Skocz do zawartości

i5 4460 + gtx980 czy i5 6600 + gtx970


Recommended Posts

Czołgiem.

Jak w temacie.

 

Chcę złożyć komputer, będzie służył tylko do gier, nic więcej.

1. I mam dylemat i5 4460 + gtx980 (jakiś cichy stric ), czy i5 skylake 6600 + gtx970 (msi z wielki wiatrakami niebieskie logo na wiatrakach  bo cichy jest)

2. do tego 8gb ram(zależnie ddr3 bądź ddr4)  ssd 240gb zasilałka 650wat (coler master czy coś w tym stylu ciche i mocne) a to wszystko w  fractal define r4 aby było cicho.

 

 

Pytam tylko o pkt nr. 1

w co iść gtx980 stare i5 czy gtx970 i nowe i5?

 

Przypominam tylko gry, nic nie będę chciał podkręcać bo cenię ciszę i w define r4 zagości jeszcze jeden wiatrak z przodu...

Edytowane przez jaco007
Link to post
Share on other sites

OC nie bo fractal będzie chodził na 5v (jego chłodzenie) więc zagotuję to wszystko...

Iść w gtx980 z i5 4460 czy gtx 970 z i5 skylake 6600 ???

 

Nie wrzucam to procków z K na końcu...

Komp-a będę zaczynał składać pewnie w przyszłym tygodniu budżet mogę nagiąć i wiem że najlepiej kupić i7 skylake + 980ti ...

Edytowane przez jaco007
Link to post
Share on other sites

A są jakieś testy 4460 980 vs skylake 6500 + gtx970 ...?

Kopałem w necie ale nic nie znalazłem sensownego, a koszt prawie ten sam....

Oczywiście że wydajniejszy w grach jest zestaw z GTX 980. Ten 6500 jest wydajniejszy o jakieś 15% od haswella 4460 jeśli chodzi o gry :)

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Tzn gdzie dokładnie? W jakiej grze?

W miejscu zależnym od procesora.

Tam gdzie procesor będzie limiterem wydajności całego zestawu tam posiadana karta graficzna nie ma znaczenia. W odwrotnej sytuacji tam gdzie grafika będzie limiterem wydajności całego zestawy mocniejsza karta da lepszą wydajność.

Gry to połączenie miejsc procesorowych i graficznych,

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Myślę jednak, że w większości tytułów tandem GTX 980 + 4460 sprawdzi się lepiej. Jeżeli o resztę platformy chodzi, to niby większy potencjał ma połączenie ze Skylake, gdyż w przyszłości będzie można umieścić bardziej nowoczesny procesor, a już dziś (z odpowiednią płytą) podkręcić obecny. Zważywszy, że kartę będzie trzeba i tak wymienić wcześniej niż procesor, to taki zestaw również wydaje się kuszący. LGA1150, to też dobra platforma i tutaj też możemy liczyć na rozbudowę (choćby Broadwell, który w grach pokonuje Skylake-a), jednak mówimy tu raczej o konkurencji dla Skylake-a, a nie jego następcy.
Podsumowując:
-Jeżeli chcesz zamknąć obudowę i nie zamierzasz otwierać jej przez długi czas (przenośnia oczywiście), to bierz GTX-a 980, jeżeli jednak liczysz się z koniecznością zmiany grafiki (np. jakiś czas po premierze Polaris/Pascal), to lepiej bierz nowszą podstawkę.

Link to post
Share on other sites

W miejscu zależnym od procesora.

Tam gdzie procesor będzie limiterem wydajności całego zestawu tam posiadana karta graficzna nie ma znaczenia. W odwrotnej sytuacji tam gdzie grafika będzie limiterem wydajności całego zestawy mocniejsza karta da lepszą wydajność.

Gry to połączenie miejsc procesorowych i graficznych,

Tylko że takie miejsca ciężko znależć a jak juz są to raczej ogólnie nie odczuwalne jeśli chodzi o normalna grę w dany tytuł. 

