości

Zestaw do gier, obliczeń, modelowania 2d i 3d (ok. 4500 PLN)


Recommended Posts

Cześć,

 

Natknąłem się na jutubku na filmik znanego lecplejera, który stwierdził, że podobno składanie komputera na własną rękę nie koniecznie musi się opłacać w porównaniu do gotowych zestawów na rynku. Zdziwiło mnie to strasznie, bo zawsze myślałem, że jak złożę PCta samemu to będę miał taniej chociażby ze względu na robociznę. Tutaj źródło:

https://www.youtube.com/watch?v=W1OQGAlVr28

 

Przymierzam się do zakupu nowego sprzętu i chciałem spytać, czy to rzeczywiście prawda i jeśli tak, to gdzie i jakie zestawy są godne polecenia?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Śmiech na sali. Zestaw za 750 funtów co daje kwotę około 4400 zł. Cena kosmos jak za taki zestaw. 

 

 

Processor: Intel i5-6400 2.7GHz (3.3GHz Turbo) Quad Core Skylake CPU - More Info

Graphics: Asus STRIX NVIDIA GeForce GTX 970 Direct CU II OC 4GB Graphics Card (STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5)- More Info

Memory: 8GB DDR4 (3000MHz) Corsair Vengeance LPX Memory - More Info

Hard Drive: 1TB Seagate Barracuda SATA-III HDD - More Info

Optical Drive: 24x Samsung DVD Re-writer - More Info

Motherboard: Asus Z170-E ATX Motherboard - More Info

Power Supply: 700W Aerocool Integrator 80+ Certified PSU More Info

Case: Aerocool AERO 800 Windowed Gaming Case - More Info

CPU Cooler: Thermaltake Contac Cooler

Audio: Onboard High Definition Audio

Operating System: No OS Pre-installed - Aria Recommends Windows® Software

 

 

W takiej cenie masz zestaw z i5 6400 + GTX 970 + lepszy PSU + lepsza obudowa + lepsze chłodzenie CPU + lepsze mobo + dysk SSD 250 GB

 

 

 

jak złożę PCta samemu to będę miał taniej chociażby ze względu na robociznę

 

Sklepy oferują montaż za darmo czy tam za symboliczną złotówkę.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Tak czułem, że trzeba było to zweryfikować. :)

 

 

Sklepy oferują montaż za darmo czy tam za symboliczną złotówkę.  

 

 

Przeglądałem forum i znalazłem jakieś kody na darmowe składanie, ale nie udało mi się trafić na żaden aktualny. Słabo szukałem?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

tytuł sugeruje chyba, że potrzebuję sprzęt do wszystkiego poza robieniem tostów, ale taki chyba jest mi poczebny. Napiszę dlaczego tak myślę;

 

  • ZASTOSOWANIE:
  1. dostałem wiedzminka 3 i chciałbym odpalić go na ultra, poza tym, jak wyjdzie BF5 też chciałbym radę pograć na maksie na multi
  2. pracuję jako projektant konstrukcji i chciałbym mieć możliwość przeprowadzania obliczeń do analizy statycznej konstrukcji (czasem dużych obiektów 3d obciążonych złożonymi kombinacjami obciążeń) w programach typu Robot Structural Analysis nie czekając na nie sto lat. Ogólnie zgrabne modelowanie 3d może mi się przydać też przy innych programach w niedalekiej przyszłości (np Revit). Modelowanie 2d przydałoby się do obszernych rysunków w AutoCADzie
  3. chciałbym mieć też możliwość podpięcia min. dwóch monitorów

 

  • Maksymalna kwota : 4700
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : TERAZ
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

Oto podzespoły mojego blaszaka na dzień dzisiejszy:

  1. CPU: i7 860 + Arctic Cooling Freezer 13
  2. GPU: Sapphire Radeon 6870hd
  3. RAM: GR1333D364L9/2G x2 + GR1333D364L9/4GDC x2 =8GB DDR3
  4. Płyta główna: ASUS P7H55-V
  5. Dyski: ST3500418AS (500GB) x2
  6. Zasilanie: Chieftec GPS-500AB A

Oczywiście chciałbym z niego zostawić co się da, ale chyba nic się nie da poza dyskami i chłodzeniem ew..

