Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

Zamontowałem Samsunga 950 pro m.2 256gb na asusie-z170a i nie mogłem zainstalować systemu.

W biosie dysk jest widoczny, ale podczas uruchamiania windowsa z płytki, gdy dochodzę do momentu partycjonowania dysku komputer nic nie wykrywa.

 

Boję się że płyta główna nie wspiera tego dysku, jednak czytałem po różnych forach, że nie tylko ja mam problemy związane z podłączaniem nowego ssd.

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobne problemy z dyskiem SSD A-DATA na M2 zamontowanym w Probook-u 450.

Dysk zainicjowałem programem Acronis True Imagine 15 uruchomionego z wypalonej płyty DVD przed załadowaniem systemu trzeba zmienić kolejność bootowania w BIOS na napęd optyczny.

Po załadowaniu prócz tworzenia obrazów jest opcja narzędzia do zarządzania dyskami i tam można między innymi zainicjować dysk w typie partycji MBR.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

instalka windowsą nie radzi sobie z wszystkimi dyskami ( trzeba je wcześniej sformatować, bądź poradzić sobie ze sterownikami ) 
Nie mówię że to mysi być 100% twój przypadek, ale to może być to. 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Zaraza program dostałem z dyskiem i zapominałem że nie jest darmowy, więc proponowanie wyszukanie w internecie obrazu ISO z programem będzie pewnie podpadało pod " promowanie piractwa"  :/

 

Najłatwiej było by zainstalować system normalnie na twardzielu i spróbować zainicjować SSD pod działającym systemem,( Panel sterowania> System i zabezpieczenia>Narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem>magazyn>zarządzanie dyskami {widok w Windows 10}) jeśli nie spróbować na innym, ale to jest nowinka więc będą trudności w znalezieniu komputera z M2.

 

Jakby się udało wyłącz komputer odepnij twardziela, po włączeniu wejdź w BIOS i sprawdź czy system najpierw będzie ładowany z DVD czy USB w zależności na czym masz system.

Instalator Windows powinien znaleźć wcześniej zainicjowany dysk SDD.

Gdy będziesz miał wszystko po instalowane w BIOS ustawiasz jako pierwszy dysk M2, wtedy możesz podłączyć dysk twardy i sformatować go gdy będzie system załadowany z SDD.

Link to post
Share on other sites

Skoro tak zostaje:

To co pisałem wyżej inicjacja na innym komputerze

Zabawa z Acronisem lub innym programem choćby z kompilacji HirensBoot.

 

Jak pisałeś masz tego Acronisa na DVD czy pamięci USB?

Jeśli nie to się rozejrzyj w folderze programu lub w jego opcjach powien być odnośnik do Acronis Media Bulider, tym tworzysz botoowalny dysk DVD lub USB.

Potem gdy to będziesz miał zostawiasz podłączone ponownie uruchamiasz komputer , wchodzisz w BIOS i ustawiasz tak by był ładowany system z DVD lub USB.

Gdy się załaduje masz 3 opcje wybierasz  2 środkową Acronis System Report, i tam gdzieś powinno być opcja dodawania dysku do systemu ( w/w inicjowanie)

Link to post
Share on other sites

Skoro tak zostaje:

To co pisałem wyżej inicjacja na innym komputerze

Zabawa z Acronisem lub innym programem choćby z kompilacji HirensBoot.

 

Jak pisałeś masz tego Acronisa na DVD czy pamięci USB?

Jeśli nie to się rozejrzyj w folderze programu lub w jego opcjach powien być odnośnik do Acronis Media Bulider, tym tworzysz botoowalny dysk DVD lub USB.

Potem gdy to będziesz miał zostawiasz podłączone ponownie uruchamiasz komputer , wchodzisz w BIOS i ustawiasz tak by był ładowany system z DVD lub USB.

Gdy się załaduje masz 3 opcje wybierasz  2 środkową Acronis System Report, i tam gdzieś powinno być opcja dodawania dysku do systemu ( w/w inicjowanie)

 

Zrobiłem wszystko po kolei i doszedłem do czegoś takiego:

http://s5.ifotos.pl/img/IMG201601_snenqqe.jpg

 

 

 

Próbowałem go także sformatować z ubuntu w Gparted, ale nie było go tam widać (albo Ja coś źle zrobiłem):

http://s10.ifotos.pl/img/IMG201601_sneepxs.jpg

 

 

 

Myślę że przyczyną są sterownki (?). W panelu sterowania dysk jest nie rozpoznawany.

http://s5.ifotos.pl/img/Nowy-obra_sneepwn.jpg

Edytowane przez sklenar
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem to już trochę wcześniej i faktycznie, dysk się pojawił.

 

Zainstalowałem system "z pulpitu". Finalnie mam zainstalowane dwa systemy. Jeden system jest na dysku ssd, drugi na hdd. No i problem polega na tym że jak wyciągam dysk twardy z komputera to teoretycznie powinien pozostać system z ssd ale system włącza się wtedy tylko do poziomu uefi.

Edytowane przez sklenar
Link to post
Share on other sites

Nawet nie wiedziałem że jest takie coś jak bootmanager ;)


Nie wiem jak zainstalować bootmanagera. W internecie wyczytałem że należy uruchomić windowsa z płytki i zamiast wybrać opcję "zainstaluj windows" wybrać "napraw komputer". Gdy naciskam tą drugą opcje wyskakuje komunikat:

http://s5.ifotos.pl/img/IMG201601_snewqhe.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

 

 

Myślę że przyczyną są sterownki (?). W panelu sterowania dysk jest nie rozpoznawany.

 

próbowałeś z tym sterownikiem ? mówię o sterowniku "Samsung NVMe Driver Installer" ściągnij "manual" i postępuj zgodnie z krokami


Witam wszystkich i przepraszam, że zachowuję się jakbym był ze śląska.

Mam ten sam problem co kolega wyżej, przy czym jestem w momencie, gdzie nadal nie widzę dysku z poziomu systemu, tylko widzę go w BIOSie.
W menedżerze urządzeń mam to samo "Urządzenie PCI"

Dysk który posiadam to Intel SSD 600p 256 GB i do niego nie potrafię znaleźć sterowników. Intel chyba troszkę bardziej olewa sprawę i nie udostępnia żadnych sterowników do tego dysku na swojej stronie.

Moja konfiguracja:
Intel i-7 4790K
MSI Z97S Krait Edition
Dysk na którym mam system - ADATA SP550
Dysk na resztę - Segate 1TB

Reszta chyba nieważna w tej chwili.

Chciałbym zainstalować 7 na dysku Intela.

Wydaje mi się, że nie ma sensu zakładania nowego tematu, bo problem jest ten sam, tylko dysk inny. W razie czego to napiszcie do mnie, a usunę post i założę nowy temat.
Z góry dzięki za pomoc
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam ten sam problem co kolega wyżej
nie nie, to nie ten sam problem, ty po prostu przy instalacji wybierasz sterowniki NVMe i tyle ( jest trochę poradników o tym, głównie z 950 pro i sterownikami samsunga ) Jakie sterowniki NVMe znajdziesz to już twoja sprawa... 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...