Polaris to nowe karty AMD

Pascal to nowe karty nVidi

Jak ci się nie śpieszy to warto poczekać, dużo osób też wybiera sposób kupna 970 i następnie odszprzedania i zakupienie czegoś z architektury pascal jak oczywiście będzie dobra :)

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites
W każdej grze sa takie miejsca i jak ktoś wie czego szuka to znajdzie.

Dokładnie. Jak trafisz na takie miejsce/lokację to słabszy procek potrafi bardziej ściąć wydajność mimo lepszego GPU, niż mocniejszy ze słabszą kartą. GTX 970 wyciągnie w tej lokacji ok 50 fps na mocnym CPU, z kolei 4460 zagwarantuje tylko 39 (wydajność podobna jak będący na wykresie 2500K)

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/11/game_f4/charts5/f42_1920u.png

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/11/game_f4/charts4/f4_cpu_nv.png

 

Ps. Ja bym zaczekał te kilka miesięcy, bo zaraz się okaże że karty w cenie GTX 970 będą szybsze od GTX 980, a Ty zostaniesz ze słabszym CPU w kompie. W lipcu premiera Polarisów AMD, następcy GTX 970/980 pewnie marzec-maj jak to Nvidia ma w zwyczaju.

Edytowane przez voodoo34
Link to post
Share on other sites

Jesli to ma być zakup na dłuższy czas to opcja z GTX 980. A jeśli za jakiś rok będziesz grafe zmieniać czy coś to opcja z GTX 970.

 Popieram. Obydwa procesory będą dawały radę a gtx 980 jest zdecydowanie mocniejsza i wg mnie wystarczy na co najmniej jeszcze dwa trzy lata.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Ps. Ja bym zaczekał te kilka miesięcy, bo zaraz się okaże że karty w cenie GTX 970 będą szybsze od GTX 980, a Ty zostaniesz ze słabszym CPU w kompie. W lipcu premiera Polarisów AMD, następcy GTX 970/980 pewnie marzec-maj jak to Nvidia ma w zwyczaju.

Dokładnie, mój GeForce 4 Ti po ostatnim update gniecie gtx 980 Ti. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art63116-20.html Tu masz porównanie kart. Dodam że GTX 970 ma tak naprawdę wadę fabryczną i ma 3,5GB VRAM a nie 4GB. Nie wiem czy coś z tym zrobili i w czymś to przekadza, oglądałem kiedyś pierwsze filmy z tym i po zapełnieniu 3.6GB fps lekko dropił. 

Edytowane przez hasati
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie zrobili i nie zrobią. Nie jest to wada fabryczna. Celowy zamysł, który był możliwy do osiągnięcia dzięki nowej architekturze. W starej, trzeba by było włączyć ostatni blok całkowicie i karta zostałaby z 3.5GB pamięci. Dzięki nowej, można było włączyć cześć bloku i zostawić resztę (pamięć). Problemem jest fakt, że wyłączony jest kontroler tej pamięci, więc musi ona korzystać z sąsiedniego (należącego do innej pamięci), który jest jej tylko wypożyczany. Gdyby programiści uwzględnili to w kodzie, tak aby karta nie zapisywała, bądź odczytywała z tych dwóch, sąsiadujących komórek na raz, to nie byłoby mowy o spadku, a przynajmniej nie znaczącym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art63116-20.html Tu masz porównanie kart. Dodam że GTX 970 ma tak naprawdę wadę fabryczną i ma 3,5GB VRAM a nie 4GB. Nie wiem czy coś z tym zrobili i w czymś to przekadza, oglądałem kiedyś pierwsze filmy z tym i po zapełnieniu 3.6GB fps lekko dropił.

To tak jak z nowym intelem. Po ustawieniu konkretnej wartości prime95 wyrzuca błąd. Tak samo sztucznie obciazali pamięć w GTX 970. Reasumując jak ktoś chce to do wszystkiego się przyczepi, a prawda jest taka że w domowych warunkach w niczym to nie przeszkadza, bo np gry nie są w stanie tak sztucznie obciążyć teoretycznie wolniejszej części pamięci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...