Skocz do zawartości

zestaw do grania/streamowania ~4500zł


Recommended Posts

 
  • Zastosowanie komputera: granie, filmy, w przyszłości streamy.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: około 4500zl
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? za miesiąc ew. dwa
  • Których części potrzebujesz?: buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: LG 22mp55 (FHD)
  • Specjalne wymagania: brak
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?  dysk hdd i odtwarzarka dvd :)
  • Własna propozycja zestawuhttp://www.morele.net/inventory/info/gr0V1K/  aktualnie w zestawie brakuje płyty głównej... 
  • Inne: jestem otwarty na propozycje w sprawie płyty główej to tego co już wybrałem

 

Link to post
Share on other sites

Czy będziesz podkręcać sprzęt? tak

W koszyku masz procka zablokowanego, przeczytaj poniżej odnośnie MOBO;

 

 

MX200 lepiej się sprawuje jako SSD

Kingston Savage 2133MHz CL13 będzie rozsądniejszym wyborem, czy chcesz kupić 2 kości czy jedną, wybór należy do Ciebie.

 

MSI Z170a-g43, solidne mobo, dobrze sobie poradzi z tym prockiem. Jak chcesz to wgrywasz nowy bios i kręcisz procka po BCLK. pod to MOBO w przyszłości możesz podpiąć dysk pod M.2, o wiele lepsze prędkości można osiągnąć.

 

Odnośnie grafiki, rozpatrz jeszcze r9 390, podobny budżet a całkiem przyzwoita wydajność.

Edytowane przez Petruss
Link to post
Share on other sites

W koszyku masz procka zablokowanego, przeczytaj poniżej odnośnie MOBO;

 

 

MX200 lepiej się sprawuje jako SSD

Kingston Savage 2133MHz CL13 będzie rozsądniejszym wyborem, czy chcesz kupić 2 kości czy jedną, wybór należy do Ciebie.

 

MSI Z170a-g43, solidne mobo, dobrze sobie poradzi z tym prockiem. Jak chcesz to wgrywasz nowy bios i kręcisz procka po BCLK. pod to MOBO w przyszłości możesz podpiąć dysk pod M.2, o wiele lepsze prędkości można osiągnąć.

 

Odnośnie grafiki, rozpatrz jeszcze r9 390, podobny budżet a całkiem przyzwoita wydajność.

niby zablokowany mnożnik, ale znajomy mi mówił, ze jednak można te procki podkręcać, zawsze jest to te kilka złotych na co innego ;) odnośnie grafiki mam pecha do kart od AMD dlatego wolałbym zostać przy kartach Nvidii. Co do kości pamięci myślałem nad tym, żeby wsadzić odrazu 2 kosci i mieć święty spokój, ale zawsze można wystartować z jedną kością i ew. pozniej dokupić kolejną ;)

Link to post
Share on other sites

Na dniach były wieści o tym że Skylake "ma problemy" przy mocnym obciążeniu w Prime95(i to tylko po wpisaniu specjalnej sekwencji) i powoduje to spowolnienie i/lub zawieszenie systemu, intel ma pracować nad naprawą tego, nie wiadomo czy przy okazji nie wydadzą małego kodu do blokowania podkręcania procków bez K. Z racji tego nie wiadomo jak sprawy wynikną za ten miesiąc/dwa gdy będziesz kupować zestaw, sam w sobie i5-6600 jest mocnym prockiem a dopłata do i5-6600k to jakieś 150 złotych, warto dołożyć i mieć spokój.

Edytowane przez Petruss
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...