  • Których części potrzebuję :

Czyli potrzebuję MOBO, CPU, GPU RAM, DYSKI (SSD, HDD), NAGRYWARKA (chyba teraz są blurej, tak?), ZASILANIE

  • Czy będę podkręcać sprzęt? :

Bawiłem się kiedyś trochę w OC, ale coś mi nie szło, więc chyba powinienem zrezygnować (tu moja historia, jeśli komuś się nudzi xd: http://forum.benchmark.pl/topic/119473-spadki-mno%C5%BCnika-pod-obci%C4%85%C5%BCeniem/ )

  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1080p samsung p2470hd
  • Specjalne wymagania : stylowa obudowa, na którą polecą laski :) 

@edit obudowa z uchwytem do noszenia byłaby super

  • Własna propozycja zestawu :

​Coś takiego znalazłem za 4500

Procesor: Intel Core i7-6700 3.4GHz 

Płyta Główna: MSI intel H110 
Pamięć: DDR4  8GB  2133MHz 
Dysk Twardy: Seagate 1TB 7200rpm 64MB cache SATAIII
Karta graficzna: Radeon R9 390X 8GB
Karta sieciowa: 10/100/1000 Mbit/s
Karta dźwiękowa: 5.1
Napęd: Nagrywarka DVD-+R/RW LG 
Zasilacz: Chieftec 700W
Obudowa: Tracer USB3.0

  • Inne : du*a
Edytowane przez patrycjusz74
Link to post
Share on other sites
Natknąłem się na jutubku na filmik znanego lecplejera, który stwierdził, że podobno składanie komputera na własną rękę nie koniecznie musi się opłacać w porównaniu do gotowych zestawów na rynku.

 

Tak to jest z tymi znawcami na jutubie.

Tutaj chyba jest źle zrozumiany kontekst- chodziło o zestaw gotowiec jaki np. jest w ofercie morele.net, x-kom.pl itd. nie wspominając o gotowcach z allegro - względem takich gotowców opłaca się samemu składać zestaw i to w 100%.

 

 

O fachowości i kulturze składania w sklepach już tu trochę było....

Los na loterii to składanie w sklepie- jednemu złożą profesjonalnie i wszystkie kable będą ładnie poprowadzone, a innemu dajmy na to nie odkleją folii z CPU i zamontują do socketa :D

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

 

 

​Coś takiego znalazłem za 4500 Procesor: Intel Core i7-6700 3.4GHz  Płyta Główna: MSI intel H110  Pamięć: DDR4  8GB  2133MHz  Dysk Twardy: Seagate 1TB 7200rpm 64MB cache SATAIII Karta graficzna: Radeon R9 390X 8GB Karta sieciowa: 10/100/1000 Mbit/s Karta dźwiękowa: 5.1 Napęd: Nagrywarka DVD-+R/RW LG  Zasilacz: Chieftec 700W Obudowa: Tracer USB3.0

Wygląda jak typowy gotowiec- procesor źle dobrany do MOBO i obudowa typu karton. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już tłumaczę. Chciałbym sprzęt, który spełni założone przeze mnie wymagania i wydawało mi się, że jeśli zakupię sprzęt do OC, który je spełni to powinien być tańszy niż taki, który je spełnia bez podkręcania.

 

Dyski mogą zostać. Zasilacz ma 360W na +12V i w zasadzie też da radę z GTX 970

 

Jak to będzie z tym OC ? Będzie czy nie będzie ? 

 

Zasilacz wolałbym mocniejszy, żebym miał możliwość dołączenia kiedyś czegoś bardziej prądożernego i ew. coś podkręcać. 

 

Wygląda jak typowy gotowiec- procesor źle dobrany do MOBO i obudowa typu karton. 

 

Czyli proponujesz zmianę MOBO, czy procesora?

 

Znasz może jakąś godną uwagi obudowę z uchwytem do noszenia?


podbijam

Edytowane przez patrycjusz74
Link to post
Share on other sites

Trochę to nijak ma się do tego co potrzebujesz. 

 

Opłacalność jest tutaj trochę zachwiana, i5 6600 oraz do tego Z170 

 

1 x  MSI GeForce GTX 970 OC 4GB DDR5 256Bit (1241/7010) 1 x  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 1 x  Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 1 x  Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix 1 x  Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ 1 x  MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/ 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

 

4620 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw pod OC CPU. i7 4790K posiadający 4 rdzenie / 8 wątków do pracy zdecydowanie się przyda. Do tego 16 GB DDR3, SSD na system i soft oraz GTX 970 do gierek. Do tego dokładasz swoje HDD i wsio. W zasadzie PSU też może zostać o ile na start nie pójdziesz w OC CPU. Zaoszczędzone 230 zł można dać na przesiadkę pod 1151 albo na HDD. Podobnie z pamięcią ram. Na start dając 8 GB z zamysłem dołożenia kolejnej ósemki w przyszłości wyjdziesz lepiej, bo zaoszczędzoną kasę wpakujesz teraz w podstawę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 

 

Proszę jeszcze tylko o odpowiedź co daje "przesiadka pod 1151"

 

Minimalnie wydajniejszy procesor na podstawce pod którą wyjdzie jeszcze jedna generacja CPU.  Dopłata około 300 zł względem tego co masz wyżej + cooler na CPU gdyż 6700K nie posiada chłodzenia boxowego. Całość wyjdzie około 450 zł drożej

 

HDD 2 TB jak najbardziej będzie się nadawać. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...