Skocz do zawartości

Zestaw pod gry 3000+ z monitorem 21-22"


Recommended Posts

nie, łatwiej jest dołożyć drugą kartę niż wyciągnąc procka, sprzedać procka i kupic nowego procka (którego wcale nie trzeba co rok przesmarowywać)-lopez co z toba? Jeśli za rok jego karta będzie taką kupą że nie będzie się opłacało kupic 2giej to ją sprzeda i kupi lepszą. Skończ z tym cf/sli do zestawu bo raz że w tym przypadku jest to bez sensu, dwa że trzeba być naprawde zdesperowanym by ładować sie w sli/cf, wciąż sporo z tym problemów.

Co z tego , że twoje x3 i cf zrobi więcej pkt w 3dmarku jak i5, 4GHz z jednym 6850 będzie umożliwią swobodniejszą rozgrywke w takim np. BBC2?

Link to post
Share on other sites

chyba Ty masz problemy z CF - pelno problemow - owszem pelno problemow z ludzmi wciskajacych bajki o problemach tyle ze 10X wiecej tych nie majacych zadnych problemow - zawsze znajdzie sie idiota ktory ma wciaz problem moze jeden procent z narzekajacych ma realny problem i taki sam odsetek majacych problem z czymkolwiek nawet z jedna kartą

 

nie 4 rdzenie nie umozliwią swobodniejszej rozgrywki w BC2

za to umozliwi ja wydajniejsza karta

 

Leon zmien sobie monitor bo Ty chba wciaz na 19" siedzisz pod dx9

zreszta ja tez siedze na dx9 co nie znaczy ze niewidze potrzeb poza swoje

Link to post
Share on other sites

lopez2 Twoje odpowiedzi są bezsensowne.. odpierasz jeden z argumentów i gadasz w kółko to samo, odnieś się do wszystkiego co pisze(my)

 

a jeśli już tak bardzo jesteś za 2x6850 to złóż całą konstrukcję komputera do 3,2k.. wtedy wniesiesz coś do tematu, a raczej do siebie, bo zauważysz, że ciężko to zrobić

same grafiki to koszt 1400zł, z procesorem i płytą to już 2k, a gdzie ramy (200zł), zasilacz do CF musi być odpowiednio silny i dobrej marki, pozostaje wciąż dysk 200zł~, obudowa i monitor 22"~

 

rozumiem o co Ci chodzi i podzielam Twoje zdanie, ale chodzi o dostosowanie się do potrzeb kupującego. Wyrażone było, że prędzej będzie zmieniana/dokupywana grafika w przyszłości niż procesor- to raz

dwa, że nie wiadomo jak wyśrubowane zapotrzebowanie ma przyszły gracz

(ciągle mając na uwadze, że platforma nie będzie zmieniana), byćmoże zadowalać go będzie 30fpsów na ekranie i bardziej przyda mu się długowieczność platformy (z i5 komputer przez dłuższy czas będzie mógł bazować jedynie na wymianie grafiki co jakiś dłuższy czas)

Link to post
Share on other sites

prosze bardzo

viewtopic.php?f=8&t=21390

 

zauwaz ze wciaz polemizuje z tokiem myslenia a nie z propozycja

wiec wszystkie przyklady podane odniosza sie do toku myslenia

 

nikt nie powiedzial w tym ja rowniez nie ze zloze 2x6850 - choc owszem zrobie to w tej cenie jesli propozycja z watku powyzej niewystarczy

 

w tym konkretnym watku mialbym o 3/4 stowy wiecej wiec i zestaw bedzie lepszy

 

nie rozumiesz jednej rzeczy przeceniajac 4 rdzenie- we wszystkich grach rozgrywke ogranicza wydajnosc karty a nie wydajnosc procesora

i3 jest tak samo "dlugowieczny" dla gier jak i750 - wydajnosc i3 po OC jest nadmiarowo za duza w zupelnoisci wszystkim grom wystarczy slabszy krecony ath x3 i nadal to grafa ogranicza a nie ath x3

 

radze przed doradzaniem proca do gir poczytac i przeanalizowac ponizsze artykuly

 

http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... aling.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 11318.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 12086.html

 

ps

zgadzam sie ze wydajnosc sli /cf jest bardzo wysoka i nie niezbednie konieczna ale w takim przypadku kupowanie 4 rdzeni rowniez mija sie z celem

gdyz poprostu i3 wycisnie max jaki moze zaoferowac pojedyncza karta wycisnie max ze wszystkiego nawet max z cf wiec i przyszla zmiana karty nie bedzie wyamgala zmiany i3 na cos innego

