Skocz do zawartości

Recommended Posts

Karta/Adapter jak w opisie. Po instalacji Windows 10 karta bardzo spowolniła transfer ze 100 Mbit pod Windowsem 7 na około 20. W grudniu wyszły dopiero nowe sterowniki pod Windows 10.
Wyczyściłem sterowniki spod Menadżera urządzeń, zainstalowałem nowe (Archer T4UH_V1_151201). Niestety nic się nie zmieniło w kwestii transferu.
Dzisiaj zrobiłem test.
Podłączyłem kartę do laptopa z windowsem 7 - Adapter leżał cały czas w tym samym miejscu, pod windowsem 7 - transfer - 98-102 Mbit/sec
i przepinałem pod desktopa z windowsem 10 - transfer 28-30 Mbit/sec. Zrobiłem po 3 razy testy. Raz za razem.
Chciałem prosić o jakąś sugestię.
W menadżerze urządzeń pokazuje, że jest zainstalowany ten nowy sterownik.

Link to post
Share on other sites

W przypadku W10 podpinałem i pod usb 3,0 i pod 2,0 i prędkość ta sama ... przy W7 mam tylko USb 2.0.

Generalnie jak miałem W7 i potem jak zainstalowałem W10 wpięte było cały czas w to samo wejście.

Po instalacji musiałem użyć sterowników realteka aby to w ogóle działało...no ale z prędkością beznadziejną.

Edytowane przez Artur Łysakowski
Link to post
Share on other sites

I jak efekty?

Mam taką samą kartę, nową, pod Windows 10 właśnie i problemy z rozłączaniem. 

Czasem raz dziennie, czasem częściej po prostu się rozłącza. Prędkości też nie są zadowalające, bo w 2,4 skacze od 50 MBbps do 80, a w 5 GHz ciut powyżej 300.  

Zasięg ok, router też - Archer D5, działa na nim drugi komputer i telefon bez problemu (oba w paśmie 2,4).

Tak, jakby karta nagle się rozłączała z USB (jest na 3.0).

Ktoś miał podobny przypadek?

Edytowane przez Offka
Link to post
Share on other sites

Generalnie to ta konstrukcja u mnie tj. UPC Horizon i ta karta to lipa. Pomijam rozłączanie neta... poza tym coś mnie trafia jak mam na fonie ponad 100 a tu 25.... I to rzeczywiście czuć, że słabo net chodzi. A efekty... lipa... wysłałem odpowiedź do tplink że poprawy żadnej nie ma. Łącząc się bólu. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...