Skocz do zawartości

Komputer nie działa jak pozinien


Recommended Posts

Witam, ostatnimi czasy zaobserwowalem, w moim komputerze bardzo dziwne zjawisko, na monitorze pojawia sie monit ze tryb oszczedny i chyba jeszcze bylo sprawdz przewod sygnalowy, komputer caly czas dziala dopiero jak go zrestartuje to mozna zobaczyc cos na monitorze, jak cos takiego sie stanie nie dzialaja YT ani nic takiego tak samo nie mozna go wylaczyc normalnie tak jak czesto robilem na pamiec ze windows strzalka w prawo i enter wylacza komputer, nie dziala to to mysle ze problem jest z komputerem a nie z monitorem, tak samo film sie same albo pauzuja albo wylaczaja nie wiem, bo nie moge tego dojrzec, pomocy bo nie wiem co mam robic czy to problem z karta graficzna czy z czym?
W razie potrzeby specyfikacja mojego komputera wyglada nastepujaco
CPU fx 4100
GPU gtx 550ti
HDD WD 1TB GREEN

SSD Samsung 830 Series
Monitor LG DM2752D-PZ
 

Link to post
Share on other sites

Hmm ja bym na początek coś przeinstalował... Na początek może sterowniki karty graficznej. Sprawdziłbym podłączenie kabli, czy nie mają przebića albo czegoś, czy są dobrze włożone.

Jeżeli nadal nic to szukaj w różnych ustawieniach grafiki/ekranu/oszczędzania energii. Jeżeli nadal nic, to spróbuj załatwić jakiś inny monitor/wykorzystać telewizor jako Monitor i czy problem występuje.

Jeżeli nie to znaczy że monitor szwankuje, jeżeli nadal występuje to zrobiłbym reinstalkę systemu. Jeżeli nadal problem to coś sprzętowego. Jeżeli sprawdzisz wszystko to daj znać co słychać.

Link to post
Share on other sites

No mialem w pokoju przebicie ale juz nie ma, tylko wlasnie jak bylo to przebicie to bylo wszystko super wiec od przebicia napewno nie, jakos 2 tygodnie temu robilem format komputera wiec sterowniki itd sa dobre, to sprobuje podlaczy inny monitor i te ustawienia, dzieki za pomoc, a jakby to sie nie sprawdzilo to co powinienem robic?

Link to post
Share on other sites

jutro biore sie za sprawdzanie systemu i innych rzezczy ktore mi napisales, wielkie dzieki jak narazie :)


wiec  po sprawdzeniu, wykluczam wade monitora. Wlaczylem komputer ale byl wylaczony monitor poszedlem zrobic sobie kolacje wlaczam monitor a tam niespodzianka w postaci czarnego ekranu. Zmienilem sterowniki od karty graficznej czyli prawie wszystkie ktore mam na komputerze bo jak pisalem wczesniej jest po formacie i jest czysciutki przeinstalowalem je i myslalem ze wszystko ok ale po chwili znowu czarny ekran, co powinienem robic dalej? moze to wina karty graficznej, ma juz swoje lata ale dotychczas nic sie z nia nie dzialo


wlasnie zaobserwowalem nowa rzecz, mialem wlaczonego liva podczas korzystania z komputera i zaczelo przerywac go bo wczesniej nie bylo nic a teraz smiga glos przez caly czas tak jakby komputer dzialal stale normlanie


Odnalazłem winowajce, był to wentylator i działo się tak z przegrzania dlatego było takie nie chronologicznie i dziwne bo przyzwyczaiłem się ze jak coś się przegrzewa to jest głośno a tutaj wcale nie słyszalne przy zwykłym filmiku na yt temperatura była powyżej 90 stopni i nadal rosła tylko pojawia się problem jak naprawić taka usterkę? Sprawdziłem se wentylator działa tylko tak jakby karta go nie włącza i nie wiem co mam na tym zrobić
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...