 

wiec zamiast propopnoowac kupno drogich procow do "slabych" graf zbijmy cene zestawu o zbedną wydajnosc na procu - wowczas ma to sens bo kupowanie procow za wiele setek ktore i tak grafa ograniczy jest jak dla mnie poprostu głupie - jest jak kupowanie tego co nie potrzebne aby bylo na zapas a tego co potrzebne juz teraz odkladanie do kupienia na kiedys - niezdrowy tok myslenia i tylko o to mi chodzi

Link to post
Share on other sites

To napisz książkę :) ja tymczasem uciekam z tego OFFTopicu, a żeby nie zepsuć Ci świąt:

tak, masz rację, masz świętą rację, jedną jedyną, szkoda tylko..

że nie umiesz czytać :?: przeanalizuj jeszcze raz, to czym się kierowałem podejmując taką a nie inną decyzję co do konfiguracji tego komputera, ale pamiętaj: nie wybiera się słów, które się czyta- czyta się każde po kolei, od lewej do prawej :P

pozdrawiam i życzę miłych świąt :)

Link to post
Share on other sites

Ładna wymiana zdań tu zaszła zamieszała mi totalnie w głowie. Ja bym się przykładał do czegoś takiego (wymienie główne podzespoły) Phenom x4 965 i hd 6870 gigabyte (zależy mi na gwarancji) 4 gb ramu reszta standardowa z postu z 1 strony.

 

Z monitorem wyjdzie ok 3200 proc dobry może nawet za do grafy ale może kiedyś zmienią się upodobania gracza na coś innego. Cenowo wyjdzie taniej niż z i5 więc może zostanie kasa na lepszy monitor itp.

 

Oczywiście poczekam do premiery nowych radków żeby zobaczyć co to bedzie i jak ceny będą stać.

Link to post
Share on other sites

do twojej wiadomości lopez, mam od czasów bety windows7 i monitor 22cale (1680x1050), nie wiem po co wróższysz ludziom jaki sprzęt mają i co wiedzą a czego nie. Bez sensu zupełnie.

 

autorowi polecamnormalna konfiguracje taką jak poadała wcześniej 6850/6870, phenom x4

Link to post
Share on other sites

Po dłuższym namyśle..

kupno i5 faktycznie mogłoby być przesadą ze strony procesora jeśli niewiadome jest, jak często i czy w ogóle grafika będzie zmieniana.

co do modelu który podałeś, jest to BlackEdition, czyli z odblokowanym mnożnikiem- przyjazne przy podkręcaniu :?:

 

a jeśli faktycznie 6950 wyjdzie w przyjaznej cenie.. a z przede wszystkim- dobrym stosunkiem wydajność/cena może nawet warto by było przejść na x4 645, zaoszczędzając kolejne 200zł, ale z tego co mi się zdaje, to podatek od nowości będzie bardzo wysoki w Polsce i cena tego układu będzie pewnie pod/ponad 1500zł

 

ale póki co x4 965 + 6870 to bardzo optymalny wybór,

Link to post
Share on other sites

To teraz pozostaje czekać na premiere i się okaże wiele. A jaki zasilacz polecicie do tego sprzetu i czy może poszukać jakąs obudowe z dobrym zasilaczem w zestawie nie wyszło by taniej? Bo do obudowy nie ma wymagań dużych prosta łądna czarna mile widziany wyświetlacz z temp itp.

Link to post
Share on other sites

Musze to mieć do świąt czyli troche dni zostało. Co do zestawu to troche słaby proc jak za taka cene a płyte główną mam taka samą i kupiłem za 179 zł do phenoma x4 b55.

 

Procesor:

AMD Phenom II X6 1055T /2.8GHz, 125W, BOX, AM3/

659 zł

Płyta główna:

MSI 770-G45 /AMD 770, DDR3-1600/

249 zł

Wentylator:

SilentiumPC Spartan HE923

69 zł

Pamięć RAM:

Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 XMS3

225 zł

Dysk twardy:

Western Digital Green 1 TB 7200rpm 64MB cache SATAII

225 zł

arta graficzna:

Asus GeForce GTX 460 DirectCu 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

725 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 333 (Black)

169 zł

Zasilacz:

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus

189 zł

Monitor:

LG W2240S-PN (16:9, 5ms, Full HD)

499 zł

Coś takiego? może? 3000 zł około

przeciez wybrales juz zasilacz - niczego mu nie brakuje

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...