Skocz do zawartości

gtx 970 vs r9 390


Recommended Posts

witam która karte byście bardziej polecali gtx970(od msi, asua, gigabyte) czy r9 390 od gigabyte gaming g1(cena to 1419zł), jak byście mogli to karty możecie mi porównać w poborze prądu i głośności do gtx 550ti gigabyte WindForce (2 wiatraczki). co do r9 przekonuje mnie cena(fakt outletowa ale 36 miesiecy gwarancja ma), lecz za ok 1520zł można mieć gtx od gigabyte+ gre:)

Link to post
Share on other sites

zasilacz dopiero będzie kupowany:) polecają 550w(do wydania na zasilacz mam ok 400zł to raczej jakiś markowy bedzie:) a mój komputer to i5 6600k, asus z170 pro gaming, 16gb g skill(3000mhz, lecz na razie pracują na 2133;d) noctua nh-d15s, fractal r5 to z ważniejszych chyba

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Jeśli mierzysz w r9 390 to mocniejszy zasilacz niz 550 w. Posiadam r9 390 od asusa. Wentylatorki są słyszalne podczas 100% obrotów. Generuje dużo ciepła. Plus ze względu na 8gb vramu. Wydajnościowo śa podobnie z tego co się orientuje bez podkręcania.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o GTX 970 to zdecydowanie wersja od MSI. Asus też jest niczego sobie, gigabyte jest dość głośny, a EVGA odradzam, nie mam przekonania do tej firmy raz się zawiodłem, znajomy też, serwis mają naprawdę kozacki ale ich chłodzenie jest przeciętne. 

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

teraz jeszcze tak myślę czy by nie poczekać z pól roku i wtedy albo coś z pascala albo z polarisa co sadzicie? bo w sumie gtx 970 trochę już na rynku jest, a jak wyjdzie pascal to będzie następca gtx970(wiec gtx 970 będzie sporo osób sprzedawało i cenki spadną, a jak kupie coś np z pascala to znowu ta karta będzie topowa w swoim segmencie przez jakieś 2latka, a cena raczej mega nie spada, bo jak gtx 970 kosztuje tyle co po premierze choć to trochę wina dolara ). A co do radeona to na razie tak średnio mi sie widzi raz spory pobór produ 2(podobno gozej z sterownikami) ale może polaris im wypali:)

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

 

 

Warto poczekac. Polaris ma zjadac o wiele mniej pradu takze warto sie wstrzymac z zakupem karty graficznej.

 

Ma mieć lepszą wydajność na watt, a to zupełnie coś innego. Karta z TDP na poziomie obecnych R9 380 może mieć wydajność Fury lu lepiej. Oczywiście cena pozostanie adekwatna do wydajności nie pobieranej energii.

 

 

 

co do zasilacz to za 400zł kupisz zdecydowanie mocniejsze niż 550W np. Be Quiet 700W Pure Power L8 Bronz - 390zł Be Quiet 630W Pure Power L8 Bronz odpinane kable - 360zł

 

A do czego te mocniejsze zasilacze ? Autor nic nie pisał że chce robić CF lub SLI. Za 400 stówy to się kupuje 500-550 W gold modularny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może jeszcze najmocniejszy no name?

Lepszy bedzie dobrze dopasowany gold niż za mocny bronz.

Nie ma sensu brać zbyt mocnego zasilacza na zapas.

Warto przejrzeć rynek wtórny GTX 970. Jest sporo kart na gwarancji sklepowych. Są duzo tańsze.

Link to post
Share on other sites

Może jeszcze najmocniejszy no name?

Lepszy bedzie dobrze dopasowany gold niż za mocny bronz.

Nie ma sensu brać zbyt mocnego zasilacza na zapas.

Warto przejrzeć rynek wtórny GTX 970. Jest sporo kart na gwarancji sklepowych. Są duzo tańsze.

gtx 970 używany za ok 1,2k wyrwiesz ale np nowy gtx od gigabyte za 1500  kupisz+ gra(czyli jak gra za ok 100 pojdzie to 1400) wiec nie wiem czy jest sens;d

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Te R9 390tki się troche grzeją niestety, sam byłem 2 tygodnie temu zdecydowany już kupować coś z GTX 970 albo R9 390, i ostatecznie mocniej pchało mnie w stronę R9 390 Nitro od Sapphire, ale z racji że te Pascale i Polarisy wychodzą to raczej zaczekam.

 

Jest kilka plusów, jak wyjdą nowe architektury to powinny spaść ceny i może udało by się wyrwać GTX 980 w sensownej cenie, a może i te nowe karty będą na tyle tanie że uda się zmieścić w cenie do ok. 1700zł (mam nadzieję..) :)

Link to post
Share on other sites

 

 

gtx 970 używany za ok 1,2k wyrwiesz ale np nowy gtx od gigabyte za 1500  kupisz+ gra(czyli jak gra za ok 100 pojdzie to 1400) wiec nie wiem czy jest sens;d

Nowej gry za tyle nie sprzedasz, chyba, że bez tej gry w promocji i tak byś ją kupił, to wtedy rzeczywiście byłaby to

oszczędność. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...